הפסד לאנדיוני, ספרד בגמר

גביע הדיוויס: אנדי רם ויוני ארליך נכנעו במשחק הזוגות לפליסיאנו לופס וטומי רוברדו 6:7; 7:6; 4:6; 2:6. ישראל נכנעה בתום יום המשחקים השני 3:0, ספרד תתמודד בגמר מול נבחרת צ'כיה

שבת 19 ספטמבר 2009
מערכת TELESPORT

נבחרת ספרד הבטיחה לעצמה הערב (שבת) את הכרטיס לגמר גביע הדיוויס, אחרי שגברה במורסיה על ישראל 0:3. הנבחרת הספרדית תתמודד בגמר מול נבחרת צ'כיה, שסיימה אף היא את התמודדות חצי הגמר שלה ב- 0:3 על קרואטיה.

אחרי שהראל לוי ודודי סלע כשלו אתמול בניסיונם להשיג נקודה עבור הנבחרת הישראלית, יום המשחקים השני במפגש חצי הגמר הפגיש היום את אנדי רם ויוני ארליך למשחק הזוגות מול פליסיאנו לופס וטומי רוברדו.

משחק צמוד ומותח ברוב שלביו הסתיים בתוצאה 6:7; 7:6; 4:6; 2:6 לספרדים, העניק להם ניצחון 0:3 חלק בדרך לגמר שביעי.

מערכה ראשונה: 6:7 לופס/רוברדו

רם וארליך פתחו את המשחק בצורה נהדרת, וכשהם מותירים את הצמד לופס את רוברדו על האפס שמרו על חבטות ההגשה שלהם עלו ל- 0:1. גם ב-6 המשחקונים הבאים הקפיד כל אחד מהצמדים לשמור על הגשותיו, כאשר יוני ארליך הציג יכולת מצוינת בצד הישראלי.

במשחקון השמיני היו קרובים אנדיוני לשבירה המיוחלת עם יתרון 30:40, אך הצמד הספרדי הצליח להתעלות ולנצח על מנת לאזן את התוצאה ל- 4:4 מותח. בהמשך היו הספרדים בעמדה זהה כדי להשיג שבירה, אך הפעם היה זה תורם של רם וארליך לחזור מפיגור במשחקון לניצחון בדרך ל- 5:6.

במצב של שוויון 6:6 במערכה, פנו הצמדים לשובר שוויון, במהלכו נקלעו אנדיוני לפיגור 3:1 ו- 5:2, אך הצליחו לאזן ל- 5:5 אחרי 3 נקודות רצופות. הספרדים עלו ל- 5:6 בזכות הגשה מוצלחת של לופס, אך ארליך עמד בלחץ מן העבר השני והטיי ברייק התאזן ל- 6:6. רוברדו הציג משחק קו אחורי נהדר בדרך ל- 6:8, מה שהעניק לספרד את הניצחון במערכה הראשונה 6:7.

מערכה שניה: 6:7 רם/ארליך

על אף האכזבה מתוצאת המערכה הראשונה, אנדיוני הצליחו להשיג שבירה כבר במשחקון הראשון, אחרי שהציגו משחק מושלם והשאירו את היריבים על האפס. במשחקון הבא הצליחו הישראלים לשמור על ההגשה ולעלות ליתרון 0:2.

בהמשך שמרו כל אחד מהצמדים על ההגשה, והתוצאה אחרי 8 משחקונים עמדה על 3:5 לרם וארליך. אבל אז, ניצחו הספרדים 3 משחקונים ברציפות, ומחקו את היתרון של רם וארליך כלא היה בדרך למהפך 5:6.

באופן זהה למערכה הראשונה, גם השניה המשיכה לשובר שוויון. לופס ורוברדו לקחו כבר בפתיחה את המושכות ובמהרה עלו ל- 1:4. הפסקה קלה לטיפול בילדה אוספת כדורים אשר נפגעה מפגיעת כדור שינתה את המומנטום, רם וארליך איזנו ל- 6:6 והפכו לניצחון 7:9 בטיי ברייק ו- 6:7 במערכה.

מערכה שלישית: 4:6 לופס/רוברדו

כבר בפתיחתה של המערכה נשבר הצמד הישראלי פעמיים, והספרדים עלו ליתרון 0:4 תוך רבע שעה בלבד. נפילת המתח של רם וארליך נקטעה עם רצף ניצחונות של 3 משחקונים רצופים והתוצאה צומקה ל- 4:3.

את המשחקון השמיני ניצחו לופס ורוברדו בקלילות יתרה, ועלו ל- 3:5. אנדיוני שמרו על ההגשה במשחקון הבא ושמרו על המערכה חיה ובועטת, אולם מיד לאחר מכן הצליחו הספרדים להשיג ניצחון נוסף, שהעניק להם ניצחון 4:6 במערכה.

מערכה רביעית: 2:6 לופס/רוברדו

המערכה נפתחה בצורה מאוזנת למדי, וכששני הצדדים שומרים על הגשותיהם הורה לוח התוצאות על שוויון 1:1. 

במהלך המשחקון השלישי הודיע ארליך לקפטן אייל רן כי לא יוכל להמשיך לשחק ללא טיפול רפואי מפאת כאבים במרפק, ולאחר טיפול קצר שב לשחק, אך הספרדים ניצלו את הקושי שלו להגיש כדי לשבור ולעלות ל- 1:3.

שבירה נוספת העמידה את לופס ורוברדו ביתרון 1:4 מבטיח. בסיום המערכה הרביעית- 2:6 ספרדי, בדרך לגמר מול צ'כיה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק