הפועל נגד סלטיק בערוץ הספורט

הפועל ת"א תארח הערב את סלטיק בבלומפילד. אלי גוטמן, מאמן "האדומים" מתכנן מספר הפתעות טקטיות לסקוטים. נאתכו יזוז קדימה, כאשר את מקומו בקישור האחורי יתפוס מנטאשווילי. המשחק ישודר בערוץ הספורט

יום חמישי 17 ספטמבר 2009
אשר גולדברג
 הפועל ת"א אמורה להציל לחובבי הכדורגל את חג ראש השנה, אחרי הכישלון של מכבי חיפה בליגת האלופות. למעלה מ-12 אלף צופים יהיו הערב (20:00) באיצטדיון בלומפילד, מאמינים שאפשר לחלום על שיחזור מסע הקסם של דרור קשטן מלפני 7 שנים.

המשחק ישודר בערוץ הספורט. חברת צ'רלטון המחזיקה בזכויות השידור, מחוייבת להפיק את צילום המשחק, אך אינה רשאית לשדר את המשחק בישראל בערוץ בתשלום. בערוץ 1 ויתרו על המשא ומתן לרכישת הזכויות.

מאמן הפועל ת"א הכין שיעורי בית לעומק ולרוחב על סלטיק. דבריו על המערך המקצועי של טוני מובריי, מאמן האורחים ושחקניו שוטפים, רהוטים ויש בהם ידע רב, שעיקר החומר יועבר כבונוס אחרון בשיחה המקצועית עם שחקניו, לפני היציאה לבלומפילד.

גוטמן חושב כמו שחקן שחמט מקצועי, מספר מהלכים קדימה. גוטמן מבקש דרך סלטיק הערב, למנף את קבוצתו למשחק ביום שני נגד האלופה מכבי חיפה בבלומפילד.

הפועל ת"א אינה מחוברת עדיין ופתיחת העונה שלה די מגומגמת. גוטמן הולך נגד סלטיק על מהפך מקצועי. שחקן בהפועל ת"א הגדיר זאת כך: "נשחק במערך שהוא הגנתי והתקפי יחד. אתם תראו זאת על כר הדשא".

בהעדרם של מיכאל זנדברג הפצוע, איתי שכטר ודני בונדר המושעים, גוטמן מעלה הרכב שלא יפסיק לרוץ קדימה ואחורה. 

הסיפור המרכזי הוא נמניה ווצ'יביץ', שלא התאמן אתמול וזכה למנוחה וטיפולים בשריר הירך האחורי המתוח. בהעדרו של ווצ'יביץ, עיניים רבות יופנו לשחקן החיזוק שהגיע מקלן, אולם על פי טענתו הוא כשיר לחלוטין.

גוטמן מתכנן מספר שינויים מהמשחקים הקודמים של הקבוצה. ביבארס נאתכו, הועבר יותר קדימה לצד ההתקפי הימני. את מקומו בקישור האחורי ימלא הגיאורגי זוראב מנטאשווילי, שבאימונים מלא מרץ ומבטיח תוצאות גם במשחק.

את האגף הימני יפנה גילי ורמוט, שיעבור לצד שמאל במטרה לגרור את שחקני הקו הסקוטים, להיות מרותקים יותר לאחור ולגרור מיעוט של הגבהות כדורים לרחבת ה-16. 

שחקן בהפועל ת"א אמר הבוקר: "אם עקרונות המשחק החדשים של גוטמן יעבדו, אתם תראו שיטה חדשה, זו שתחליף את משחק הלחץ המפורסם".

הרכב הפועל ת"א: אניימה, קנדה, באדיר, דה סילבה, בן דיין, מנטאשווילי, ידין, נאתכו, ורמוט, ווצ'יביץ', יבואה.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק