0

פסגת השלום לדרבי בחסות יונה יהב

פחות מיממה לדרבי הגדול של חיפה בין הפועל ומכבי, ראש עיריית חיפה הפגיש את שני המחנות באווירה ספורטיבית. יונה יהב: "המטרה להעביר ߐת המסר החיובי". צ'יז'יק: "נצפה ונהנה". גבאי: "יש אווירה טובה"

יום ראשון 27 דצמבר 2009
אשר גולדברג
עוד פחות מ-24 שעות שריקת הפתיחה בדרבי החיפאי ה"מחודש" בעיר הכרמל. דרבי שלא נראה כמותו כבר מעל חמש שנים, שבו הפועל חיפה העולה החדשה תארח את מכבי חיפה האלופה. 

ראש עיריית חיפה, יונה יהב כינס ארבעה איש מאנשי מכבי והפועל כדי להעניק פן ספורטיבי בלבד למשחק הדרבי ולהרגיע את הניצים משני המחנות: "בזמן האחרון היינו עדים לכתובות נאצה בחלקים שונים בעירנו והייתי רוצה לראות את ההנהגה בשתי הקבוצות עושה הכל על מנת לצנן את הרוחות גם אצל האוהדים.

"המטרה היא להעביר את המסרים הנכונים כדי שהמפגש המחודש בין שתי הקבוצות יהיה לשם הספורט ולא יגיע לכותרות בגלל אירועים לא חיוביים שלא יוסיפו כבוד לעיר חיפה בפרט ולכדורגל הישראלי בכלל" - סיכם ראש העיר. 

גם מנכ"ל מכבי חיפה, איתמר צ'יז'יק נכח באירוע והדגיש כי הספורטיביות חשובה יותר מכל תוצאה: "אני קונה משחק הוגן בו ננצח. זה צריך להיות משחק כמו בימים הטובים, עם משחק הקרבה של השחקנים מתובל ברוח ספורטיבית. ברור לי שכל שחקןȠשיעלה לשחק יעלה לנצח, ללא קשר לצבע החולצה אותה הוא לובש ואני מקווה שכל 22 השחקנים ירצו לנצח ברוח ספורטיבית, כאשר לנו יוותר רק לצפות וליהנות"


גוסטבו בוקולי וטרטצקי מרימים כוסית לדרבי

בצד האדום של המתרס נכח מנכ"ל הפועל חיפה, אפרים גבאי, שאף הופיע בשני משחקי דרבי בליגה ואמר: " אני קורא לאוהדים להימנע מאירועים מיותרים כי שום ניצחוןȠלא שווה דברים חריגים העלולים להסתיים רע.
 
"מאז ומתמיד היחסים בין שני המועדונים היו טובים ובמיוחד בשנים האחרונות. מה שהכי חשוב שנהנה מכדורגל ושתהיהȠאווירה טובה. לכל אלה שהשתוללו בשבוע האחרון, שיחשבו פעמיים לפני שהם מתכוננים למעשים שיערערו את הסדר"

אין ספק שלאחר המפגש בין שני המחנות פלוס ראש העיר, הכל עובר אל כר הדשא ובעיקר לאוהדים של הפועל ומכבי חיפה, שאמורים לקבל את מירב תשומת הלב בתקווה כי הכל יעבור בצורה הטובה ביותר. 

תמונות: באדיבות האתר הרישמי - מכבי חיפה.

תגובות

טלספורט בפייסבוק