בדקה ה-90: ישראל ניצחה בקזחסטן

נבחרת ישראל הצעירה השיגה ניצחון חוץ 1:2 על קזחסטן, בזכות שער של טוטו תמוז בתוספת הזמן. ביבראס נאתכו החמיץ בעיטת עונשין מ-11 מטר וכבש בדקה ה-56

יום רביעי 09 ספטמבר 2009
מערכת TELESPORT

זה היה קשה מאוד, אבל נבחרת ישראל הצליחה להשיג ניצחון חוץ בקזחסטן  1:2, במשחקה השלישי במסגרת מוקדמות אליפות אירופה. 

נבחרת ישראל הוליכה 0:1 משער של נאתכו בדקה ה-56, אך ספגה שיויון אחרי 2 דקות בלבד. רק בתוספת הזמן הצליח טוטו תמוז מבית"ר, לכבוש את השער היקר ולהעניק לישראל ניצחון שני בשלושה משחקים בקמפיין. 

ישראל הגיעה למשחק לאחר תיקו 1:1 מול קזחסטן בקרית אליעזר וניצחון חוץ 3:4 על בולגריה. טוטו תמוז, גיא אסולין ומוחמד גאדיר פתחו בהרכב של מוטי איוניר שצפה במשחק מהיציע מאחר שהוא מורחק.

מחצית ראשונה:

המארחים פתחו את המשחק טוב יותר, אך דראבייב לא היה חד מספיק. תמוז היה קרוב לכבוש בדקה ה-14 לזכות ישראל, אך החמיץ מקרוב. גם בדקה ה-30 זכה תמוז להזדמנות, אך שוב הוא החמיץ.

אבל ההזדמנות הגדוהל של ישראל הגיעה בדקה ה-34. ביבראס נאתכו קיבל הזדמנות לבעוט בעיטת עונשין מ-11  מטרים לאחר שהשופט פסק על פנדל לשיראל אחרי עבירה של קלמיקוב. אך נאתכו לא עמד בלחץ והחמיץ.

מחצית שנייה:

בפתיחת המחצית השנייה ביצעה ישראל חילוף ראשון כשטל בן חיים החליף את ליאור צעירי. כעבור 8 דקות התבצע חילוף נוסף כשחן עזריאל החליף את מוחמד גאדיר המאכזב.

ישראל התעוררה ובדקה ה-56 הצליח נאתכו לכבוש והעלה את ישראל ליתרון 0:1. כעבור דקה בלבד השווה דאוטו ל-1:1.

בדקה ה-92 כשנראה היה שהמשחק שוב יסתיים בתיקו,  הצליח טוטו תמוז לכבוש את שער הניצחון.

קזחסטן: קלמיקוב, מקארוב, אדירבקוב, דאוטו, סמיונוב, קנטייב, שחמטוב, קנבאייב, שבאלין, מוז'יקוב, דראבאייב .

ישראל: אריאל הרוש, עודד אלקיים ׁ(דמארי 87), אבי ריקן, רמי גרשון, אושרי רואש, רן אבוקרט, לירוי צעירי (בן חיים 46), ביבראס נאתכו, גיא אסולין, מוחמד גאדיר (עזריאל 53), טוטו תמוז

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק