להשאיר את צביקה

במדינה שבא הכול נקבע בגלל אינטרסים, פוליטיקה ובריתות, כבר אין מקום לאנשי מקצוע. זה ההסבר היחיד לעליהום על צביקה שרף. שלמה חסיד מפחד שראשי הכדורסל לא ייתנו כבוד לאיש הכדורסל מספר 1 שלנו

יום שישי 11 ספטמבר 2009
שלמה חסיד

 צביקה שרף הוא המאמן הכי פחות מוערך בארץ, עניין שעומד ביחס הפוך למקצועיותו, יסודיותו ומסירותו. אם אכן יודח שרף ממשרתו כמאמן הנבחרת, היחיד שיפסיד מכך הוא הכדורסל בארץ.

ארבע שנים אני מכסה את תחום הכדורסל באתר בו אתם גולשים כעת. ארבע שנים בהן הכרתי אישית ולעומק את מרבית המושכים בחוטים בענף. שני אנשים הותירו עלי את הרושם העז ביותר. צביקה שרף ומוני פנאן.

לא במקרה מדובר בשני חברים קרובים. שרף ופנאן פנאטים למקום העבודה שלהם, מוכנים לתת את הכול כדי להצליח, לא מרימים את האף, ולמרות שכבר יש להם הכול בחיים, הם לא יתעצלו ויקומו ביום שבת בשש בבוקר – אם המשרה שלהם תדרוש זאת.

פנאן כבר נעלם מהנוף, שרף אולי בדרך, ואני לא מופתע בכלל. במדינה שבא הכול נקבע בגלל אינטרסים, פוליטיקה ובריתות, כבר אין מקום לאנשי מקצוע. שרף משלם היום מחיר יקר על כך שהוא כבר "אולד פאשן". כשהוא נכשל, אין לו בעיה לעמוד מול המצלמות ולהגיד את זה. האם פיני גרשון, דיוויד בלאט, דרוקר, קטש, אפי ואחרים היו נוהגים כמוהו? אל תצחיקו אותי.

רק בקיץ שעבר גורש שרף ממכבי תל אביב, חודש אחרי שהוביל אותה לגמר היורוליג. איזה סל שחטף מקבוצת המיליונים של חולון, עם הבאזר, עלה לו באליפות, וזיכה אותו בזובור ומטח עלבונות. את המחיר שילמה מכבי בריבית דריבית בשנה האחרונה, כשגם המשיח פיני גרשון לא מצליח לעלות אפילו למשחקי ההצלבה.

שרף לא אשם שעמרי כספי נבחר השנה בדראפט בסיבוב הראשון ו-ויתר על הנבחרת. הוא גם לא פצע את יניב גרין ולא זרק מהנבחרת את מאיר טפירו, אלא פשוט כיבד את טפירו שביקש לנוח כדי להיות עם משפחתו. מול יוון וקרואטיה הוא הפסיד באופן הכי צפוי בעולם, כשמול מקדוניה הסיכוי לנצח היה חמישים-חמישים. האם הפסד במשחק כזה צריך לעלות לו במשרתו?

שרף מושך אש מהתקשורת כי הוא תמיד אומר את האמת בפנים. רק בשנה שעברה חתך באמצע ראיון עם גאולה אבן, לקופמן הוא כמעט הרביץ ביציע העיתונות ולא נזכיר את מה שאמר פעם על אלי סהר (סרוסי).

ובכל זאת, אי אפשר לבטל את היתרונות של האיש הכה מקסים הזה, שנוהג להסתובב בבתי הקפה בחוף הצוק בלי חולצה, להתערבב בקהל ולהתווכח על כדורגל. נטול כל שחצנות, אחד משלנו.

ועוד דבר. אם תביאו במקומו מאמן צנון, הכדורסל יאבד עוד כמה שלבים בסולם הפופולאריות.  והניתוחים המלומדים של עופר שלח באולפן הממוזג של ערוץ הספורט יישארו בלי הצופים.
      

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק