איכות היא עדיין מילה גסה

כל הקבוצות ששיחקו בשבת כבשו, כמעט כל המשחקים הוכרעו רק סמוך לסיום, אבל מוקדם עבור אבי לוזון לחגוג. דורון ברגר מסכם את השבת ומנסה להבין עבור מה אנחנו בדיוק משלמים לערוץ הספורט

יום ראשון 23 אוגוסט 2009
דורון ברגר

 אז מה? אולי אבי לוזון צדק?. 16 קבוצות זה טוב לישראלים? העולות לליגת העל היו מעורבות בכל ששת המשחקים שנערכו בשבת. שתיים מארבע הגדולות של הכדורגל הישראלי אפילו לא שיחקו, ומה קיבלנו? בכל מגרש נכבשו לפחות שני שערים, כמעט בכולם לפחות שלושה שערים נכבשו. כל קבוצה ששיחקה, הבקיעה לפחות שער אחד. כמעט כל המשחקים הוכרעו רק סמוך לסיום ואפילו הקהל הגיע. אולי לא בהמוניו, אבל הגיע (חוץ מהמשחק באורווה). אז מה? אבי לוזון צדק ונראה כאן ליגה איכותית? סביר להניח שלא, אבל נראה כנראה משחקים עם פחות לחץ. 

מכסת השערים עלתה, רמת השיפוט נשארה ירודה

 מי שכן היה לחוץ בשבת היו צוות השופטים במשחקה של מכבי תל אביב מול בני סכנין. יותר משמונה דקות הפסקה במשחק בחסות אסף קינן, שי שטרית ועוזי בסון. התמונות המביכות של קינן היו מתאימות יותר  לליגה ב' מחוז צפון א'. התנועה של בני סכנין בכיוון חדר ההלבשה התאימה לליגה למקומות עבודה. 

אבל כדי להיות אופטימיים אפשר גם לפרגן ולנסות לחפש את הטוב בשמונה הדקות ההזויות האלה.  אז למי הברכה: לאבי נמני ולערן קוליק שהצליחו להישאר שפויים , לא ברור איך, אבל הצליחו, ולקוון עוזי בסון שהתעקש על החלטה צודקת. ואגב, המשחק הופסק ליותר משמונה דקות, בתוספת חילופים ופציעות היה מקום למשהו כמו 10 דקות זמן פציעות, לא פחות, בטח לא שש. 

עכו נאיבית, ארבייטמן סוף סוף יפרוץ?

שחקניו של ירון הוכנבוים נראו המומים בסיום המשחק מול מכבי חיפה. הם נשארו מעטים מול רבים וספגו שער רק בדקה ה-89. הפספוס הגדול של עכו הוא לא בשער שהם ספגו, אלא בכך שלא ניצלו את העובדה שהראש של שחקני מכבי חיפה היה במקום אחר. למעשה, במהלך החודשים הקרובים יהיה למכבי חיפה רק משחק אחד שאין ממנו דרך חזרה. המשחק הזה יערך ביום שלישי ברמת גן  מול רד בול זלצבורג. אף קבוצה בליגת העל לא תזכה לשחק מול מכבי חיפה כשהראש של שחקני חיפה בכלל לא במשחק הליגה. זו הייתה ההזדמנות של עכו ואת זה היא פספסה.

את הבכורה שלו עשה שלומי ארבייטמן בנבחרת ישראל אצל אברהם גרנט לפני יותר מחמש שנים. הוא הבקיע שלישיה מול אזרבייג'אן ובזה בערך תם החלק שלו בנבחרת. מאז הוא הספיק לעבור להפועל פתח תקווה, משם למכבי חיפה, הושאל להפועל תל אביב וחזר לחיפה. הקריירה שלו לוותה בלא מעט מיני שערוריות ופירגונים מגמתיים של הפרשן הלאומי שלמה שרף. גם בשבועות האחרונים, ארבייטמן לא מתנהג בצניעות. הוא מרבה להתבטא וגם לשבח את עצמו. בשבת אמר למשל "מה שהיה בעונה שעברה מת.  יהיה קשה להוציא אותי מההרכב". אלו אמירות שחצניות, אך חינניות, ואם השערים יגיעו לצידן, יהפוך ארבייטמן לאחד השחקנים הכי מרתקים בליגת העל. 

על מה אנחנו משלמים לערוץ הספורט?

 בדיחה לאליטיסטים: בשנת 1985 התהלך אנדריי ברחובות פראג הקומוניסטית ואחז שתי מזוודות. ניגש אליו אדם בשם יורגן ושאל אותו מה יש לו במזוודה הימנית. סיפר אנדריי: "יש לי כאן שעונים. אני מוכר אותם במחיר מציאה. כל שעון עולה חצי דולר בלבד. זה שעון שיעבוד לך כל החיים. הוא גם דיגיטלי וגם מכני. יש לו שעון מעורר, מכשיר רדיו. הוא גם מכין לבד ארוחות בוקר ואין אישה שתראה אותו עליך ולא תתמסר אליך מיד". "וכל זה רק חצי דולר?" שואל יורגן, עונה לו אנדריי" כן". ומה יש לך במזוודה השנייה?" שואל יורגן. עונה לו אנדריי: "אלו הבטריות".

הבנתם? נעשה את הבדיחה הזו פשוטה יותר. אלה אירועי הכדורגל של יום ראשון: משחק בליגת העל, סופרקאפ בספרד, מחזור כמעט מלא באיטליה, משחקי השלמה מסקרנים באנגליה, גרמניה וצרפת. מחזורי ליגה בהולנד, פורטוגל, ברזיל ועוד משחקים ממבחר ליגות ומשחקי כדורגל ברחבי העולם. וכמה משחקים ישודרו במהלך יום ראשון בארבעת הערוצים של ערוץ הספורט? עכשיו הבנתם?

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק