אז מה יקרה בשנת תשע

אחרי שנה לא יותר מדי סוערת, צפויים לא מעט אירועים דרמטיים שיעשו לא מעט כותרות בשנה הקרובה. האם אריק זאבי יפרוש, היכן יאמן גרנט והאם נבחרת הדיוויס תשחזר את ההישג

שבת 19 ספטמבר 2009
שלמה חסיד

 שנת תשס"ט לא הייתה רוויה באירועים דרמטיים, כאלה שחובבי הספורט עסקו בהם יתר על המידה. ללא ספק, האירועים המסקרנים ביותר היו: ההצלחה האדירה של נבחרת הדיוויס, השער של בניון בסנטיאגו ברנבאו, ההפסדים של נבחרת ישראל בכדורגל ובכדורסל, הפרישה של אלכס אברבוך וההצתה המאוחרת של יוחאי הלוי.

אבל תשכחו מתשס"ט. תש"ע הולכת לספק לנו מספר אירועים דרמטיים במיוחד. אף אחד מהם לא אמור להיות קשור להישג גדול אבל חובבי הספורט ואנשי התקשורת צפויים לעסוק בהם בהרחבה יתרה. קשה גם מאוד לדעת מתי בדיוק הם יקרו, אבל בוודאות הם יקרו. פשוט, כי אין שנה אחרת בה הם יכולים להתרחש מלבד תש"ע.

מינוי מאמן חדש לנבחרת - בחודש פברואר 2010 אמורה להיערך הגרלת משחקי מוקדמות יורו 2012. ישראל, אגב, תהיה כמעט בוודאות מדורגת שלישית ולמרות האפשרות לקבל "בית מוות" עם נבחרות כמו גרמניה ודנמרק למשל, ישראל יכולה לזכות גם בבית נח יחסית עם שוויץ או יוון בדרג השני ואז שוב יתפתחו התקוות למשחקי ההצלבה. כמה שבועות לפני כן אמור להתמנות מאמן חדש לנבחרת, אלא אם תהיה סנסציה ודרור קשטן יביא את ישראל למונדיאל. ללא ספק, המינוי החדש יעורר סקרנות רבה: מסיבת העיתונאים הראשונה, האימון הראשון, הזימון המפתיע, ניצחון הבכורה במשחק הידידות שיערך בוודאי בקריית-אליעזר, שלא לדבר על הימים שלאחר המינוי הרשמי בהן נזכה לכתבות פרופיל רחבות על האיש שיזכה בתפקיד בו הוא ירוויח יותר מ-100 שקל נטו בחודש.

הפגרה - הפגרה בתום העונה הקרובה צפויה להיות הארוכה ביותר מאז שידעו חובבי הכדורגל מאז ומעולם. המשחק האחרון צפוי להיערך ב-13 או ב-14 במאי 2010. חודש וחצי לפני סיום שנת הלימודים. הסיבה: פיפ"א חייבה את ההתאחדויות לסיים את המשחקים חודש לפני אליפות העולם. יותר משלושה חודשים עד שמשחקי ליגת העל יחודשו. אלו יהיו זמנים של מאות פרסומים ראשונים על שחקנים מקונגו שמגיעים להיבחן אצל העולה החדשה, אחווה עראבה ועל מינויו של אייל לחמן אצל היורדת מליגת העל, בשאיפה שלחמן יהיה זה שיחזיר את הקבוצה לליגה הבכירה של אבי לוזון ושטרן חלובה.

בחירות 2010 - אפרופו לוזון וחלובה. פחות מחודש לפני ראש השנה תשע"א צפויים חברי האסיפה הכללית של ההתאחדות לכדורגל לבחור את יו"ר ההתאחדות הבא. אל תדאגו, דמוקרטיה לא תהיה שם. עוד לפני כן יחליטו ראשי אגודות מכבי והפועל על שיטת חלוקת זמני התפקיד לעשר השנים הבאות, שההנחה היא שנציג הפועל יפתח את העשור. ריקי בכר יתמודד בוודאי מול איזה עסקן ואם הוא לא יהיה חיים רמון, כנראה שבכר ינצח. מאידך, לוזון ינסה לבנות הרכב אחר ואם מכבי תפתח את העשור הוא יוביל את הכדורגל הישראלי גם בשנים הקרובות.


אברהם גרנט. יחזור לאמן, אבל איפה? (GettyImages)

אברהם גרנט מוצא קבוצה - זה יכול לקרות בשבוע הבא, סביר להניח שזה יקרה אי שם בסביבות פגרת החורף. אברהם גרנט ימונה למאמן הנבחרת או למאמן קבוצה באירופה. החזרה של גרנט למגרשים אחרי יותר משנה תהפוך אותו בתוך ימים לאחד האנשים המסוקרים בספורט הישראלי. השאלה אם גרנט ימצא את מקומו בליגת המשנה באנגליה או בקבוצת מרכז טבלה בפרמייר-ליג. לנו כבר נמאס לשמוע על מועמדות שלו לסגנית אלופת אוקראינה.

אריק זאבי מחליט - ללא ספק, מבחינת החלטה, בשנת תש"ע יצטרך אריק זאבי לקבל את אחת ההחלטות החשובות בחייו: האם לפרוש או האם להמשיך להתאמן לקראת לונדון 2012. לא קיים כמעט תסריט על פיו אריק זאבי ימשיך להתאמן אם לא יאמין בכוחו להתחרות פעם נוספת במשחקים האולימפיים. אם זאבי יחליט להמשיך, כל תחרות שלו תעורר עניין. אם זאבי יחליט לפרוש, נערוך לו מסיבת פרידה, כראוי לאחד הספורטאים האולימפיים הכי נערצים בישראל מאז ומעולם.


אנדיוני. אל משחקי חצי הגמר כנראה שלא נשוב. מה יעלה בגורל השניים?

נבחרת ישראל בבית העליון בדיוויס - שנה אחרי ההצלחות, תשוב נבחרת ישראל למשחקי שמינית גמר הבית העליון בגביע דיוויס. האם דודי סלע ימשיך להפתיע? האם אנדי ויוני יישארו אנדיוני? ומה יהיה כושרו של הראל לוי? משחק הדיוויס בשלב שמינית הגמר הוא קריטי. ניצחון וישראל תבטיח שנה נוספת את הישארותה בבית העליון, אבל חשוב מכל היא תיצור לעצמה רצף של הצלחות. הפסד, עלול להוביל לגורל דומה לזה של נבחרת הפדרציה, ישראל עלולה בשנה הבאה לקבל הגרלה קשה במשחקי ההישרדות ומשם הדרך חזרה לטופ תהיה מורכבת יותר. מה שכנראה ולא נזכה לראות בתש"ע הוא את אייל רן מוביל את הנבחרת בחצי הגמר.

ומה עוד יהיה לנו? האירועים הנ"ל אמורים לעשות את הכותרות הגדולות, אבל ייתכן מאוד שמספר ספורטאים ישנו גם הם את סדר היום. יוסי בניון עוד עשוי להוביל את ליברפול לגמר האלופות (אין סיכוי שליברפול תזכה באליפות הפרמייר-ליג), בן סהר אמור להפוך לשחקן הרכב באספניול, מאמן חדש אולי ימונה לנבחרת הכדורסל, שחיין ישראלי אולי יפתיע באליפות אירופה, מעמדו של אבי נמני יתייצב כאיש החזק ביותר במכבי תל-אביב או יתרסק בעקבות שרשרת כישלונות, מכבי נתניה תסתבך בתחתית עד לירידת ליגה ומעניין מאוד גם לראות, כמובן, עד לאן יוביל פיני גרשון את מכבי תל-אביב כאשר ברור שכל הישג מלבד העפלה לפיינל פור לא ייחשב. 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק