כולם אשמים. לא רק קשטן

נכון, כולם אשמים בהפסד , רק שאחד משלם את המחיר והוא המאמן. לכן קובי סגל לא מנקה אף אחד מאשמת הכישלון, אבל רק השחקנים על המגרש קובעים את תוצאת המשחקים

יום ראשון 06 ספטמבר 2009
קובי סגל

   ערב שחור עבר אמש על נבחרת ישראל ואוהדיה. תחושת הביטחון לפני המשחק גרמה לרבים אשליה אופטית.

 פחות עניין אותנו המשחק שלנו. הרי אנחנו אלופי העולם בחזיונות. תוצאה בין יוון לשוויץ  וחישובים סטטיסטיים איך נעלה למונדיאל ישראל על הנייר , עניינו אותנו יותר? לטביה? כבר ניצחנו אותה. לא? אז זו שלא.

 שיהיה ברור - ישראל התמודדה מול נבחרת חלשה מאוד שלא יזמה וגנבה שער ממצב נייח.  נבחרת לטביה התגוננה במרבית שלבי המשחק. שחקניה בסך הכל ניסו לצאת למתפרצות  והוכיחו כמה מסוגל הכדורגל יכול להיות אכזרי, טראגי ובלתי צפוי. ברור  גם שניתנה לנו הזדמנות פז להגיע למונדיאל בדרום אפריקה. בית יחסית נוח, בלי נבחרות גדולות. אבל כשאבי לוזון עשה חשבונות כמה התקדמנו, הוא שכח שגם מעבר לים הנבחרות מתקדמות, ואולי בקצב יותר מהיר מאיתנו.

 עם סיום המשחק וההפסד הצורב, החלו החשבונות האישיים והאשמות ההדדיות. התנהגותו השערורייתית של הקפטן המוחלף העיבה עוד יותר על ההפסד הכואב.

 יוסי בניון ,לבטח הטוב בשחקני הכדורגל  שנולדו פה, פרק רסן עם חילופו המוצדק והתנהג בחוסר צדק כלפי האיש שהיה מאחוריו וגיבה אותו לאורך כל הקמפיין.

 אבל בואו ונאמר את האמת. נבחרת ישראל בקמפיין הנוכחי היא אחת החלשות שנצפו בארץ .ברור  לכל, שאף מאמן לא יכול להשיג יותר. עם חומר שחקנים בינוני.

 מאמן הנבחרת, דרור קשטן, גם אם שגה בהחלטה זו או אחרת, עדיין הרכיב את השחקנים הטובים ביותר שיש לנו.   דרור גם ויתר על האגו האישי והחזיר לטובת הנבחרת את יניב קטן.

 כולם אשמים, רק שאחד, לצערי, משלם את המחיר והוא המאמן. לא היה איש ראוי ממנו לאמן את הנבחרת בקמפיין הנוכחי ולצערי גם קשטן נכשל איפה שקודמיו נכשלו ויחזיר את המפתחות לאבי לוזון.

 אני לא מנקה אף אחד מאשמת הכישלון, אבל רק השחקנים על המגרש קובעים את תוצאת המשחקים. לכל המומחים והפרשנים למיניהם,  שידם ועטם כותב וחותך,   דעו לכם  ששיטות משחק וטקטיקות למיניהן הן תוספת קטנה ליכולתם של השחקנים על המגרש

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק