ההחלטה: האורווה לא תהרס

בישיבה גורלית וסוערת שנערכה הצהריים בעיריית פ"ת, החליטה הוועדה לתכנון ובניה, שאיצטדיון האורווה לא ייהרס עד שלא ייבנה איצטדיון חלופי. 300 איש, חלקם אוהדים וחלקם דיירים, הגיעו להפגין

יום ראשון 23 אוגוסט 2009
אסף בילגורי, ניסים קלדרון
 בתום דיון סוער שנערך היום (ראשון) בעיריית פ"ת, החליטה הוועדה לתכנון ובניה לאסור על הריסת איצטדיון האורווה, עד אשר יימצא איצטדיון חלופי. 

כזכור בשבוע שעבר, התקבלה החלטה עקרונית להרוס את האורווה כדי לאפשר לדיירים שקנו דירות במתחם הסמוך לאיצטדיון לאייש את בתיהם החדשים, אולם היום שונתה ההחלטה.

המשמעות היא שהפועל ומכבי פ"ת תוכלנה לארח את משחקיהם ב"אורווה" גם בעונה הנוכחית, כאשר במקביל, האיצטדיון החדש בעיר, הולך ונבנה.

לישיבה הסוערת הגיעו כ-300 אנשים זועמים שהיו חלוקים בדעותיהם. חלקם אוהדים של הפועל ומכבי פ"ת, שדרשו למנוע את הריסת האיצטדיון וחלקם דיירים שאמורים להיכנס לדירות שלהם במתחם האורווה וטוענים שהובטח להם שהאיצטדיון ייהרס בטרם ייכנסו לדירות. 

אחד הדיירים שהיה אמור להיכנס לדירתו אמר: "קנינו דירות על בסיס תנאי שקבע שמתן היתר בניה על הקרקע יינתן רק במידה והאיצטדיון ייהרס. הובטח לנו כבר ב-2006 שהאיצטדיון ייהרס. אח"כ ניתנה הקלה של 3 שנים הארכת זמן, תקופה שבה היתה הזדמנות למציאת איצ' חלופי במשך 3 שנים. הובטח לנו שלא יהיה איצטדיון ועכשיו אין לנו איפה לגור. הספורט מבחינתנו הוא משני, עתיד ילדינו יותר חשוב ואנחנו לא יכולים לגדל את ילדינו בקירבת איצטדיון שהומה אדם בשבתות".

וכרקע לישיבה הסוערת, אתמול בלילה נרשמה תקרית חמורה מאוד, כאשר מספר אלמונים ניסו להצית את משרדי "אשטרום" הסמוכים לאיצטדיון האורווה. אשטרום היא החברה שמופקדת על הפרוייקט לבניית הבתים במתחם איצטדיון האורווה, פרוייקט שבמסגרתו האורווה היתה אמורה לההרס.

בהפועל פ"ת יכולים כעת להתכונן בשקט למשחק בשבת באורווה מול מכבי ת"א, במפגש בין שתי המנצחות של המחזור הראשון.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק