שחצנים בירוק

המון בילבולי שכל ומילים בלי כיסוי, שיחררו במכבי חיפה. באיירן מינכן ביום רגוע, הוציאה את הרוח ממפרשי האלופה, שתתגעגע לקמפיין הקודם של יצחק שום. צל"ש לאוהדים בירוק

יום רביעי 16 ספטמבר 2009
אשר גולדברג
 מכבי חיפה ואוהדיה מתעוררים ליום חדש, יום רביעי בשבוע, שעושה הפרדה בין החלום של השבועות האחרונים, למציאות שבאיירן מינכן נניפצה להם, הערב באיצטדיון ר"ג. הפסד 3:0 בהילוך איטי, בלי מאמץ, כאילו ואן חאל שלח את בועטיו להנות בארץ הקודש.

עכשיו מתברר שהניצחונות בליגת העל בדקות הסיום על הפועל עכו, הפועל רעננה והפועל ר"ג, לא הדליקו נורה אדומה אצל האלופה שלנו.

הנשיא יעקב שחר, אלישע לוי והשחקנים הלכו שבי אחרי הפרשנות הפרימיטיבית של התקשורת שלנו. מכבי חיפה ורבבות אוהדיה פינטזו בחלומות על הכרית, שבאיירן מינכן, יובנטוס ובורדו, הם רד-בול זלצבורג ואקטובה הקזחסטנית.


שחקני באיירן מודים לקהל.
נדמה שאלישע לוי הלך שוב אחרי הפרשנות של "המאמן הלאומי שלנו"- אייל ברקוביץ'. לוי העלה הרכב רע לאירופה, שטוב נגד עכו - בואכה ר"ג. אלישע שכח שמשחקי כדורגל נגד יריבות משובחות, מפוארות ומנוסות, עוברים דרך משחק ההגנה. לא כל יום מכבי חיפה תוכל לתפוס את באיירן ביום עצל של תותחיה. כמו כן,  אחרי שחזיתי בו בגודל טבעי הערב,  לא ברור מדוע  ריאל מדריד רדפה כל הקיץ אחרי פרנק ריברי. אני מתחיל להבין ולהצדיק את דומנק ו-וואן חאל, שדחקו את הקשר הצרפתי לקצה הספסל.

אין לי ספק שוואן חאל הזעוף והרציני, ידע שמכבי חיפה משקשקת. בכושר הנוכחי של שחקניו, הוא רצה רק ניצחון קטן, ולטוס במהירות חזרה לגרמניה. באיירן לקוחת את הנקודות מישראל, אבל יודעת שנגד יובנטוס ובורדו, המשימה תהיה קשה בהרבה.

חטא הגאווה של מכבי חיפה

במכבי חיפה עסקו בימים האחרונים ברברבנות, באמירות סרק ובחיפוש מילים בעברית שיהפכו לכותרות שיגדילו את מכירות הכרטיסים בקרב אוהדי הקבוצה. אבל התוצאה העגומה של דברי רהב ושחץ אלה, הייתה שחרור מילות גיחוך מקצועי בקרב הסקאוטים של בורדו ויובנטוס, שבונים על מכבי חיפה כבשר התותחים של הבית.

לפרנסי המועדון הירוק נותר כעת רק להסתכל אחור, על הקלישאות שיצאו מפיהם בתקופה האחרונה: "באיירן היא בשר ודם", "אפשר לנצח את באיירן, כי גם מיינץ ניצחה", "יש לנו את היכולת לעבור לשלב הבא, למדנו את אירופה" עוד שלל אמירות מופרכות. החוצפן הגדול ביותר הוא הקפטן יניב קטן- " מגיבורי נבחרת ישראל" נגד לטביה. קטן לא עצר והמשיך לטעון שהקבוצה הנוכחית והישגיה, יהיו גדולים ומפוארים מההעפלה הקודמת עם המאמן, יצחק שום.

לא להצדיע לשחקנים, להצדיע לאוהדים

כשמכבי חיפה כבשה בדקות הסיום בליגה ובאירופה, זה היה בסדר ומקובל, אבל כשניר דווידוביץ' הוציא את הכדורים מאחורי גבו, עסקו פרנסי המועדון הירוק ביציע הכבוד,  בדקות הראשונות הטובות של הירוקים. כולנו שוכחים, שבכדורגל, קבוצות  מפסידות גם אם היו טובות מקצועית, הגיעו למצבי כיבוש או הבקיעו שערים. על כן, לא צריך להצדיע לאייל גולסה או יניב קטן, שהצליחו ליצור שניים- שלושה מצבי הבקעה מרנינים, מול הגנת באיירן הכבדה.

עכשיו מכבי חיפה חייבת לשנות משהו. החיזוק ההזוי של האלמוני מקבוצת המילואים של ויאריאל, הוא בגדר בדיחה מצחיקה-עצובה. עלי עותמן לבטח יצטיין בהמשך נגד הפועל ב"ש, והרכש העונה לשם אייל שטרכמן מריבר פלייט, הוא עדיין עולה חדש.

היחידים שראויים לפירגון ולכל הכבוד בענק, הם האוהדים, שהוכיחו כי הישגים מחברים אותם למפגן ענקי ומרהיב, מה שלא השחקנים האהובים עליהם, על כר הדשא.

תמונה.gettyimages

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק