פה זה לא דני גרפס ונומה

גומא אגייאר רוצה לרכוש גם את קבוצת הכדורסל של הפועל ירושלים ואוהדי הקבוצה חוששים. אחרי שדני קליין מנע אסון משליטה של ארקדי גאידמק במלחה, מתברר שחלק מהאדומים לא מקבלים אותו בברכה

יום שני 17 אוגוסט 2009
שלמה חסיד

אוהדי הפועל ירושלים בכדורסל לא יודעים איך לבלוע את גומא אגייאר. הספונסר החדש, שעל הסיכום שהושג עימו פורסם אתמול ב-telesport, מפחיד את האוהדים האדומים, שחוששים מהשתלטות של היריבה העירונית השנואה, בית"ר ירושלים, שאגייאר הוא הספונסר שלה, על הקבוצה.

נדב יעקבי, איש ערוץ הספורט, מסביר ש"אני לא שמעתי שהיה מקרה בעולם שבעלים של קבוצת כדורגל מעיר מסוימת רכש את קבוצת הכדורסל של היריבה העירונית, ככה שהזעם של אוהדי הפועל ירושלים ברור לי. שמעתי את אגייאר מתראיין בשבוע שעבר והוא אמר שזה כמו שהבעלים של קבוצת בייסבול בניו יורק ירכוש קבוצת הוקי של מועדון אחר באותה העיר".

אז מדובר בתקדים ישראלי בכל עולם הספורט?

"אני לא יודע על עוד מקרה כזה, ואם יש דבר כזה זה נדיר וזניח".

בפורום "צ'ה" של האוהדים, באשכול "גומא הכספים" התבטאו מבחר מהאוהדים בעד  ונגד המהלך.  אנחנו ביררנו אצל אחדים מהם מה דעתם על הגואל החדש שבא לקבוצה. עינן יפת, מראשי עמותת האוהדים, דווקא בעד המהלך: "לרובם המוחלט של האוהדים אין בעיה עם זה שאגייאר יתרום לנו, במיוחד כשהוא מציל את הקבוצה. יש קומץ של אוהדים שאין להם בעיה שהוא יתמוך בנו כספית, אבל הם מפחדים מבעלות משותפת עם בית"ר, שעלולה לגרור בעתיד שיתופי פעולה בין המועדונים, ואולי זליגה של קהל ממועדון אחד לשני".

ולך לא אכפת שבנאדם שמזוהה עם בית"ר יהיה הספונסר שלך?

"לא. זה הביזנס. גם דני קליין היה פעם אוהד בית"ר, והיום הוא מאה אחוז היו"ר שלנו. לי אישית אין בעיה עם בית"ר".

שלום ירושלמי, הפרשן הפוליטי של מעריב ואוהד הקבוצה, מפרשן את הסוגיה: "אין בעיה עם זה שאגייאר יהיה הספונסר שלנו. אבל יש בעיה עם זה שהוא יהיה הבעלים של הקבוצה. אני מאוד חרדתי מכך שגאידמק יהיה הבעלים שלנו, ויום אחד הוא יהפוך אותנו להפועל-בית"ר, או לבית"ר, וישנה את השם וצבע החולצות".

מה לגבי אגייאר?

"בתור בעלים אני לא אהיה מוכן בשום פנים לקבל אותו. זה יהיה מאוד מאוד מסוכן בשבילנו. אם הוא רוצה לתרום אז למה לא, אפילו אם הוא הבעלים של בית"ר. אבל לא ניתן לו לקנות. אני שאלתי את ראש העיר, ניר ברקת, במסיבת העיתונאים שבה אגייאר הצטרף לבית"ר, למה הוא לא דואג שאגייאר יעביר כספים גם להפועל כדורסל. אגייאר הוא גם ירושלמי וגם איש טוב, לא אכפת לי שיהיה הבעלים של הפועל, בתנאי שלא יהיה הבעלים של בית"ר בו זמנית. דני קליין, בחוכמתו הרבה, מנע מארקדי לקנות אותנו, ובראי הזמן - טוב מאוד שזה לא קרה".

דני בן עמי, אוהד מוכר ממלחה, אמר: "האמת שאני ממש מפחד מכך שבעקבות הצטרפות אגייאר, אנחנו נתחיל לראות כאן בקהל במלחה את דני גרפס ונומה, מהיציע המזרחי בטדי. אני רואה את אגייאר יושב ביציע של בית"ר ופולט שטויות כמו זה שבית"ר זה הצאצאים של בר כוכבא, ואני מתחלחל מהאפשרות שזה יהיה האיש שיהיה הבעלים של הקבוצה שלי, כי הוא עלול לשנות לנו את צבע הגופיות לצהוב".

הוא אומר שייתן לקבוצה 1.3 מיליון ד'. עדיין יש בעיה איתו?

"לפני שמתחתנים עם מישהו צריך לברר טוב טוב מה הכוונות שלו. אנחנו לא רוצים להיות בית"ר, אנחנו הפועל. מה לא ברור פה?".

גיא ברמכר, אוהד הפועל קטמון בכדורגל, אמר: "יש בזה טעם לפגם. הבעלים זה הפרצוף של קבוצה, ולא יתכן שהגבולות יטושטשו. זה לא בריא. הפועל זה הפועל, בית"ר זה בית"ר, ויש שוני מוחלט ביניהם. מה יקרה אם יבוא מחר הספונסר הראשי וירצה להחליף את השם של הקבוצה? מה יהיה אם הוא ירצה לעשות איחודים בין המחלקות, משחקי ראווה וכו'? צריך לשמור על זהות ברורה".

אז אתה נגד אגייאר?

"לדעתי, כל אוהד שאכפת לו מהקבוצה צריך להתקומם ולדחות את אגייאר. כשם שהרומן עם גאידמק כמעט נגמר באסון, צריך לשמור ולנהוג באחריות ולהתגבר על הפיתויים המיידים".
  

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק