קשטן: לא בורח מאחריות

דרור קשטן דיבר במסיבת העיתונאים ביום שלפני המשחק מול לוקסמבורג: "אני עומד בראש המערכת, האחריות היא גם עליי". יוסי בניון: "אני ומשה סיני חברים טובים, כך היינו ונמשיך להיות". טועמה חולה ושוחרר

יום שלישי 08 ספטמבר 2009
אשר גולדברג

דרור קשטן דיבר אתמול לראשונה עם שחקניו וסיים את התקופה בה דאג לשמור על שתיקה. היום, יממה לפני משחק הנבחרת מול לוקסמבורג, דיבר דרור קשטן במסיבת העיתונאים הרשמית של הנבחרת.

דרור קשטן הגיע למסיבת העיתונאים בליווי יוסי בניון ופתח כשאמר: "מאוד חשוב לשמור על היחסים ביני ובין השחקנים. היו לא מעט בעיות, מחלוקות וכותרות. אני יודע שהשאלה הראשונה שתישאל היא על האירוע ביום שבת בין משה סיני ויוסי בניון. הם ישבו אחרי המשחק כמו אנשים מבוגרים ושוחחו בעניין. אתמול היתה פגישה משולשת בין הצדדים, הכבוד ההדדי שיש בין הצוות המקצועי ובין השחקנים הוא מעל הכל. אני אוהב את יוסי והוא אותנו, מטבע הדברים אוהבים לנפח את הדברים. אנחנו נשארים ושומרים על אותה הדרך כפי שנהגנו ב-3 השנים האחרונות, כבוד הדדי ואמונה אחד בשני. יש לנו דרך לסיים בה את הקמפיין".

יוסי בניון התייחס גם הוא לראשונה והסכים עם דבריו של דרור קשטן: "היה חשוב לי לסיים את העניין עם משה סיני, אנחנו ביחסים מצוינים מאז ומתמיד, גם אחרי מה שקרה. אנחנו אנשים מבוגרים, דיברנו מיד אחרי המשחק וגם אתמול שכל אחד אמר את דבריו, כמובן ששנינו לא היינו רוצים להיכנס לתקרית הזאת שאולי נראתה לא יפה אבל מה שחשוב הוא שהכל מאחורינו, אנחנו ביחסים מצוינים וחברים טובים. אני כמעט 12 שנה בנבחרת ומדובר בתקופה שהכי אהבתי ונהנתי בה להגיע, כמובן ללא קשר לתוצאת הקמפיין".

לאחר מכן עלה הנושא המקצועי וסיום הקמפיין. כשנשאל האם הוא ראוי להמשיך לקמפיין נוסף אמר קשטן: "זה לא הזמן לדבר על כך, לא באמצע הקמפיין. זאת שאלה מיותרת. אני אותו דרור קשטן, שום דבר לא השתנה. מי שרצה אותי קודם לכן ומינה אותי למשרת המאמן הלאומי יכול להמשיך לחשוב למנות אותי ויכול לחשוב להמשיך שלא למנות אותי. יש לי חוזה עד 2010, אני מקיים ומכבד את החוזים שלי".

על דבריו של לוזון שטען כי קשטן קיבל את כל מה שביקש אמר המאמן: "אתם מכירים נבחרת שלא קיבלה את הנחוץ לה מההתאחדות לכדורגל? אנחנו כמו כל נבחרת. גם בעבר וגם בהווה כולם קיבלו הכל. נצטרך לחכות עוד ארבע שנים. יש לי אחריות ואני לא בורח ממנה. אני עומד בראש המערכת המקצועית גם לטוב וגם לרע. שמנצחים זה הם, שמפסידים האשמה עליי".

על השאלה מתי נצליח להעפיל לטורניר גדול אמר יוסי בניון: "הלוואי שנגיע בהמשך השנים. צריך לעבוד הרבה יותר קשה וללמוד מטעויות. מקווה שיהיו כמה שיותר שחקנים טובים שיקחו את הנבחרת אבל אי אפשר להבטיח. מבחינה אישית נשאר לי קמפיין או 2 אבל גם אם לא אצליח מקווה שיהיו שחקנים שיובילו את הנבחרת להישגים אחריי".

קשטן המשיך את דבריו של בניון ואמר: "באחד העיתונים פורסמה טבלה ובה הצלחות הנבחרת ב-12 השנים האחרונות. אני לא קורא עיתונים אבל כך נאמר לי, שם נרשם שאחוזי ההצלחה של הנבחרת בקמפיין הראשון מאז החזרה לאירופה עומדים על 20 אחוזי הצלחה. בקמפיין השני עמדו האחוזים על 40 אחוז. בקמפיין השלישי והרביעי עמדו האחוזים על 54. בקמפיין לאחר מכן היו 50 אחוזי הצלחה ולאחר מכן 37 אחוזי הצלחה אצל אברהם גרנט ובקמפיין לאחר מכן 60 אחוזים. אנחנו בקמפיין הקודם הצלחנו 63 אחוזי הצלחה והקמפיין הזה עוד לא הסתיים. לא עשינו ב-12 שנים כלום וכל הנבחרות קיבלו הכל מההתאחדות לכדורגל".

"אני כמאמן לא אוהב להפסיד. אני חי את ההפסד תמיד, בליגה יש כל משחק שבוע מחדש, בנבחרת לפעמים אתה לוקח את ההפסד איתך חמישה חודשם. אני מאוכזב מההפסד בשבת, מההתאחדות קיבלתי את כל התנאים הדרושים".

קשטן נשאל גם על החילופים במשחק הנבחרת מול לטביה בשבת כאשר הנבחרת בפיגור וענה: "מתי נבחרת ישראל שיחקה עם שני חלוצים? אף אחד מנבחרות העבר לא שיחקה עם שני חלוצים, גם לא בדור הזהב. הנבחרת הזאת משחקת עם שני חלוצים".

על ספיגת השערים ממצבים נייחים, בעיה שחוזרת על עצמה במהלך הקמפיין ענה המאמן הלאומי: "לא כל השערים הובקעו מנגיחות ראש כמו מול לטביה, ישנם גם שערים מבעיטה חופשית כמו השערים נגד הנבחרת השוויצרית או מול צפון אירלנד".

בניון חיזק את דברי קשטן בנוגע לספיגת השערים ממצבים נייחים: "גם בליברפול שומרים כמו בנבחרת. שמירה אישית לא מבטיחה, שמירה אזורית היא השמירה שנוהגים בה היום כל הקבוצות. האחריות היא של כל הקבוצה להיות מרוכזים ובמקרים מסוימים לא הצלחנו"

בניון נשאל על תחושתו כקפטן לאחר סיום הקמפיין ועל מוטיבציית הנבחרת לקראת שלושת המשחקים שנותרו: "אנחנו רוצים מאוד לתקן את מה שעשינו בשבת האחרונה, אנחנו השחקנים אלה שאכזבנו את דרור, את משה, את הקהל ואת כולם. אנחנו הראשונים שרוצים לתקן ולהחזיר את הכבוד. צריך לנסות ולסיים בטעם טוב".

לאחר מסיבת העיתונאים התכנסה הנבחרת לאימון הערב המסכם לקראת המשחק. סלים טועמה חולה ושוחרר.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק