גדול בברצלונה, קטן בארגנטינה

ליונל מסי עדיין ילד ופיפ"א כבר בחרה בו ככדורגלן העונה בעולם. לטעמי הבחירה יכלה להיות גם אחרת כי כל שחקן של ברצלונה ראוי לקטגוריית שחקן העונה. מסי חייב להוכיח דרט המונדיאל שהוא בליגה של מראדונה ופלה

יום שני 21 דצמבר 2009
אשר גולדברג

אין לי ספק שמאות מיליוני אנשים בעולם מסכימים עם בחירת פיפ"א בליונל מסי ככדורגלן 2009 בעולם. אחרים, גם הם במיליונים, היו בוחרים שמות אחרים והצדק גם איתם כי ליונל מסי היה יכול להמתין עוד שנה, לקיץ ולמונדיאל בדרום אפריקה, כדי להוכיח שהוא אכן בליגה של פלה, מראדונה, פושקאש, די-סטפאנו, בקנבאוור ואפילו רונאלדו.

אבל פיפ"א בחרה ואת ההחלטה אי אפשר לשנות. ליונל מסי הוא בסך-הכל ילד צנום שהכל התחבר לו רק בקאמפ נואו של ברצלונה. מחוץ לאצטדיו۟ הקטאלוני, אצטדיון הקסמים, מסי הוא בדיוק כמו שאר השחקנים. חיוור ולא בולט כשמדובר במסעות ביבשת אירופה.

אם תעשו סקר השבוע ברחבי ארגנטינה ותשאלו מה דעתם על מסי, אין לי כל ספק שבודדים יבחרו במסי בכדורגלן העונה בעולם. מסי לא נספר בארגנטינה, שם לא ۞עריצים אותו ושם בחוצות בואנוס איירס לא סוגדים לשערים שלו בספרד. יש להם כוכבים אחרים ומסי אפילו לא נחשב כמי שהוביל את ארגנטינה ממש עמוק בתוספת הזמן, בדקה ה-94, למונדיאל, אשר בשביל ארגנטינה הוא הדבר האמיתי, הדבר הקדוש.

כדוגמא לכך שבברצלונה כן מ۪חברים,  אני רוצה לספר על החלוץ הקמרוני סמואל אטו. כשהוא שיחק בברצלונה הוא היה השחקן הכי מסוכן בעולם בתוך רחבת ה-16 ומחוצה לה. אחד שבכל התקפה של ברצלונה הרבבות ביציעים והמיליונים ברחבי העולם מול הטלוויזיה כבר ראו את הכדור בתוך הרשת. לא סתם הוא נבחר לפߙצ'יצ'י (מלך השערים) של הליגה הספרדית כשכבש כמעט בכל משחק.

כשסמואל אטו מחוץ לברצלונה, כיום באינטר האיטלקית, הוא כובש טיפין טיפין ובדרך כלל אלה שערים בסגנון שגיז'רמו ישראלביץ' כובש במדי מכבי תל אביב. לדעתי, ותאמינו לי שראיתי כבר אלפי ۞שחקים, ליונל מסי הוא לא אגדת ספורט ולא אחד שיזכרו אותו כמו שזוכרים את די-סטפאנו, פושקאש, מראדונה ופלה. אתם זוכרים שבברצלונה כיכב עד לפני שנים בודדות תותח על, מלך הכדורגל בעולם. הברזילאי רונאלדיניו. אם תחזרו במנהרת הזמן, רק שלוש או ארבע שנים לאחור, הוא היהȠהחלום של כל ילד. מסין, דרך נפאל בואכה הקופה-קבאנה. אבל אחרי ברצלונה ואפילו במילאן התרומה של רונאלדיניו היא בדיוק כמו התרומה של איליה יבוריאן למכבי תל-אביב.

אבל בואו נמתין. מסי הוא עדיין ילד ואני שולח לו את כל הברכות ושנה טובה מישראל.

תגובות

טלספורט בפייסבוק

1