אלימות קשה בדרבי הלונדוני

החוליגניזם שוב מרים את ראשו בכדורגל הבריטי: לאחר משחק בגביע הליגה בין ווסטהאם ומילוול (1:3), החלו התפרעויות קשות בין מחנות האוהדים, שהסתיימו בדקירתו ופציעתו הקשה של אחד מהאוהדים

יום רביעי 26 אוגוסט 2009
אור בס
 כבר עשרות שנים שנושא המלחמה באלימות בכדורגל האנגלי, החוליגניזם, נמצאת בראש סדר העדיפויות של פרנסי הענף באי הבריטי, אך הלילה, 20 שנים לאחר אסון הילסבורו ו-23 שנים לאחר אסון הייזל, שבעקבותיהם הורחקו הקבוצות האנגליות ממשחקים באירופה והחל מאבק בינלאומי בתופעת האלימות סביב המשחק, שבו ועלו הלהבות בלונדון.

הכל החל לאחר משחק הדרבי הלונדוני במסגרת גביע הליגה, בין ווסטהאם מהפרימייר ליג, למילוול מליגת המשנה. במהלך המשחק שנערך באפטון פארק, ביתם של "הפטישים", פרצו אוהדים לכר הדשא כמה פעמים והורחקו על ידי הסדרנים והשוטרים. בינתיים, ביציעי האורחים החלו מהומות שלוו בהפסקה זמנית של המשחק והסתיימו רק לאחר התערבות המשטרה.

אך מתברר כי בכך לא היה די. מיד לאחר תום המשחק, שהסתיים בניצחונם של המארחים לאחר הארכה, החלו קבוצות משני מחנות האוהדים להתעמת עם המשטרה המקומית. החוליגנים הבעירו אש וזרקו אבנים ובקבוקים אחד השני ועל כוחות המשטרה, שכללו יחידה לפיזור הפגנות, פרשים ומסוקים.

כתוצאה מההתפרעויות, דווח כי לביה"ח פונה אדם בן 44 שנדקר בחזהו. מצבו הוגדר כקשה אך יציב.

לפי דיווחים של עדי ראייה, אלפים מאוהדי ווסטהאם היו אלה שהתחילו במהומה אך השוטרים הפגינו כלפיהם יד קשה במיוחד.

היריבות בין אוהדי ווסטהאם לאוהדי מילוול היא מהמרות והאלימות בתולדות הכדורגל האנגלי, כשתקריות רבות נרשמו במהלך השנים בין מחנות האוהדים הידועים לשמצה. 

מילוול, שאיצטדיונו הביתי מכונה בצדק " גוב האריות", הוא מועדון שניסה בשנים האחרונות לשקם את התדמית הרעה שיצאה לו בעקבות התהנהגות אוהדיו החוליגנים. המועדון ספג הלילה מכה קשה נוספת למוניטין המשתקם שלו ויש להמתין ולראות, כיצד יגיבו רשויות אכיפת החוק וההתאחדות לכדורגל האנגלית.

תצלומים: Gettyimages

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק