תשובה לכל המלעיזים

הניצחון של מכבי חיפה ובעיקר הדרך בה הושג, הוכיח שיש כדורגל ישראלי מצויין. פרדי דוד בטור מיוחד, מעריך שההצלחה בעתיד תלויה בהגרלה

יום רביעי 26 אוגוסט 2009
פרדי דוד
הניצחון של מכבי חיפה על רד בול זלצבורג לא הפתיע אותי, אבל הוא בהחלט נותן כבוד אדיר לכדורגל הישראלי. זו התשובה לכל המלעיזים, לכל אלה שנוהגים לרדת על הכדורגלן הישראלי ועל הכדורגל הישראלי. שוב הוכח שיש בישראל כדורגל טוב. 

אני בטוח שהפועל ת"א תעבור את טפליצה ושתהיה לנו קבוצה גם בליגה האירופית. הפועל, למי ששכח ניצחה את כל משחקיה בחוץ. אני אפילו מאמין שבני יהודה מסוגלת לעבור את איינדהובן, בטח אחרי שראיתי את המשחק הראשון בין שתי הקבוצות.

אבל עם כל הכבוד להפועל, הסיפור של היום הוא סיפורה של מכבי חיפה. יהיו שיאמרו שהאוסטרים חלשים. ראשית, זה נכון. לא מדובר בקבוצה שהיא מהאריות של הכדורגל האירופאי, אבל עדיין מדובר בקבוצה שיודעת לשחק כדורגל. פשוט, מכבי חיפה טובה יותר ומתברר שהרבה יותר.

אלישע לוי עשה בדיוק מה שצריך לעשות. אני לא התרגשתי ולא פחדתי שהוא החליט להרכיב שחקנים צעירים. לא צריך לפחד בכדורגל וצריך תמיד לתת לשחקנים הטובים לשחק. מוחמד גאדיר ואייל גולסה הם צעירים אבל הם פשוט שחקנים מצויינים. מדובר בשניים מהשחקנים שמהר מאוד יובילו את הכדורגל הישראלי.

אז מה עכשיו? הרבה תלוי בהגרלה. יש קבוצות טובות יותר וטובות פחות. יש קבוצות שלמכבי חיפה יהיה נוח להתמודד איתן מבחינה מקצועית ויש כאלו שלא. יש הרבה אפשרויות ואי אפשר לחזות מה יהיה לפני ההגרלה. מכבי חיפה של 2002 היתה קבוצה מצויינת אבל היא שובצה לבית שהתאים לה. נקווה שגם הפעם ההגרלה תתאים לירוקים.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק