המסע האדום, פרק ב'

חג ראש השנה תש"ע נצבע באדום של הפועל ת"א. אלי גוטמן הוא הגנרל שעכשיו סוגדים לו ובצדק. הרכב התקפי, שליטה בשחקניו וחזרה אפשרית למסע של קשטן באירופה. בהמבורג מתחילים להזיע לנוכח הגעת הפועל

יום שישי 18 ספטמבר 2009
אשר גולדברג

כיף לפתוח את השנה החדשה, שנת תש"ע, כאוהד הפועל תל-אביב. כשכבש מהארן לאלא את שער הניצחון לרשת סלטיק, איצטדיון בלומפילד רעד. איתו הלמו ליבם של רבבות אוהדים באדום אשר פרץ של אושר הציפם. ויאמר מיד, "מברוק להפועל תל-אביב".

ביציע הכבוד בבלומפילד ישב במשך כמעט 90 דקות הסקאוט של המבורג, נאנו קוצ'קוביץ',ובין רישום לרישום הגניב חיוך של "יהיה בסדר". השריקה לסיום מצאה את בלומפילד באוויר ואת פניו של הסקאוט המיוחד נפולות. 

המבורג, הגלאקטיקוס של בית מספר 3, הובסה בוינה על-ידי ראפיד.  בעוד שבועיים הצבא האדום של "המאמן הגרמני", אלי גוטמן, יהיה בצפון גרמניה כשהמטרה היא להאכיל את המבורג. לאוהדי הפועל תל-אביב שישבו סביב הסקאוט הגרמני האדיב לקח זמן רב להסביר מדוע אלי גוטמן מכונה כ"מאמן גרמני".

לאלי גוטמן אין זמן רב לחגוג. כבר ביום שני בלומפילד מתמלא באוהדים לקראת מפגש רב לאומי כשהפועל, נציגת הליגה האירופית, תפגוש את מכבי חיפה המרוסקת, נציגת ליגת האלופות. 

גוטמן דיבר לפני המשחק נגד סלטיק שהוא מכבד אבל ממש לא חושש מקבוצת הפאר הסקוטית. גוטמן הבין מה שבמכבי חיפה לא הפנימו מקצועית. יש את הליגה הישראלית והקו המקצועי שלה ויש את אירופה. גוטמן הציב מול הסקוטים הרב לאומיים הרכב שיודע לטוס בריצה, קישור אחורי קשוח ובהיר חשיבה וקו קדמי שחדוות המשחק דבקה בו. שכטר? זנדברג? יבואה? השלושה אינם נספרים כאשר הצמד ורמוט את ווצ'צ'ביץ' יוצא עם הכדור קדימה.

המאמן הסקוטי הזיע על הקווים, השחקנים מגלזגו הוכיחו כי בסקוטלנד אין ליגה ואין גם נבחרת לאומית. הסקוטים נפלו מהרגליים ומבחינתם טוב שאוהדיהם ויתרו על התענוג להגיע ליפו לצפות בהתפרקות.

כבר הערב, סביב שולחן החג, ידברו האדומים על המסע המופלא של הפועל תל-אביב ודרור קשטן באירופה בתחילת העשור. אז חשבנו שסיפורי צ'לסי, לוקומוטיב מוסקבה ומילאן ישמרו ויגנזו לזכרונות שיסופרו לנכדים. נראה שמדרור קשטן, אלימלך, הלמאי, אוסטרץ, גרשון, קלשצ'נקו, אנטבי, בלילי, אבוקסיס, משה תאומים ושאר הצבע האדום הולך להירשם פרק ב' של המסע המופלא לאירופה. 

הגיבורים החדשים של בלומפילד מתחילים בגוטמן ואבוקסיס, אניימה, נאתכו, דה-סילבה, ווצ'צ'ביץ', ורמוט ומהארן לאלא. חג שמח!

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק