בני השרון החתימה שחקני נוער

שחקני נבחרת הנוער תום חבקין וגיא לביא חתמו חוזים ארוכי טווח בבני השרון. יו"ר הקבוצה אלדד אקוניס: "ההחתמה של תום וגיא מסמלת את הדרך שהחלטנו עליה בקיץ

יום ראשון 30 אוגוסט 2009
מערכת TELESPORT

 בני  השרון הודיעה הבוקר על החתמתם של שני שחקנים בית צעירים תום חבקין וגיא לביא על חוזים ארוכי טווח. חבקין ולביא הם בוגרי מחלקות הנוער של רעננה והרצליה, ושחקני נבחרת הנוער של ישראל. מדובר בשניים מהכישרונות הטובים ביותר בגילם ובשחקנים הטובים ביותר ממחלקות הנוער של בני השרון.

תום חבקין (גארד\פווארד, 1.95, בן 18), שחקן שנבחר ע"י מאמני הליגה לנוער, כשחקן השנה במחוז הצפוני של הליגה לנוער לעונת 9\2008, חתם בבני השרון ל-4 שנים, הוא בוגר מחלקת הנוער של הרצליה וסיים השנה את גיל הנוער, לא לפני שהוביל את תיכון היובל הרצליה לאליפות בתי הספר אחרי סנסציה גדולה בגמר וניצחון על עירוני ט' של כרמל בוכמן ונמרוד טישמן. גם בנוער חבקין הוביל את הרצליה להצלחה עד הפיינל-פור שם הם נעצרו על ידי מכבי ת"א בחצי הגמר.

גיא לביא (רכז, 1.88, בן 17) ממחלקת הנוער של רעננה, חתם בבני השרון ל-6 שנים ובשל גילו הצעיר, ימשיך לשחק העונה במקביל בנוער, אבל גם יעלה לבוגרים, יתאמן עם הקבוצה הבוגרת ויהיה חלק מהסגל שלה. לביא נחשב מהכישרונות הבולטים לגילו בארץ, הוא היה השחקן המוביל של נבחרת הקדטים בקיץ 2008 כאשר היה השחקן היחידי בנבחרת שקלע בספרות כפולות, בזמן שהוא מעמיד ממוצעים של 10.8 נק', 2.9 ריב', ו-1.1 אסיסטים ב-23 דקות משחק. הקיץ היה לביא אחד מ-3 שחקנים בני 17 שזומנו במפתיע לנבחרת הנוער, אבל למרות הצטיינות במשחקי ההכנה של הנבחרת לא זכה לדקות משחק באליפות עצמה. בשנה הבאה צפוי לביא להיות אחד מהשחקנים המובילים של נבחרת הנוער אשר תנסה לעשות דרכה בחזרה לדרג א'.

יו"ר הקבוצה אלדד אקוניס: "ההחתמה של תום וגיא מסמלת את הדרך שהחלטנו עליה בקיץ, מדובר בשני שחקני בית, אבל כאלו שאנחנו רואים כהשקעה לטווח רחוק וכאלו שיוכלו להיות שחקנים שיתרמו לקבוצה בעתיד. תום סיים את גיל הנוער ואני שמח שהוא בחר להמשיך את הקריירה בבני השרון, זאת למרות שעמדה בפניו האופציה לצאת למכללה כמו שחקנים אחרים שעשו זאת הקיץ. אני מאמין שעם עבודה קשה בעתיד הוא יוכל להיות חלק חשוב מבני השרון.

"גיא הוא סיפור קצת שונה מכיוון שהוא עדיין לא סיים את גיל הנוער. כמו בורשטיין יצחקי וגרין בזמנו, אנחנו רואים בגיא פוטנציאל גדול שאנחנו מקווים שבעתיד יוכל גם להוביל את הקבוצה הבוגרת, ולכן החלטנו להעלות אותו כבר השנה לבוגרים, כך שבזמן שהוא ימשיך לשחק בקבוצת הנוער, הוא יתאמן ובעצם יהיה חלק גם מקבוצות הבוגרים. אנחנו רוצים שהוא ישתפשף, יקבל מושג כבר עכשיו איך זה לשחק בבוגרים, איך זה לשחק עם שחקנים אתלטים ופיזיים ומאמינים שהניסיון שהוא ירכוש השנה ישפר אותו כשחקן, ויאפשר השתלבות מהירה יותר שלו בקבוצה בסיום גיל הנוער."

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק