9.58 שניות, שיא עולם לבולט

אוסיין בולט הדהים את כל הפרשנים בריצת ה-100 המטרים בגמר אליפות העולם: 9.58 שניות.שיפור של 11 מאיות של שיאו הקודם. טייסון גיי סיים שני, אסאפה פאוול שלישי

יום ראשון 16 אוגוסט 2009
מערכת TELESPORT

תזכרו את התאריך - 16/08/09 חום יולי אוגוסט לא פסח גם על ברלין, היום (ראשון) גרם אוסיין בולט מג'מייקה לשגע שוב את כל העולם ולשבור את שיאו האישי ב-11 מאיות - 9.58 שניות בגמר 100 המטרים באליפות העולם בגרמניה, הריצה המהירה בהיסטוריה של המין האנושי.

בולט ידע מדוע בשלב חצי הגמר, הוא החליט לא להתאמץ, להראות סימני זילזול ובכלל לא להזיע, אבל הנה בשלב החשוב ביותר, הוכיח בולט כי הוא הטוב בעולם, המהיר בעולם. 


אוסיין בולט המהיר בעולם ולאחריו גיי ופאוול (gettyimages)

טייסון גיי, סיים רק במקום השני עם וזכה במדליית הכסף ואילו אסאפה פאוול חברו למולדת ג'מייקה של בולט, סיים במקום השלישי וזכה בארד המכובד. 

חצי הגמר: בולט לא משכנע

המגרש בברלין חיכה עד לערב כדי להתמלא עד אפס מקום, כאשר שלב חצי גמר ה-100 מטר גברים עמד בראשית התחרות. הראשון שהעפיל לגמר ללא בעיות וללא קושי, זהו האיש המהיר בעולם, אוסיין בולט הג'מייקני שניצח בזמן של 9.89 ש'. 

מי שהצטרפו באותו מירוץ למדלייסיט הזהב מבייג'ין, זהו דניאל באיילי האמריקאי עם 9.96 ופאטון עם 9.98, גם מארק בארנס הצטרף במקום הרביעי עם 10.01 ש'. המקצה הראשון בשלב חצי הגמר נפסל בתחילה פעמיים ומי שהורחק מהמירוץ היה טיירון אדגאר. 

במירוץ השני של חצי הגמר, הצליח גיי לגבור על אסאפה פאוול עם זמן של 9.93, ששניהם הצטרפו לשלב הגמר. פאוול סיים עם 9.95, השלישי שמצטרף לשלב הגמר, זהו הטריננדדי תומפסון עם 9.98 וצ'יימברס הרביעי עם 10.04 ש'.

יותר מאוחר היום (ראשון) יערך שלב הגמר, שבו מיליארדים ברחבי העולם מחכים בקוצר רוח לראות מי הרץ המהיר בעולם - בולט, גיי או אסאפה פאוול. 


תמונה: גטי אימג'.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק