שרף יוזמן לתת הסברים

עתידו של המאמן לוט בערפל. הועדה המקצועית של איגוד הכדורסל תתכנס בעתידו של שרף, שיצטרך לשכנע את יושב ראש הוועדה איתן רוב שצריך להשאירו בתפקידו

יום רביעי 09 ספטמבר 2009
שלמה חסיד
 הדחתה המפתיעה של ישראל מאליפות אירופה אחרי שני משחקים גרמה לאכזבה רבה מאיגוד הכדורסל ומעלה סימני שאלה רבים לגבי המשך דרכו של צביקה שרף בנבחרת. 

באיגוד עדיין לא החלו לדון במעמדו של המאמן אולם ברור כי שרף שחוזהו מסתיים בקרוב יצטרך להסביר את הכישלון בפני הועדה המקצועית של האיגוד ורק אחר כך יוחלט האם להאריך את חוזהו של המאמן שהעלה את ישראל לשלוש אליפויות אירופה. איש באיגוד מסרב לפי שעה להתייחס לעתידו של המאמן שלא מעט סימני שאלה עופפות את המשך דרכו באיגוד. יחד עם זאת, אם נימוקיו של שרף וההסברים שייתן יניחו את דעתם של הקודקודים ברחוב יהודית, קיימת אפשרות ריאלית ששרף ימשיך בנבחרת לאור הישגי העבר. 

מי שיחרוץ את דינו של שרף הוא יושב ראש הועדה המקצועית איתן רוב. כשהועדה המקצועית תתכנס בפוסט מורטן יהיה לדעתו את המשקל הגבוהה ביותר, יחד עם זאת אם צביקה יגיע לועדה כשהוא מוכן עם הסברים משכנעים יהיה קשה להדיח אותו מכיוון שתהייה זו הדחה בלתי עניינית ולא תעבור טוב בציבור.

 בין שרף לראשי האיגוד היו עליות וירידות ביחסים, אך לפחות בתקופה האחרונה היחסים היו תקינים ולא נראה כי למישור האישי תהייה השפעה על המשך דרכו של המאמן. איגוד הכדורסל הפסיד מאות אלפי שקלים מההדחה המפתיעה מאליפות אירופה, אולם לאיגוד ברור כי שרף אינו האשם היחיד בכישלון וגם השחקנים לא נקיים מאשמה. 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק