גדול גם על סלע

גביע הדיוויס: דודי סלע השיג בשנים האחרונות מספר רב של ניצחונות על בכירי הטניס העולמי, אבל במורסיה מול חואן קרלוס פררו הוא הפגין נוכחות רק מערכה וקצת עד שהפסיד 11 משחקונים ברציפות והפסיד 6:4; 6:2; 6:0

יום שישי 18 ספטמבר 2009
מערכת TELESPORT
יום המשחקים הראשון של מפגש חצי גמר גביע הדיוויס בין ישראל לספרד במורסיה שהחל היום (שישי) הסתיים ב- 0:2 מוחץ לנבחרת המקומית, כשהיא טרם שמטה אף מערכה מול היריבה מהמזרח התיכון.

אחרי הפסדו של הראל לוי לדויד פרר, כשל דודי סלע, המחבט הבכיר של ישראל אשר מדורג במקום ה-29 בעולם, בניסיונו לאזן את התוצאה מול חואן קרלוס פררו המדורג 21, ונכנע לו בתוצאה 6:4; 6:2; 6:0.

הפתיחה היתה צמודה ומותחת, כשסלע נתן את כל כולו במערכה הראשונה, אך למרות זאת לא הצליח לנצחה. בפתיחת המערכה השניה סבל דודי מכאבים במפרק כף ידו, ומכאן ואילך החלה התדרדרות שהסתיימה בנפילה חדה וכללה הפסד ב- 11 משחקונים ברציפות, עד לסיום הכואב. 

מחר יתמודדו אנדי רם ויוני ארליך מול טומי רוברדו ופליסיאנו לופס, בנסיון לצמק את התוצאה ולמנוע מספרד לזכות בכרטיס לגמר שביעי בתולדותיה כבר מחר.
מערכה ראשונה:

משחקון הפתיחה של המערכה הראשונה ושל ההתמודדות כולה, אותו הגיש דודי סלע, היה רווי במהלכים יפים ואחרי מותחן לא קטן שארך רבע שעה, הצליח לבסוף הישראלי לשמור על הגשתו בדרך ל- 0:1. 

המשחקונים הבאים היו הרבה יותר מהירים וקצרים. כל אחד מהטניסאים שמר על הגשותיו, כאשר סלע אף הותיר את פררו על האפס במשחקון השלישי. בשלב הזה, המדורג 21 בעולם לחץ על הדוושה והצליח להפוך את התוצאה, אחרי ששבר את סלע במשחקון החמישי ותוך שהוא לוקח את המושכות על המשחק עלה ל- 2:4.

ההתמודדות שבה להיות מאוזנת ככל שנקפו הדקות. כל אחד מהצדדים לא אפשר ליריבו לשבור, ואחרי המשחקון התשיעי עמדה התוצאה על 4:5 לפררו. הספרדי מיעט לבצע שגיאות, וסיים את המערכה עם ניצחון 4:6 אחרי למעלה משעה.

מערכה שנייה: 

אחרי שכבר הוליך 15:40 במשחקון הראשון, נשבר סלע ונקלע לפיגור 1:0 במערכה השנייה. תוך כדי הגיים הראשון ובמהלך הגיים השני, נראה הישראלי כסובל מכאב בפרק כף ידו, והקפטן אייל רן נאלץ לבקש פסק זמן כדי להעניק לטניסאי הבכיר שלו טיפול רפואי. עוד לפני שירד לקבל טיפול, השיג סלע שבירה והפך ל- 1:2.

הישראלי היה קרוב לעלות ל- 1:3, אך נכשל בכך ופררו איזן במקום ל- 2:2 מותח. המומנטום של הספרדי נמשך, והוא הפך, די בקלילות יש לומר, את התוצאה ל- 2:5 מבטיח למדי. מפה המרחק ל- 2:6 במערכה ו- 0:2 במשחק כולו היה קצר.

מערכה שלישית:

נדמה שדודי איבד את הסבלנות והרבה לבצע שגיאות לא מחייבות בפתיחתה של המערכה השלישית. פררו לא התקשה לנצל זאת ודילג ל- 0:2. חוסר האונים אצל הטניסאי הישראלי ניכר, והמקומי עלה ללא קושי ל- 0:3, כשהוא רושם ניצחון במשחקון שמיני ברציפות.

בשלב הזה נראה היה כי סלע מעוניין רק לסיים את ההתמודדות, ופררו עזר לו בכך כשטס ל- 0:4 קל במיוחד. הקריסה הישראלית נמשכה.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק