המספרים מספרים: ישראל

לקראת המשחק מול לטביה: הנתונים המעניינים הודות משחקי הבית של נבחרת ישראל, אחת הנבחרות הביתיות ביותר באירופה. ד"ש מנבחרת דנמרק ומזל שקרואטיה לא איתנו בבית

שבת 05 ספטמבר 2009
מערכת TELESPORT
נבחרת ישראל הפכה להיות בעשור האחרון אחת הנבחרות הביתיות באירופה. הנבחרות הבכירות ביותר באירופה שיחקו באצטדיון רמת-גן וכמעט אף אחת מהן לא הצליחה להשיג כאן ניצחון. לקראת המשחק מול הלטבים, כמה נתונים שיוכיחו את הבדלי הכוחות בין ישראל ללטביה.

1. בסתיו 1999 הפסידה נבחרת ישראל לנבחרת דנמרק 0:5. מאז, בעשור האחרון, יש לישראל הפסד ביתי אחד בלבד באצטדיון רמת-גן במשחק רשמי, לפני יותר מ-3 שנים מול קרואטיה, 4:3. לישראל עוד הפסד ביתי אחד לצרפת בקמפיין מוקדמות 2004, אבל המשחק אז נערך בפלארמו עקב אירועי הטרור הקשים. אנגליה, רוסיה, צרפת, אירלנד, יוון, שוויץ ונבחרות רבות ואחרות לא הצליחו לנצח ברמת-גן.

2. ישראל אוהבת לשחק ברמת-גן מול הנבחרות שמגיעות מהדרג הרביעי. מעולם לא הפסידה ישראל בבית לנבחרת ששובצה בדרג הרביעי. מול אוסטריה במוקדמות מונדיאל 1994 סיימנו בתוצאת תיקו, סיימנו בתיקו מול סלובקיה במוקדמות יורו 2006, ניצחנו את קפריסין במוקדמות מונדיאל 1998 ובמוקדמות יורו 2000, את בוסניה במוקדמות מונדיאל 2002 ואת קפריסין במוקדמות יורו 2004. בקמפיין מוקדמות המונדיאל 2006 ובמוקדמות יורו 2008 שובצה ישראל בדרג הרביעי. את עצמנו לא ניצחנו.

3. כאמור, עשור עבר מאז המשחק הבלתי נשכח מול דנמרק. רק שלושה שחקנים שמשחקים היום בנבחרת היו שייכים אז לסגל הרחב בקמפיין: דודו אוואט, ניר דוידוביץ' ויוסי בניון. אגב, בסיום מוקדמות יורו 2000 חלקו שלושת השוערים את אפודת השוער הראשון בפחות מחודשיים: ניר דוידוביץ', דודו אוואט ושביט אלימלך (עמד בגומלין מול דנמרק). בארבע השנים האחרונות הפך אוואט לשוער הקבוע של נבחרת ישראל.

4. על-פי ההרכב המסתמן, רק שניים עד שלושה שחקנים מהרכב הנבחרת לא שיחקו מעולם בליגה מחוץ לישראל: דקל קינן ובירם כיאל שישחקו השנה בליגת האלופות ויובל שפונגין ממכבי תל-אביב, אם יפתח בהרכב. זה הופך את ישראל לאחת הנבחרות הכי בינלאומיות באירופה.

5. ישראל כבשה שער בכל אחד ממשחקיה עד כה במוקדמות. גם בקמפיין הקודם, ישראל כבשה שער כמעט בכל המשחקים, כאשר החניכים של קשטן לא כבשו רק מול אנגליה ובחוץ מול קרואטיה. הבעיה היא כנראה לא בחלק ההתקפי של הנבחרת.

6. הבית של ישראל הוא אחד הבתים הכי לא איכותיים מבחינת הנבחרות שהשתתפו בו במונדיאל. רק שתי נבחרות השתתפו אי פעם באליפות העולם: יוון ושוויץ ואף אחת מהן לא הצליחה להתקרב אפילו לחצי הגמר. מן הסתם, ללטביה ומולדובה יש נסיבות מקלות מאחר שהן הפכו לנבחרות עצמאיות רק בשנות ה-90. אגב, לטביה השתתפה ביורו 2004, שהכוכב הגדול שלה היה אנדראס פרוחננקובס ששיחק בשורות מכבי תל-אביב.

7. ונתון אחרון שיעניין בעיקר את דרור קשטן- גם אם נבחרת ישראל תאבד כל סיכוי להעפיל למונדיאל, ימשיך המאמן הלאומי לקבל שכר בסך כ-100,000 שקל נטו לחודש עד סוף העונה, מאחר והוא חתום עד סוף חודש מאי 2010 ולא עד סוף הקמפיין. משתלם להיות מאמן נבחרת.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק