פיני ניצח בשיניים את לה מאן

יורוליג: אולימפיאקוס של פיני גרשון, ניצחה את לה מאן 76:80 והתבססה במקום השני בבית א'. בבית של מכבי, הביסה ציבונה זאגרב את פרטיזן בלגראד 72:89. פנאתינייקוס ניצחה ברומא 69:79

יום חמישי 11 ינואר 2007
מערכת TELESPORT
 משחקי המחזור ה-11 ביורוליג נמשכו הערב, כאשר במשחק המרכזי שנערך בבית א', אירחה אולימפיאקוס, של פיני גרשון את לה מאן, וניצחה אותה בשיניים 76:80.

אולימפיאקוס פיגרה לכל אורך המחצית הראשונה, כאשר היא סובלת מיכולת חלשה מאוד של אלכס אקר, שהחטיא ללא הפסקה. את הרבע הראשון סיימו היוונים בפיגור 22:20.  הצרפתים שמרו על יתרון 2 נקודות גם במחצית, כאשר הם מחזיקים את אולימפיאקוס על סקור נמוך והוליכו 35:37.

אחרי פיגור של 4 נקודות ברבע השלישי, באה ההתעוררות של אולימפיאקוס ברבע האחרון, כאשר אלכס אקר והנרי דומרקאנט צולפים שלשות. לה מאן נתקעה והיוונים הצליחו ליטול את ההובלה 3 דקות לסיום. סלי עונשין של פנאיוטיס ושל דומרקאנט קבעו ניצחון נוסף לאולימפיאקוס בסיום 76:80.

הנרי דומרקאנט הוליך את קלעי היוונים עם 17 נקודות. אריק קמפבל, אקס נהריה הוליך את הצרפתים עם 20 נקודות.

אולימפיאקוס תסיים את הבית ככל הנראה במקום השני,  עם מאזן של 2:9. לה מאן רק שישית עם מאזן רע של 8:3.

במשחק שפתח את משחקי היום, גם כן בבית א', אירחה דינמו מוסקבה את פרוקום סופוט החלשה, והביסה אותה בקלות 74:95.

דינמו, שנמצאת בכושר מצויין, ובמחזור הקודם הביסה את בחוץ את קילמאמיו בולוניה שלטה במשחק בקלות והוליכה כבר אחרי הרבע הראשון 14:24, כאשר טרוויס האנסן מציג יכולת מצויינת. 

סופוט הצליחה לצמק מעט ברבע השני, אך דינמו נתנה גז ברבע השלישי, אותו סיימה ביתרון 53:78. הרוסים שמרו על היתרון עד לסיום וניצחו 74:95.

קלעו לדינמו: טראוויס האנסן 21 נקודות. סרגיי ביקוב הוסיף 14.

חוסיין בשוק, אקס מכבי ת"א קלע 12 נקודת עבור הפולנים.

הניצחון ביסס את הרוסים במקום השלישי בבית א', כאשר במאזנה 7 ניצחונות, לעומת 4 הפסדים. סופוט חמישית בבית עם מאזן שלישי של 6:4.

שני משחקים נערכו בבית של מכבי ת"א. במשחק הראשון ניצחה פנאתינייקוס את רומא בחוץ 69:79 ושמרה על מאזן מושלם.

היוונים פתחו פער כבר מן הפתיחה, כאשר הם שמרו את רומא על 11 נקודות בלבד ברבע הראשון. היוונים הצליחו לשמור על פער שנע בין 8-10 נקודות במשך כל המשחק ולא נתנו לאיטלקים להתקרב אליהם.

ראמונאס שיקאוסקאס הליטאי הצטיין בשורות פנא', עם 19 נקודות. דיאמנטידיס הוסיף 12. את רומא הוליך דייויד הוקינס עם 20 נקודות, אך דיאן בודירוגה סיפק רק 14.

פנא' הבטיחה כבר מזמן את הבכורה בבית ב', כאשר היא היחידה ביורוליג עם מאזן מושלם. רומא רק שביעית עם מאזן עלוב של 4 ניצחונות לעומת 7 הפסדים.

במשחק נוסף שנערך בבית הביסה ציבונה זאגרב את פרטיזן בלגראד 72:89. התוצאה הסופית מטעה משום שאחרי המחצית פרטיזן עוד הוליכה 41:42, אולם במחצית השנייה באה ההתפרקות של פרטיזן. 

ציבונה הצליחה לסיים את הרבע השלישי ביתרון של 3 נקודות ואת הריצה שלה היא עשתה ברבע האחרון, בו קלעה 25 נקודות לעומת 10 בלבד של פרטיזן.

ברינדלי וורייט הוליך את ציבונה עם 16 נקודות. וורן להבור הוסיף 14. את פרטיזן הוליך פרדראג דרובניאק המצויין, עם 20 נקודות..


הניצחון של ציבונה ביססס את מקומה הרביעי בבית. פרטיזן נפלה למקום השישי ותילחם עם רומא ומאלגה על המקום האחרון שלשב הבא, כאשר לשלוש הקבוצות האלה יש 15 נקודות.

בבית ג' נפלה ההפתעה של המחזור, כאשר ברצלונה הפסידה באולמה של נאפולי בתוצאה 64:66

ברסה כבר הוליכה 27:39 במחצית, ו-45:52 אחרי הרבע השלישי, אך רבע רביעי גדול של האיטלקים הבטיח להם את הניצחון, כאשר סל של ג'פרי טרמפינגר, פחות מדקה לסיום מבטיח להם את הניצחון.

מייקל מוראנדיס הוליך את נאפולי עם 15 נקודות. חואן נבארו המצויין הוליך את ברסה עם 17 נקודות.

למרות ההפסד, ברסה הבטיחה את מקומה השני בסיום השלב המוקדם. נאפולי רק שביעית עם 15 נקודות בלבד, נקודה פחות מאריס סלוניקי החמישית.

במשחק נוסף בבית הובסה ז'לגיריס בביתה ע"י אולקר בתוצאה 70:83.

וויל סולומון מיודעינו הוליך את התורכים עם 19 נקודות. קספאראס קמבלה הוסיף 18.

יונאס מיכיוליס הוליך את המפסידים עם 21 נקודות. טאנוקה בירד הוסיף 16.

ז'לגיריס סוגרת את הבית עם 12 נקודות בלבד וניצחון אחד בודד ב-11 משחקים. אולקר שישית עם 15 נקודות. 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק