בדיוק מה שירושלים צריכה

ההצטיינות מול נבחרת הולנד של גדי קידר, הרומן הלוהט עם גודס, המתיחות עם פיני גרשון, ההצעה המעליבה ממכבי והתמיכה של אגייאר שבלעדיו אי אפשר היה להוציא לפועל את עיסקת השנה המסתמנת בכדורסל הישראלי

יום שישי 21 אוגוסט 2009
שלמה חסיד

 בדיוק לפני שבועיים קלע טל בורשטיין 21 נקודות נגד נבחרת הולנד, וסייע לנבחרת ישראל לזכות בטורניר אמסטרדם. יכולתו הגבוהה לא נעלמה, כמובן, מעיניו של מאמן הולנד, גדי קידר, הלא הוא הג'נרל מנג'ר של מחלקת הנוער בהפועל ירושלים. קידר מיהר לטלפן ארצה, ולהודיע לבוס שלו, דני קליין, כי בורשטיין חם, רותח.

"אם ירושלים באמת תחתים את בורשטיין זו תהיה החתמה מצוינת", אמר לנו הבוקר קידר. "טל שחקן טוב מאוד. מקצוען, שאוהב כדורסל וגם אחרי שתי פציעות הוא לא מוכן לוותר על החלום. שחקן כזה ירושלים בהחלט צריכה".

מי שלא היה זקוק לאישור מקידר היה מאמן ירושלים גיא גודס, שכבר חודשים ארוכים "חופר" להנהלה שלו בעניין בורשטיין. "אני סומך את שתי ידי על ההחתמה הזאת. טל שחקן מעולה, והוא החלים לגמרי מהפציעה שלו", אומר המאמן. בורשטיין וגודס חברים טובים, שנפגשים לעיתים, ומשוחחים הרבה בטלפון.

בורשטיין מתאים לגודס כמו כפפה ליד. הוא בדיוק החוליה החסרה בפאזל לצד יובל נעימי ושרון ששון. אחרי שנתיים וחצי בלי פעילות, בורשטיין רעב מאוד להוכיח שכוחו עדיין במותניו, והוא זקוק למאמן תומך. בורשטיין עשוי להיות הנדוניה שמביא עימו הספונסר החדש, גומא אגייאר, שכבר לפני שבוע סיכם בירושלים, ועכשיו הוא מגלה תיאבון להביא אליפות. אגייאר היה אמור להזרים לירושלים מיליון ד' לכיסוי חובות, אבל כששמע על בורשטיין הסכים להזרים עוד 400 אלף ד', להבאת השחקן. בירושלים מאמינים שבורשטיין יגמיש את דרישתו המקורית (600 אלף דולר) בתמורה לחוזה לשנתיים.

בצד השני של המתרס, לבורשטיין יחסים מתוחים עם מאמן מכבי פיני גרשון. בצד של השחקן מייחסים לפיני את ההצעה המעליבה שהשחקן קיבל ממכבי בסך 250 אלף ד' לעונה. "זה רק מראה כמה פיני באמת רוצה אותו, אם זה מה שמציעים לו", אמר לנו מקורב לשחקן. "אם הוא ייקח אותו וייבש אותו שנה נוספת על הספסל טל יגמור את הקרירה. אם לפחות מכבי הייתה לוקחת אותו ליותר משנה אחת זה היה מראה שהם מאמינים בו, אבל הם לא".

אפילו היכולת המשובחת של בורשטיין בגמר הפלייאוף מול מכבי חיפה לא גרמה לפיני לשנות את דעתו. גרשון ובורשטיין כבר זכו ביחד שלושה גביעי יורוליג, הסגל של מכבי חף מישראלים בולטים, אבל כל זה לא משכנע את הצהובים לזוז אפילו במילימטר לכיוונו של בורשטיין. מי שעומד באמצע הם שני חבריו של השחקן, גור שלף ושרון דרוקר, שהיו רוצים לראות את השחקן נשאר במכבי, אבל אינם יכולים להשפיע. וכשהיחסים מתוחים, זו קרקע פורייה להצמחת תיאוריות קונספירציה.

אחת מהן מדברת על כך שרביב לימונד לא היה מעיז לפתוח את הפה על בורשטיין בעיתון (אם הוא דורש 600 אלף ד', אני צריך לקבל שני מיליון ד'), אלמלא היה מרגיש שהוא מגובה על ידי סוכנו אריק קריין, שמשמש גם כסוכן של פיני גרשון.

גורם המקורב לבורשטיין אמר ל-TELESPORT: "העדיפות של טל היא להישאר בארץ ולא לגרור את כל המשפחה לאירופה. אבל הוא לא ילך להפועל ירושלים רק בשביל לעשות פרינציפ למכבי. רק אם הם ייענו לדרישות הכספיות שלו, שהינם 600 אלף ד' לעונה, הוא יגיע לקבוצה. מה היה קורה אם טל היה נענה להצעה? הרי בקלות הוא יכול היה לסיים את הקריירה שלו, אם היו זורקים אותו לספסל וממעטים להשתמש בו. טל החלים לחלוטין מהפציעות, הוא היה בורג משמעותי במשחק הגמר בו ניצחה מכבי את חיפה וזכתה באליפות, אבל אם לא רוצים אותו אז לא צריך. רק שלא יגידו שרוצים אותו אבל הוא דורש הרבה כסף –צריך להגיד לאוהדים את האמת".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק