שוויץ בדרך למונדיאל

מוקדמות מונדיאל 2010: הנבחרת של היצפלד השיגה את הניצחון המיוחל 0:2 על נבחרת יוון והעפילה למקום ה-1 בבית 2, בדרך לדרום אפריקה. עוד בבית: מולדובה ולוקסמבורג נפרדו בתיקו

שבת 05 ספטמבר 2009
אייל כהן
גם אם נבחרת ישראל הייתה מנצחת את נבחרת לטביה, היו צריכים הכחולים לבנים עזרה מהשכנה בים התיכון יוון, היום (שבת) זה לא הלך בתוכניות. ישראל כבר הפסידה ויוון גם כן 2:0 בבאזל מול נבחרת שוויץ, שקטפה את המקום הראשון בבית 2. 

כשהגיע אותמאר היצפלד, המאמן גרמני לשוויץ הרבה הרימו גבה. להיצפלד הובטח חוזה ענק בבאיירן מינכן, עם משכורת שמנה במיוחד, אבל הנה האתגר החדש של היצפלד נבנה דיי מהר, כאשר מוליך את נבחרתו בגאון במקום הראשון בבית 2 בניגוד לציפיות והדרך לדרום אפריקה נראית קרובה מתמיד. 

בעקבות הניצחון שוויץ מדורגת במקום הראשון בבית עםן 16 נקודות, כאשר יוון עם הפסד שני בקמפיין עם 9 נקודות בלבד. לטביה, שניצחה את ישראל נמצאת עם 13 נקודות במקום השלישי, והיא זאת שעדיין יכולה לנשוף בעורף של יוון.

מהלך המשחק: 

לאחר כרבע שעה של משחק, היוונים פתחו טוב אבל השוויצרים החלו להשתלט על מרכז השדה וליזום התקפות. 

שוויץ שוב חיפשה את המסגרת, אבל המשחק היה בעיקר טאקטי וההגנה היוונית עמדה יפה מול פריי ונ'קופו, שנסגרו היטב. 

חמש דקות לפני תום המחצית הראשונה, בארנטה המצויין הלך לבדו לכיוון השער, הצליח לייצר מצב בעיטה, אך הבלם היווני הצליח להרחיק לקרן. חוסר ריכוז טיפשי של וינטרה היווני, הכעיס את השופט הבלגי, ששלף עבורו כרטיס צהוב שני ובעקבותיו אדום. 

לאחר היוודע התוצאה ברמת גן, השוויצרים העלו הילוך. כדור חופשי נהדר של האקן יאקים, נחת לראשו של גריחטין שהפציץ פנימה - 0:1 בבאזל לשוויצרים. 

מספר דקות לאחר השער הראשון (87), מתפרצת של השוויצרים כאשר אלכסנדר פריי מבשל לפאדליניו שנגח מקרוב פנימה - 0:2 שוויץ בדרך למונדיאל.

יוון: קוסטאס חלקיאס, לוקאס וינטרה (הורחק), סוטיריס קירגיאקוס, אברם פפאדופולוס, ניקוס ספירופולוס, חריסטוס פטסאצוגלו, קוסטאס קאצוראניס, סוטיריס ניניס, תאופאניס סאלפינגידיס (סמארס, 45), אנגלוס חריסטאס, יואניס אמאנטידיס.

שוויץ: דייגו בנאליו, אלאן נף, סטיב פון ברגן, סטפן גריכטינג, לודוביק מניאן, טרנקילו בארנטה, גוקאן אינלר, גלסון פרננדס, מרקו פדאלינו, אלכס פריי, בלייס נ'קופו.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק