לא האמנתי שנגיע למצב הזה

מוקדמות המונדיאל: מאמן הנבחרת, דרור קשטן סיכם את הקמפיין הגרוע של ישראל. לגבי התקרית עם הקפטן: "ההחלטה מקצועית בלבד". יוסי בניון: "המשחק החלש בתולדות הכדורגל הישראלי"

שבת 05 ספטמבר 2009
אשר גולדברג
יום עצוב לנבחרת ישראל, שלאחר ההפסד 1:0 באיצטדיון רמת גן מול נבחרת לטביה, חוסלו סופית האופצייה המינורית להעפלה לדרום אפריקה 2010. כבר עכשיו אפשר להכין את ההכנות לקראת מוקדמות יורו 2012. 

מאמן הנבחרת, דרור קשטן סיכם את המשחק ולמעשה גם את הקמפיין: "בהחלט אכזבה גדולה מהמשחק, מהאופן שבו שיחקנו ובהחלט שגם מהתוצאה. ציפיתי שהמשחק יתנהל בצורה שונה. נכון שפתחנו אותו בצורה חיובית, אבל זה בהחלט לא משנה. 

לגבי התנהגות הקפטן התייחס קשטן: "אנחנו באכזבה מהמשחק ולא מתרכזים באירוע כזה או אחר. יצאנו מהסיכוי העפלה למונדיאל ואנחנו נצטרך לסיים את הקמפיין בצורה טובה. ההחלטה מקצועית, ואני לא רוצה להתייחס לזה". 

לגבי ההמשך: " יש לי חוזה עד יוני 2010 בנבחרת. אף אחד לא האמין שנהיה במצב הזה, האמנתי בנבחרת ישראל למרות התחושות הלא טובות והאכזבה הגדולה. זה חלק מהמשחק, פתחנו את הקמפיין בצורה לא רעה, התוצאה בלטביה ניהלה את מצב העניינים. לא נהיה במונדיאל אולי בקמפיין הבא".

קפטן הנבחרת, שסער על החילוף, יוסי בניון התייחס לאירוע בסיום: "זה חלק מהכדורגל. הייתי במשחק פחות טוב, חשבתי שעדיף שיכנס עוד מישהו להתקפה ונחזק אותה. הייתי עצבני, זרקתי כמה קללות. זה לא היה משהו אישי נגד אף אחד. רציתי להישאר גם שנגמר הקמפיין"

יוסי המשיך ואמר: "אין לי מה להצטער, מה רצחתי מישהו? בסך הכל ירדתי והייתי עצבני. אני ומשה (סיני) דיברנו אחרי המשחק, הכל בסדר"

הקפטן התייחס גם לסיום הקמפיין ולמצב הנבחרת: "האחריות על כולנו. נעלמנו מהמגרש לאחר המצבים, זה היה אחד המשחקים הכי חלשים בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי. לא הגיע לנו לעלות, לא היינו טובים. אסור להפסיד משחקים במיוחד נגד נבחרת כמו לטביה בבית. נמשיך הלאה כי אין ברירה".

קשר נבחרת ישראל ומכבי חיפה, בירם כיאל: "לא שיחקנו יפה וטוב. קורה, אבל זה לא צריך לקרות. צריך להסתכל הלאה. הדברים לא היו תלויים רק בנו. לא יכלנו לשלוט על זה, אנחנו אשמים מה שהיה ברמת גן בלבד. לא עשינו את המקסימום, זה חלק מכדורגל".

חלוץ הנבחרת ואספניול הספרדית, בן סהר: "אכזבה, אנחנו מאוד מאוד מאוכזבים. היינו צריכים לנצח בתוצאה גבוהה, אם לא ניצחנו, סימן שאנחנו לא מספיק טובים. החיים נמשכים, יש עתיד. הרגשתי טוב, רציתי לשחק מהתחלה. היה לי קצת קשה להכנס במצב הזה. חבל היה לנו כמה מצבים לסיים את זה במחצית הראשונה".

חלוץ הנבחרת ולוקרן הבלגית, עומר גולן: "רצינו, השתדלנו, ברגע שלא מבקיעים נגמר הסיפור. כואב מאוד. לא נעים לסיים ככה את הקמפיין בטח לא בבית. זה קשה וכואב. כולנו רצינו, כולנו השתדלנו, זה כדורגל".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק