בקרוב אצלנו?

בפולין לא מתרגשים מאליפות אירופה .המתקנים והעזרים לא מרשימים. לפיב"א כנראה לא אכפת ורק שאלה אחת נשאלת: אם פולין יכולה, מדוע אליפות אירופה לא נערכה מעולם בישראל? בכירי הכדורסל בישראל אופטימיים

יום שני 07 ספטמבר 2009
שלמה חסיד

 אתמול נפתחה תפתח אליפות אירופה בפולין,  בישראל אין אומנם התרגשות גדולה, אבל חובבי הכדורסל בהחלט ציפו בכליון עיניים לאירוע.

אלא שהבעיה ברמת העניין, היא בטח לא אצלנו.  הדיווחים מפולין על הארגון לא בדיוק מרנינים. מתברר שהעם היושב בפולין עסוק בדברים אחרים. האולמות מוזנחים. חדרי התקשורת מיותמים מאביזרי עזר שלא לדבר על כיבוד. כמעט כמו תמיד, ראשי פיב"א לא מצליחים להרים אירוע כשלא מדובר במדינת כדורגל כמו ספרד, יוון או סרביה.

השאלה היא כיצד קורה שפולין, שבפירוש איננה מאריות הכדורסל האירופי, מארחת את הטורניר הבכיר של הכדורסל ביבשת, בעוד שישראל, שיש לה נציגה בכירה בשפיץ האירופי (מכבי), אפילו לא מועמדת לארח לארח טורניר כזה?  יצאנו לברר את הסוגיה, ואלה הממצאים.

יו"ר איגוד הכדורסל, שי שני, הוא שעומד בקשר עם פיב"א, ומסוגל לתת תשובה בהירה בנושא. שני אמר: "בעיקרון אין לנו שום בעיה ארגונית להרים טורניר כזה. הנה לא מזמן היתה פה אליפות אירופה לנערות באילת, וקיבלנו שבחים רבים על ההפקה. אז עכשיו רוצים לתת לנו עוד אליפות, אולי בעתודה".

מה לגבי הבוגרים?

"יש לנו בעיה תקנונית. אנחנו צריכים שלושה אולמות של 5,000 מקומות. עד שבירושלים וברוממה לא יהיו אולמות כאלה, לא נארח את האליפות".

אז מה הסיכוי שהירושלמים והחיפאים יתארגנו על אולמות מתאימים? צריך להיות אופטימי. שי אבריאל, הזרוע המבצעת של ג'ף רוזן (הבעלים של מ.כ חיפה) בארץ, אמר: "ראש העיר חיפה, יונה יהב, נרתם לנושא והקצה 12 מיליון שקל מתקציב העירייה על מנת לבנות בחיפה אולם כדורסל גדול. אחרי זה הוא גייס עוד שני מיליון שקל מגורמים חיצוניים, ואנחנו מקווים שיהיה לנו אולם מתאים".

ב-14 מיליון שקל אפשר להעמיד אולם של 5,000 איש?

"על פניו לא, אבל יכול להיות שגורמים נוספים יירתמו למען הפרויקט ואז ניתן יהיה לעמוד בתקן. צריך לקוות שזה מה שיהיה".

ומה בירושלים? בערך מאז ימי מלכות דוד ושלמה, אי שם בזמן התנ"ך, מדברים שם על פרויקט ה"ארנה", שכרגע תקוע. אלישע פלג, מחזיק תיק הספורט בעירייה, חושב שיהיה בסדר: "אני יודע שצוחקים עלינו בעניין הארנה, אבל דווקא עכשיו אני איש בשורות. לפני שבועיים היה אצלנו מכרז לבניית הארנה, שלושה יזמים ניגשו, ומחר אנחנו פותחים את המעטפות. כבר בשבוע הבא יתחילו לחפור".

יהיו 5,000 מקומות?

יהיו כפול מקומות. זה יהיה אולם יותר מודרני מהיכל נוקיה, משהו מהמפוארים ביותר ביבשת".

אז אפשר להגיש מועמדות ליורו 2013?

"אפשר, בודאי. עד אז יהיה לנו אולם מתאים, מילה שלי".

ובינתיים, עד שהבולדוזרים יתחילו לנוע, מרשה לעצמו האוהד מספר אחת של הנבחרת, מנהל הנבחרת, מומו לוצקי, לפנטז: "תהיה לנו יופי של אליפות, יותר מפוארת מזו של הפולנים האלה. יש לנו אחלה מדינה ואחלה מלונות, וכל מי שיבוא לפה לאליפות אירופה מאוד יתלהב, כי יש פה המון קהל שאוהב ומבין כדורסל, בעיקר בזכות מכבי, אבל לא רק. עד עכשיו לא היה פה אירוע כזה, אבל כשזה יקרה זה יהיה הכי גדול שיש".

אתה מאמין שעוד בימים שלך כמנהל, זה יקרה?

"בהחלט. וכשזה יקרה, עם הגיבוי של הקהל שלנו, ובסיוע השחקנים המדהימים שלנו, כאן בנוקיה אנחנו ניקח את התואר".
 

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק