נערך טקס 37 שנה לטבח מינכן

בטקס המרשים והמרגש באנדרטה לזכר 11 חללי אולימפיאדת מינכן אמרה שרת הספורט לימור לבנת: במינכן נזרע זרע הפורענות נגד ישראל

יום שני 14 ספטמבר 2009
מערכת TELESPORT

" מדינה שלמה עצרה את נשימתה וצפתה בעיניים כלות, באמצעות מסכי הטלוויזיה, במטוס אל על שהגיע בטיסה ישירה ממינכן, נחת בשדה התעופה הלאומי שלנו וממנו ירדו הספורטאים שניצלו מן התופת והתייצבו המומים ושותקים לצד חבריהם ששבו עמם בארונות מתים" כך פתחה היום שרת התרבות והספורט לימור ליבנה את דבריה בשם ממשלת ישראל בטקס השנתי לזכר י"א חללי מינכן במלואת שלושים ושבע שנים להירצחם. 

"באולימפיאדת מינכן נזרע זרע הפורענות נגד ישראל במשך שנים רבות. זכרם של אחד עשר הספורטאים שנרצחו במינכן הוא עמוד האש המוביל את המחנה הגדול של בני האור לנצחון מוחץ במלחמה החורמה אל מול בני החושך", הוסיפה השרה.

בטקס המרשים והמרגש באנדרטה לזכר הי"א בתל אביב, בהשתתפות משפחות הי"א, ספורטאי עבר והווה אולימפיים וראשי הספורט, נשאו דברים גם יו"ר ועדת החינוך והספורט בכנסת ח"כ זבולון אורלב, סגנית ראש עיריית תל אביב יפו יעל דיין ויו"ר הוועד האולימפי בישראל צבי ורשביאק . בשם המשפחות נשאה דברים מיכל שחר בתו של מאמן הקליעה קהת שור ובשם הספורטאים נשא דברים השחיין האולימפי יואב ברוק

צבי ורשביאק אמר בדבריו: "שלושים ושבע שנים עברו מאז נרצחו אחד עשר ספורטאים ומאמנים בכירים של ישראל, שהיו סמל וגאווה למדינת ישראל, לוועד האולימפי , לספורט הישראלי ומשפחותיהם. שלושים ושבע שנים עברו מאז אותו יום שחור ואי אפשר לשכוח.מאז ועד היום ממשיכים ספורטאי ישראל לייצג בגאווה  את מדינת ישראל ואף להגיע להישגים מרשימים. לא ניתן לטרור להכריע אותנו ולשבש לנו את החיים הספורטיביים שלנו. נחושים אנו להמשיך ולהתמיד. זיכרם של י"א חללי מינכן מהווה חלק חשוב במורשת הוועד האולימפי. נעשה כל שביכולנו להנציח את זכרם. רצח הי"א הכתים את הדגל האולימפי ופגע בערכי הרוח האולימפית. נשמיך לקיים את צוות הספורטאים ונמשיך להתחרות ולהגיע להישגים".

את הטקס הינחה מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל אפרים זינגר השתתפו חניכי שבט החורש של הצופים בתל אביב ובסיומו הונחו זרים על האנדרטה לזכר הי"א. את זר הספורטאים האולימפיים הניחו הגולשת מעיין דוידוביץ' והמתעמל אלכס שטילוב, את זר הוועד האולימפי הניחו מזכיר הכבוד איתן רוב וגזבר הוועד האולימפי אריה זייף.את הזר בשם ממשלת ישראל הניחה השרה לימור ליבנת.


תגובות

9

טלספורט בפייסבוק