כבר לא צוחקים עלינו

כמעט בלי לשים לב השיגה הפועל חיפה את התוצאה המפתיעה של המחזור הראשון כשהצליחה לנצח את מכבי נתניה בקופסא. עכשיו מקווים אצל האדומים שיאמינו להם שהם בדרך לצמרת הגבוהה

יום ראשון 23 אוגוסט 2009
שלמה חסיד

 אחת ההפתעות הנעימות של המחזור הראשון הושגה בקופסא על ידי שחקני הפועל חיפה.  השדים האדומים מעיר הכרמל הדהימו  במחזור הפתיחה כשגברו על מכבי נתניה 1:2  והוכיחו כי הכרזותיו של יואב כץ מהקיץ על רצונו לסיים בצמרת לא היו הזויות.

ביום שאחרי צלצלנו לכמה אדומים מעיר הנמל הצפונית כדי לשאול אותם אם הם כבר הספיקו לעכל את הניצחון והאם ההצהרות של ראשי הקבוצה על מיקום בצמרת אכן היו במקום.

הדובר דרור מרשליקוביץ', אמר: "כשהגעתי לחיפה לפני חודשיים אמרתי שנסיים במקומות 1-5 וכולם צחקו עלי, היום לשמחתי כבר לא צוחקים, אלא מתייחסים אלינו ביראת הכבוד הראויה. הוכחנו שעם נחישות, צעירים מוכשרים, והמון הקרבה, אפשר להגיע להישגים. את כל זה עשינו כשאנחנו בהרכב חסר, כשבנתניה יש לא מעט שחקנים מצוינים כמו פרנסמן וכו'".

אז איך עשיתם את זה?

"האמנו שאנחנו יכולים לצאת מנתניה עם ניצחון שירים את המוראל והביטחון. האמנו בעצמנו, וידענו שזה תלוי בנו. זו הגישה שמנצחת משחקים. יש לנו צעירים נחושים ומוכשרים והבעל בית, יואב כץ, נותן שקט לקבוצה. כבר השבת ננצח את אשדוד בבית".

אחד המצטיינים במשחק בנתניה היה אייל טרטצקי שאמר לנו: "אנחנו לא מזלזלים ולא זלזלנו במכבי נתניה, אבל באנו לשם במטרה לנצח. גם במחצית הראשונה, שבה הם הובילו, לא נפלנו מהם, ואת השער  קיבלנו במצב נייח שלא שיקף את התוצאה. עלינו נחושים למחצית השנייה אחרי שהמאמן שלנו אמר לנו במחצית להמשיך ולשחק בדיוק  אותו דבר".

אז מה הלאה?

"לא נכריז על אליפות, נצבור ביטחון ממשחק למשחק ונדבר עם הזמן".

ומה עם הדרבי?

"עד אז יש עוד הרבה זמן. העיקר שהקהל שלנו מאחורינו, ואתמול לנתניה הגיעו כמעט אלפיים איש. מה שכן, אני בעד כל קבוצה ישראלית שתצליח במפעל אירופאי, אז אני רוצה לאחל למכבי חיפה לעבור את זלצבורג. שיצליחו, למה לא?".
 
שחקן העבר של המועדון כפיר לייבוביץ', שמשחק היום בהפועל עראבה, אמר: "למרות הקשיים של השנים האחרונות, הפועל חיפה זה עדיין מועדון גדול, שראוי וצריך להיות בליגת העל. לא רק בגלל הקהל הגדול שלהם, אלא בגלל המסורת של המועדון. הם כבר הגיעו להישגים ושיחקו אותה באירופה. נכון שהם עברו שנתיים שלוש לא טובות. אבל לא צריך להרים גבה בגלל ההישגים שלהם. לדעתי הם יהיו עוד יותר טובים. ועם חיזוק נכון הם יוכלו לסיים בצמרת".

אז הכדורגל בחיפה מתעורר?

ת: "הוא תמיד היה ערני. מכבי חיפה מצליחה, גם הפועל, וזה רק מוסיף. כולם זוכרים את השנים הגדולות של הדרבי החיפאי החם והצמוד ונקווה שזה יהיה גם השנה".

שיר רוזנברג, אוהדת בלונדינית של הקבוצה, מסכמת בשחה: "אני לא מבינה מה הולך פה. זה לא כל כך מתאים לקבוצה שלי לנצח במחזור הפתיחה בצורה כל כך משכנעת. הייתי במשחק ולא האמנתי שאנחנו כל כך טובים. בכל זאת זה ליגת העל".

אז את מרוצה מהקבוצה או לא?

 "רק שזה יימשך ככה, למרות שאנחנו קבוצה לוזרית, וזה בטח עוד ישתקף בהמשך העונה. כשעשינו כמה תוצאות טובות בגביע הטוטו היינו בטוחים שכשתתחיל הליגה הכול ישתנה. אבל הנה הגיע הדבר האמיתי ואנחנו עדיין בפורמה".

ומה יהיה בדרבי?

"אני אשקר אם אגיד שאני לא מפחדת. יש למכבי יתרון גדול. נקווה שלא יהיו בושות. בינתיים חיים משבת לשבת".
    

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק