מציאות אחרת

מספר ימים לפני פתיחת השנה החדשה, מכבי חיפה תעמוד בפני אתגר השיא של הכדורגל העולמי לקבוצות. אייל כהן בהחלט מתרגש מהמעמד ונותר אופטימי גם מהפערים העצומים

יום שלישי 15 ספטמבר 2009
אייל כהן

אתחיל בוידוי קטן, כשמכבי חיפה שיחקה בקמפיין הקודם בליגת האלופות, בעונת 2002/03, הייתי חייל בצה"ל, כלומר לא יכלתי להיות שותף פעיל בהיסטוריה שנכתבה לצערי באי השכן , קפריסין.

אבל הנה, יצא הדבר קרוב ל-7 שנים רעות והיא שוב כאן, והנה מספר ימים לפני פתיחת השנה החדשה , נפתחת העונה  רישמית בליגת האלופות כאן, בישראל. 

אין ספק שלצפות בלייב בשחקנים בסדר גודל של באיירן מינכן כאן במדינתנו הקטנטונת היא סיבה למסיבה, אולי לא המסיבה שאבי לוזון חלם עליה בהעפלה למונדיאל הקרוב, אלא מסיבה מינורית לעומתה, שתערך באיצטדיון היחיד בארץ שמכיל מעל 30 אלף מקומות על פי התקנים הבינלאומים, איצטדיון רמת גן.

אז מספר שנים לפני שיונה יהב גוזר את היריעה בטקס הפתיחה של האיצטדיון החדש במת"מ, כולנו יורדים מעט למרכז למספר שעות עם הפקקים המפורסמים, כדי לחוות בצורה שהיא לא וירטואלית בליגת האלופות, הליגה הטובה ביותר בעולם וקבוצה ישראלית  נמצאת  שם. 

אחד היחידים בארץ  שעשה זאת  אלישע לוי אומנם חסר ניסיון טוטאלי ברמות הללו, אבל האיש שבא מלמטה, יודע שבהגיעו לשלבים מסוג אלה, האופי, הנחישות והתמימות שליוותה אותו עד לחליפות במונטה קרלו, יצוצו גם מול אימפריות הגדול ביותר ביבשת.
 
התירוצים מאוד לא יעבדו במעמד כזה, כי זהו למעשה רגע האמת. המפתחות בידיים של אלישע ובעיקר  אצל השחקנים. דור צעיר בצוותא עם דור העבר, שכבר טעם מעמדים כאלו, בדרך  לאתגר הגדול ביותר בשנים האחרונות של מכבי חיפה בפרט והכדורגל הישראלי בכלל. 

אני מקווה שלמרות התמימות והדימיון הרב אצעק בשמחה בסוף הערב ואשיר: "או אה מה קרה באיירן אכלה אותה".

תמונה: גטי אימג'.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק