ומה עם הסגירה האלכסונית?

אלי גוטמן איכזב כשלאחר המשחק מול מכבי פתח תקווה החליט לתקוף דווקא את הקהל. אביחי קרבצ'יק שהוא הכל חוץ מאוהד הפועל תל אביב, מאוכזב ומקווה שגוטמן יתאושש

יום שלישי 01 ספטמבר 2009
אביחי קרבצ'יק

אלי גוטמן, נחשב בעיניי רבים "כארץ ישראל היפה", לא סתם אני משתמש בהגדרה הזאת, המאמן המחונן תמיד מתווה דרך של מחויבות, אהבה למשחק ולמקצוע, ובעיקר שואף למצוינות.

ביום ראשון, לאחר שהפועל ת"א ומכבי פ"ת נפרדו בתיקו 1:1, נפל דבר אצל המאמן היסודי. אלי גוטמן הגיע להתראיין בכדי לתת את ההסברים ליכולת הבינונית של חניכיו, וזה עוד בלשון מעודנת .

 מי שעוקב אחרי המאמן המחונן יודע שבדרך כלל גוטמן אומר את האמת בפנים ומתייחס לאירועי המשחק באשר הם ולא סוטה מהעיקר, הרי יש לו מחויבות לקהל האדום, שהוא כל כך אוהב.

אם נחזור אחורה למשחקים האחרונים של האדומים במסגרות השונות, בכל אותם ראיונות שהעניק גוטמן, האמירה המשתמעת שלו הייתה: "התוצאה טובה, אך היכולת פחות, אנחנו יכולים עוד להשתפר".

  שום דבר לא השתנה בבלומפילד, הפועל לא שיחקה ברמה נאותה לקבוצה ששואפת לצמרת, ולמעשה היא המשיכה לישר קו עם היכולת הבינונית שלה מתחילת העונה. ברוב הפעמים, גוטמן אומר את מה שהוא רואה אבל משום מה החליט המאמן הפעם להסית את האש מהיכולת של קבוצתו, ובחר בכיוון אחר ומשונה.

זה התחיל בטענות על עומס שיש על השחקנים, המשיך באמירות על שריקות הבוז לביבראס והסתיים בהטפת מוסר לא מובנת לאחד הקהלים היותר איכותיים שיש בישראל, מה גוטמן ניסה להשיג כאן, ממש לא ברור.

 דבר אחד בטוח חלק יאהבו את הדרשה הלא צפויה ויגלו אמפטיה, אך יהיו גם הרבה כאלה שהמניות שלו אצלם יצנחו באופן דרסטי.

באשר לביבראס נאתכו, הוא טעם חוויה לא נעימה, לאחר שנשרקו לעברו שריקות בוז מצד חלק מהאוהדים ביציע. גוטמן בחר לתת לשחקן שהוא כל כך אוהב כתף, ובכך נקט עמדה ברורה כנגד ההתנהלות של חלק מהקהל.

דבר מסוג זה יכול להרוס לילד הכישרוני את הביטחון ואת העונה כולה, אסור היה לגוטמן להתייחס יתר על המידה לשריקות הבוז.  אחרי משחק שחון שכזה הוא היה חייב לתת לו להתבשל עם עצמו ולהתמודד עם המציאות כמו שאר השחקנים.

גוטמן ניצל את הבמה התקשורתית ואמר את אשר על ליבו, היה אולי יותר חכם מצידו לומר לשחקן שלו את אותם דברים רק בפורום אחר, בארבע עיניים או בשיחה הקבוצתית.

 הפועל ת"א היא קבוצה גדולה ששואפת גבוה ומי שלא יכול להתמודד עם זה, לא צריך להיות בהרכב, לא בושה אם ביבראס יירד לספסל וילחם שוב על מקומו, אולי זה רק יעשה לו טוב.

השאלה שצריך לשאול את גוטמן היא למה הוא לא דיבר על "הסגירות האלכסוניות", ששחקניו לא ביצעו בהגנה, שנראתה כמסננת לפרקים. איפה הלחץ, המשמעת הטקטית, חזרה לעמדות, דברים שחניכיו לא השכילו לבצע.

והכי חשוב, איפה הנעת הכדור שהוא תמיד מתגאה בה, כל הפרמטרים הללו לא היו בראיון של גוטמן לאחר המשחק. וחבל.

אלי, תחזור להיות גוטמן שאנו מכירים, לא אחד כזה שמנצל את הבמה לעשות ספינים על חשבונו, אל תסתכל על התקציב או הסגל של קבוצות אחרות. תאמין או לא, הרבה מאמנים היו מתחלפים איתך, קיבלת כמעט כל מה שרצית בפגרה, ומה לעשות תפקידנו ליצור את הציפיות, ותפקידך הוא לעמוד בהם, לפחות כך חושבים מוני הראל, אלי טביב והקהל האדום.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק