בלאט ניצח את מקדוניה

אליפות אירופה: אחרי משחק מתוח וצמוד הצליחה רוסיה לנצח גם את מקדוניה העיקשת 69:71 ועלתה לרבע הגמר

יום שלישי 15 ספטמבר 2009
שלמה חסיד

 אליפות אירופה ממשיכה לייצר מתח ועניין. הערב ניצחה נבחרת רוסיה, של דיוויד בלאט, בקושי רב את מקדוניה, שהגיעה למשחק כאנדרדוג, אבל שוב הוכיחה עד כמה היא עיקשת כשניצחה 69:71. הניצחון העניק לרוסיה את הכרטיס לרבע הגמר.

מוזגוב הרוסי עשה ככל העולה על רוחו באזור הצבע, אבל ורביצה סטפנוב, מהעבר השני, הצליח לשמור את נבחרתו בתמונה האמצעות יכולת קליעה טובה.

המחצית הראשונה היתה צמודה לכל אורכה, כשרוסיה מנסה לברוח אבל מקדוניה הפגינה משחק לחימה ללא מצרים, והמחצית הסתיימה בארבע נקודות יתרון בלבד לרוסים. במחצית: 29:33 לרוסיה.

ג'רמיה מאסי המקדוני לחץ על הדוושה ברבע השלישי, וממול ההתקפה הרוסית נתקעה והחטיאה ממצבים בטוחים. קלי מקארתי, המתאזרח של בלאט, יעדיף למחוק מדפי ההיסטוריה את החטאותיו המזעזעות הערב.

בסיום היתה דרמה גדולה, כאשר במצב של 4 נקודות יתרון למקדוניה, נחתה בסל המקדוני שלשה מדהימה של ביקוב שהחזירה את רוסיה לחיים. מיד לאחר מכן הגיעה הטבעה של מוזגוב שהביאה את הרוסים ליתרון של שלוש נקודות.

המקדונים קלעו, אבל מהעבר השני ביקוב לחץ על הקלאץ', העלה איכשהו את הרוסים לשלב הבא ובדרך גם נקם את נקמתם של חניכיו של צביקה שרף.     
 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק