אגיע לעודד את לוכסמבורג

לאחר ההפסד ללטביה, יצאנו לבדוק מי מאוהדי נבחרת ישראל יטריחו את עצמם לבוא למשחק מול לוכסמבורג. גל סוקולובסקי, אוהד הפועל ת"א: "בז לנבחרת ושמח שהיא נכשלת"

יום שלישי 08 ספטמבר 2009
שלמה חסיד

מחר (רביעי) תשחק נבחרת ישראל מול לוכסמבורג החלשה במשחק שלא יקבע דבר, בקמפיין שנפח את נשמתו בהפסד המביש ללטביה. 

כבר במשחק האחרון, אפשר היה להבחין בחוסר העניין שיש בציבור כלפי הנבחרת, וכעת נוכח הכישלון הצורב האחרון נשאלת השאלה מי בכלל יטריח את עצמו ליציעי אצטדיון רמת גן ביום ד'.

  אנו שוחחנו עם כמה אוהדי כדורגל בולטים כדי לשאול אותם אם יואילו להגיע למשחק.

 אבי בידרמן, יו"ר חוג אוהדי בני יהודה, לא יעשה את הדרך בת החצי שעה עד לאצטדיון הלאומי: "אין שום סיבה לבוא לעודד את הנבחרת, ממש כמו שלא הייתה שום סיבה לבוא לעודד אותם במוצאי שבת האחרון. כל מי שבא לראות את הנבחרת, אלה לא באמת אוהדי כדורגל, אלא סתם אנשים שמתלהבים לראות כוכבים. לכאורה, שחקנים כמו יוסי בניון הם הסיבה שגם כשיש ברמת גן עשרים אלף איש, אין אווירה ואין עידוד".

  אז למה אין קהל לנבחרת? 

"כי מי שמבין בכדורגל יודע שמוכרים לנו מוצר פגום, שלא מסוגל לספק את הסחורה. מה הסיבה שנמשיך להאמין בנבחרת הזאת אחרי כל כך הרבה כישלונות?".

 ניר בוקובזה, מהאוהדים הבולטים של בית"ר, קוטל את תרבות הכדורגל הישראלי: "לדעתי צריך לבוא ולעודד את הנבחרת, בלי קשר לתוצאות. אם היה לנו במדינה תרבות של עידוד, השאלה אם לבוא או לא לבוא למשחק בכלל לא הייתה עולה, אבל כאן לצערי הקהל בא רק בהצלחות". 

בכל מקרה, שבניון וחבריו לא יבנו על בוקובזה:  "אני אישית לא יגיע מהסיבות שלי, ואני מאמין שיהיה שם ריק כמעט לגמרי. אני הייתי מציע להתאחדות להעביר את המשחק למקום מרוחק בפריפריה. שייסעו לבית שאן, לדימונה, למקומות שאף פעם לא נערך שם משחק רשמי של הנבחרת, וייראו איזה התרגשות תהיה לקראת המשחק הזה".  שי מזרחי
, מהאוהדים המוכרים של מכבי ת"א, חושב כמובן על המשחק מול בני יהודה: "בשום אופן אני לא אגיע, וכמוני גם אוהדים רבים אחרים. הנבחרת הזאת בכלל לא מייצגת אותי כאוהד כדורגל. השחקנים עושים טובה שהם משחקים, הקפטן משתין על הנבחרת וחושב רק על עצמו. אז למה לבוא?".

 אולי בשביל המאמן שזכה עם מכבי בדאבל? 

,אנחנו במכבי הערצנו את קשטן בזכות הדאבל שהוא לקח כאן ב-96', אבל כל מטומטם יכול להבין שההרכב שלו זה קומבינה אחת גדולה, מלאה בהתחשבנויות אישיות. איזו התרגשות הייתה כשהוא החליף את גרנט. בפועל הוא נכשל בדיוק כמוהו". 

גל סוקולבסקי, מאוהדי הפועל תל אביב המסורים ביותר, יהיה ביום ראשון בבאר שבע, אבל ברביעי בערב יש לו מה לעשות עם עצמו וזה לא להגיע לרמת גן: "ברור שיש סיבה לבוא, אני מקווה שהם ינצחו עד הסוף ויפסידו את העלייה רק בשער אחד, כי ככה יהיה להם הכי עצוב עולם. אני שונא את הנבחרת, בז לה ושמח שהיא נכשלת. כל כך שמחתי שהאדומים מלטביה ניצחו אותם". 

אז לא הבנתי, נראה אותך ברמת גן ביום רביעי? 

"אם אני אבוא זה יהיה אך ורק בשביל לעודד את הקבוצה השנייה. נגד מי משחקים?". 

האוהדים שדיברנו איתם, גרים מעט רחוק מהמגרש ולכן החלטנו לשאול את ירון טלבי, אוהד מכבי חיפה, חבר בארגון "הקופים הירוקים" שגר מרחק הליכה קצרה מהאצטדיון הלאומי: "אני גר מול האצטדיון ברמת גן, ואני לא מוצא סיבה לחצות את הכביש בשביל לראות את הנבחרת. פשוט, אין סיבה לבוא. זו נבחרת מדכאת". 

מה כל כך מדכא? 

"המאמן עושה קומבינות. הוא שם את עומר גולן במקום קולאוטי, כאילו שאנחנו לא יודעים למה עם שלמה או גרנט היו אותם תוצאות, אבל לא היו אותם קומבינות. הוא מדבר על תרבות ספורט והולך לגמר ליגת האלופות במקום לבוא לגמר הגביע. גם להתראיין הוא לא מוכן. אפילו יוסי בניון, השחקן הכי רגוע, יצא עליו. הקהל לא מגיע בגלל קשטן וסיני, והפה הגדול של לוזון, שאפילו מאפיל עליהם. עכשיו, כשקטן שוחרר, בכלל אין סיבה לבוא". 

עופר גלאם, מאוהדי מכבי נתניה, חתם: "אני לא מחובר בכלל לנבחרת, ואפילו בטלוויזיה אני כבר לא רואה את המשחקים. אחרי שנים של כישלונות, עם כל ההתנהלות והחובבנות והחוסר מקצוענות, אני כבר לא תולה תקוות בנבחרת. זה לא בעיה של מאמן או ההתאחדות, אלא בעיה מובנית של השחקן הישראלי". 

אז למה אתה בכל זאת אוהד את מכבי נתניה?

 כי אני אוהד של מכבי נתניה ולא אוהד של כדורגל. למשל, אם נשחק נגד טול כרם, ובמקביל ברזיל תשחק נגד ארגנטינה, אני אראה את המשחק שלנו נגד טול כרם, כי כדורגל נטו הפסיק לעניין אותי, ואני יותר אוהב את המועדון שלנו".    

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק