נס בדאלונה הביא למהפכה

ערב המשחק נגד חובנטוד בדאלונה, טל ברודי, האיש שחולל לפני 40 שנה את נס בדלונה סיפר ל-TELESPORT: בגלל המשחק הזה המדינה התחילה לאהוב כדורסל

יום חמישי 11 ינואר 2007
שלמה חסיד

מכבי תל אביב תתמודד הערב נגד חובנטוד בדאלונה בספרד, בקרב על המקום השני בבית. 

היות ובדאלונה היא קבוצה ביתית מובהקת, האלופה הישראלית זקוקה למהדורה חדשה של נס בדלונה על מנת לא לפגוש כבר בשלב הבא, הטופ 16, את אריות היבשת. 

לרגל המשחק הערב שוחחנו עם טל ברודי, האיש שחולל את נס בדאלונה הקודם, לפני 40 שנה: "יש לי זכרונות מאוד יפים מהמשחק הזה, בעצם בגלל נס בדלונה המדינה התהפכה, והתחילה לאהוב כדורסל. עד אז אהבו רק כדורגל. 

"חובנטוד בדאלונה וריאל מדריד היו הקבוצות הכי גדולות בספרד ובאירופה בתקופה ההיא. זה שבאנו והפסדנו שם ב-32 נקודות,  זה היה משהו מדהים. שיחקנו שם בחורף באולם סגור, והם ידעו שאנחנו קבוצה שעושים פאסט ברייק טוב. 

"אבל בגלל שהיו אדים במגרש עפנו באוויר ולא יכולנו לעשות שום פאסט ברייק. הם קלעו מבחוץ, ותפרו אותנו, עם טוסקטו ושחקנים גדולים מספרד בתקופה ההיא. 

"אז הפסדנו 32 נקודות, היינו עצובים מאוד, בכינו ובאנו חזרה  לארץ, ואף אחד חוץ מאיתנו לא האמין שאנחנו יכולים לנצח באותו מספר נקודות, 32. בגביע אירופה אז אתה התקדמת לפי הפרש נקודות בין הפסד וניצחון, ואם לא היינו מחזירים 32 הפרש לא היינו עוברים אותם. 

"הגיע הגומלין ובחצי הראשון היה ארבע פור לנו. אמרנו לעצמנו במחצית שאנחנו צריכים עוד 28 נקודות, אבל זה לא הרבה כי זה רק 14 סלים. ואז משה דיין שבתקופה ההיא היה ידיד המועדון בא לעודד אותנו. יד אליהו היה פתוח והמזג אויר היה חורפי ולא ידענו אם יירד גשם או לא. 

"בא החצי השני וניצחנו באמת ב-32 נקודות. היה הלם קרב בכל האיצטדיון, וכל העם שמע את זה ברדיו בתקופה של נחמיה בן אברהם. כל המדינה השתגעה מאיתנו. אחרי 24 שעות היה עוד משחק, כי לפי החוקים אם יש תיקו תוך יומיים משחק באותה מדינה שבה נקבע התיקו. 

"שיחקנו משחק שלישי וניצחנו ב-26 נקודות. היה הישג והתרגשות אדירה, וזה עשה הד בכל המדינה והתחילו להתעניין בכדורסל, כי ניצחנו מדינות שלא חשבנו שאפשר לנצח אותם. מאז ועד שפרשתי אי אפשר היה להישג כרטיס למשחק כדורסל, ועיריית תל אביב הוסיפה עד 5,000 מקומות ביד אליהו".

תמונה באדיבות אתר "הלב הצהוב".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק