פרגוסון, פלפס, בולט

יום ראשון 27 דצמבר 2009
מערכת TELESPORT
 אלכס פרגוסון, שקיבל את תואר הסר היוקרתי, נולד ב-31 בדצמבר ב-1941 בגלאזגו. המנג'ר הסקוטי מאמן את מנצ'סטר יונייטד מאז 1986.  לפני שהגיע פרגוסון ליונייטד. פרגי החל את קריירת האימון שלו בקבוצות איסט סטירלינשיר וסט. מירן, לפני שעבר לאברדין, בשורותיה הוא נחל הצלחה גדולה. פרגוסון אימן באופן זמני בלבד את נבחרתה הלאומית של סקוטלנד, בעקבות מותו של המנג'ר דאז ג'וק סטיין. פרגוסון, שמאמן את היונייטד במשך 24 שנים ברציפות, הוא המנג'ר השני שמחזיק הכי הרבה&nŢsp; זמן כמאמן אותה קבוצה, שני רק למאט באזבי האגדי. פרגוסון לקח תארים רבים ביונייטד, שהגיע תחת הדרכתו לשיאה בעונת 1999 עם הזכייה בטרבל המפורסם - אליפות, גביע ואליפות אירופה. פרגי חתום על טיפוחם של שחקני בית שהפכו לאגדה כמו ראיין גיגס, פול סקולס, דייויד בקהߐם ואחרים. 

מייקל פלפס

מייקל פלפס נולד ב-30 ביוני ב-1985. הוא זכה בשש מדליות זהב באולימפיאדת אתונה ב-2004, אך את הפריצה הגדולה שלו עשה באולימפיאדת בייג'ין עם שיא של זכייה בשמונה מדליות זהב, שיא שספק אם יישבר өוב. פלפס שבר בסין שבעה שיאי עולם ושיא אולימפי אחד ובכך שבר את שיאו של מרק ספיץ האגדי מאולימפיאדת מינכן. מייקל פלפס הוא האלוף האולימפי עם מספר הגדול ביותר בתולדות המשחקים האולימפיים בכל ענפי הספורט עם 14 מדליות זהב ו-16 מדליות בסך הכול. פלפס מתמחה בעיקר במөחה הפרפר, שבו הוא רשם את שיאי העולם בתחילת דרכו, אולם הוא שולט היטב בארבעת הסגנונות ולכן גרף הצלחה כל כך כבירה באולימפיאדה האחרונה. התוצאות המדהימות של פלפס, גרמו להשוואה הבלתי נמנעת בינו לבין מרק ספיץ', שזכה בשבע מדליות זהב באולימפיאדת מינכן ב-1972, אולםȠהאולימפיאדה המדהימה בבייג'ין, בה שבר פלפס כל שיא אפשרי, הפכה אותו לדעת רבים לשחיין הגדול בהיסטוריה.

אוסיין בולט

אוסייין בולט הוא אצן ג'מייקני שפרץ לתודעה באולימפיאדת בייג'ין 2008, שבה הוא שבר שלושה שיאי עולם ב-10̰ מטר, ב-200 מטר ובריצת השליחים 100X4. בבייג'ין הפך בולט לאצן הראשון בהיסטוריה ששובר את שיא העולם בכל אחד משלושת המקצועות באולימפיאדה אחת. בולט המשיך את הכושר הבלתי נתפס שלו באליפות העולם שנערכה לאחר מכן בברלין באוגוסט 2009 כאשר שבר שוב את שיאו העולמי ב-100 מטרים ובריצת ה-200 מטרים. הנתון המדהים אצל בולט הוא הפער העצום בינו לבין מתחריו. באולימפיאדת בייג'ין בולט שבר את שיא העולם עם 9.69 שניות בריצת ה-100 מטרים, כאשר ב-20 מטרים האחרונים בולט האט את ריצתו והניף את ידיו בשמחת הניצחון, מה שעוד יותר הבליט והעצים ߐת הישגו ונתן תחושה שבולט עדיין לא אמר את המילה האחרונה.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק