הוא ברכה לכל מאמן

עלי עותמאן ישחק בקרוב במכבי חיפה. מאמנו ערן קוליק משבח וטוען ש"אני לא יכול למנוע ממנו להתקדם". פרשני הכדורגל מתענגים וזאהי ארמלי מזכיר שבכדורגל הישראלי היה כבר עלי עותמאן גדול אחד

שבת 29 אוגוסט 2009
שלמה חסיד

 עלי עותמאן, מגן צעיר ונמרץ מסכנין, עשוי להיות אחת הבשורות המרעננות שתביא איתה מכבי חיפה לליגת האלופות. עותמאן עשה קפיצת מדרגה רצינית בשנה שעברה, והוא עשוי לחבור לאלישע לוי ולגיורגי דרסיליה שאימנו אותו בסכנין לפני שהגיעו לחיפה.

אבל האם יש ביכולתו של עותמאן להצליח בחיפה ולבלוט בליגת האלופות? המומחים אופטימיים.

ערן קוליק, מאמן סכנין יודע שהוא עלול לאבד שחקן נהדר: "אם עותמאן אכן יעבור לחיפה, אני חושב שיש לו את כל הכלים להצליח בה. מדובר השחקן מהיר, פורץ נהדר, טוב בהגנה ובהתקפה באותה מידה, וברכה לכל מאמן. אלישע יודע למה הוא רוצה אותו".

אז למה שלא תשאיר אותו אצלך?

"כי זה לא יהיה הוגן לחסום שחקן צעיר שרוצה להתקדם, ולמנוע ממנו לקפוץ שתי מדרגות בבת אחת. גם להגיע לקבוצה גדולה וגם לעשות צעדים ראשונים בליגת האלופות. מי יודע איזו דלת זה עשוי לפתוח לו בעתיד הקרוב, אם למשל הוא יהיה טוב בשלב הבתים של הצ'מפיונס? האם אני יכול לעמוד מול בחור צעיר כזה, שנתן את נשמתו לקבוצה שלי, ולהגיד לו שאני מונע ממנו להגשים את חלומו ולהיות בליגת האלופות?".

זאהי ארמלי, כוכב העבר של האלופה, אמר: "אני חושב שעלי עותמאן הוא רכש מצוין מבחינת מכבי חיפה. עותמאן הוא שחקן ההגנה הטוב ביותר מבין שחקני המגזר כיום, כאשר מומחד גאדיר וכיאל הם שחקני ההתקפה הטובים ביותר. הוא פשוט משלים אותם ואני בטוח שהוא יצליח בחיפה. אני עוקב אחריו, הוא שחקן יוצא מהכלל, ויש לו את כל התכונות להצליח בתור מגן. הוא גם בחור מצוין שאוהב להשקיע, ואני בטוח שאלישע יוציא ממנו את המיטב".

גם שדרן הספורט זוהר בהלול מתפייט: "כמו שעותמאן שיחק בעונה שעברה, היה לי ברור שזו השנה האחרונה שלו בסכנין. מכבי חיפה היא תחנה טבעית בשבילו, זה מקום שפתח את הדלת לשחקנים ערבים רבים בעבר, כך שאני בטוח שעותמאן ילך בעקבותיהם".

יש לו יכולות של ליגת האלופות?

"למה לא? הוא שחקן לגיטימי במעמדים האלה. אני גם חושב שמקומו בנבחרת. השחקנים הטובים ביותר צריכים לייצג את הכדורגל הישראלי הן בליגת האלופות והן בנבחרת, ועותמאן בלי ספק ראוי לכך".

פרשן הכדורגל מישל דיין, שמכיר על בוריו את שוק  השחקנים,  בטוח: "עותמאן לא מגיע לחיפה נקודתית לליגת האלופות, והם לא מביאים אותו במיוחד כדי שיחזק אותם בטורניר הזה. חיפה עושה שיקול ארוך טווח, ועותמאן מסומן על ידם כשחקן שעומד לעשות קפיצת מדרגה גדולה. בעניין הזה חיפה פוגעת בול. יהיה אפשר לייצא אותו לאירופה ולעשות עסקה טובה".

איך אתה יודע שהוא יתאקלם בחיפה?

"הוא נכנס למכונה משומנת עם מאמן שמאמין בו, כאשר לכל המערכת יש אינטרס שהוא יצליח. עכשיו הכול תלוי בו, ועם מגוון היכולות שלו, ברור שהוא יעוף קדימה ויהיה הדבר הבא בחיפה".
   
לפני סיום ארמלי מזכיר שהיה בעבר בלם בשם עלי עותמאן שכיכב בהפועל ירושלים והגיע לנבחרת: "ברור, הוא שחקן בלתי נשכח. עד כמה שאני יודע אין קשר משפחתי ביניהם, אבל עותמאן של סכנין לא מבייש את הפירמה. שניהם שייכים לאימפריה העותמאנית".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק