טל: תשגיחו על תמוז וסהר

קשר נבחרת ישראל ובולטון מחלק עצות לאנגלים לקראת המשחק בשבת ומזהיר אותם מחלוצי הנבחרת. עוד מטל: מי שתפסיד, לא תעפיל ליורו. אלון חזן: אם נספוג מהר. נתפרק

יום רביעי 21 מרץ 2007
אשר גולדברג, הילה ברדה

קשר בולטון ונבחרת ישראל, עידן טל, התייחס לקראת המשחק נגד נבחרת אנגליה בשבת במוקדמות יורו 2008.

בין היתר, טל חילק עצות לאנגלים והציע להם להישמר בעיקר מבן סהר וטוטו תמוז.

טל: "ארחיק לכת ואומר שמי שתפסיד במשחק, לא יהיה לה סיכוי להעפיל ליורו. אנגליה תהיה מוכנה למשחק כי זה משחק שהיא חייבת לנצח. הם יודעים שהם לא יכולים להרשות לעצמם להפסיד.

טל יחמיץ את המשחק בגלל צהובים, אבל עדיין מאמין בנבחרת: &ͱuot;יש שחקנים אחרים עם יכולת טובה. אנגליה תצטרך להתרכז בטוטו תמוז ובן סהר. 

הרבה אנשים בישראל קוראים לסהר ווין רוני הישראלי. החלוץ השני הוא טוטו תמוז שרק קיבל אזרחות ויוכל לשחק בשבת לאחר שהיה נראה שיחמיץ את המשחק. הוא מאוד חזק. הוא יוכל ۜהיות חלוץ ברמה עולמית.

"אני מאוכזב שאחמיץ את המשחק. שיחקתי בכל המשחקים עד כה, אבל זה משחק שכל ישראלי רוצה לשחק בו וזה כואב להיות מחוץ למגרש. הייתי מוותר על כל המשחקים ששיחקתי כדי לשחק נגד אנגליה".

הקשר התייחס גם לאווירה שתהיה באיצטדיון ר"ג: "אנגליה הרבה יותר טובה, אבל עם כל עם ישראל מאחורינו, זה כאילו שיהיה לנו עוד שחקן על המגרש.

"הרבה מהנבחרות התקשו אצלנו בבית. האוהדים ייצרו אווירה שתתמודד בצורה שווה לכל אירוע ספורט גדול בעולם. הציבור הישראלי̠אוהב כדורגל ואת המדינה".

גם מאמן מ.ס. אשדוד וקשר נבחרת ישראל בעבר, אלון חזן, התראיין לתקשורת האנגלית.

חזן: "אנגליה מגיעה עם המון לחץ עליה ,לחץ שמפעילה עליהם התקשורת האנגלית וכמובן לחץ שמקורו בעובדה הפשוۘה שאם הם יפסידו זה יהיה סוף הדרך עבורם.

"כדי לנצח שחקן צריך לשחרר את הגוף והנפש שלו לפני המשחקים אחרת אין סיכוי לנצח, צריך להיכנס לפוקוס. ישראל צריכה לפרוץ חזק בכל דקה במשחק רק ככה הם ישיגו יתרון.

לאורך 12 השנים האחרונות לדעߪי, הכדורגל הישראלי רק מתחזק ופורח. אומנם במשחק נגד קרואטיה הלכנו אחרונה כמה צעדים המשחק היה בידיים של הקרואטים, אך הייתה זו דרך המשחק שאיכזבה רבים, אם נפסיד לאנגליה האכזבה תהיה קשה יותר כי זו תהיה סוף הדרך גם עבורנו.

"אם אנגליה תשחקĠיותר חזק ממה שהיא משחקת ותבקיע גול הביטחון של ישראל די ירד ואני בטוח שנתחיל לראות קבוצה תוקפנית יותר.

"קשטן הוא אחד המאמנים הכי טובים שידעה ישראל והוא היה צריך לזכות בתפקיד המאמן כבר לפני שנים.

"הוא מחושב והוא ערך ۔רבה שינויים שחלק מהם הוא הכנסת יותר שחקנים צעירים, הוא יודע בדיוק מה הוא רוצה ואיך להשיג את זה והכל בדרכי נועם ולכן כולם מכבדים אותו. 

"הוא גורם לשחקנים שעבורם המעמד הזה היה רק חלום  להאמין שהם באמתלקחת את כל הקופה ולߠצח.

"יוסי בניון הוא המפתח, הוא צעיר עם ניסיון רב וכבר רגיל לשחק במשחקים בעלי חשיבות גדולה יותר וטוטו תמוז הוא מאוד צעיר אבל חזק ומהיר".

אוואט: לא יודע בכלל על מה שובתים

שניים מהשחקנים הותיקۙם של הנבחרת הם דודו אוואט ושמעון גרשון שיצטרכו למנוע מההתקפה האנגלית האימתנית ובעיקר מווין רוני להבקיע בשבת.

השניים נטלו חלק במסיבת עיתונאים לקראת המשחק ודיברו בין השאר על ההכנות למשחק, על המערך של דרור קשטן והשביתה שמאיימת למנוע מאוהדי נבחרתȦnbsp; אנגליה להגיע לארץ. אלה הדברים העיקריים שחושבים השניים.

דודו אוואט: "מגיעים לפה השחקנים ברמה הגבוהה ביותר. אני רואה את הסיכויים שלנו כסיכויים טובים, במיוחד בר"ג, אבל נצטרך לעשות את הדברים בצורה טובה כי&nbsɰ;אמונה תמיד יש. מהמשחק נגד קרואטיה אני לוקח את העובדה שהבקענו שלושה שערים. אנחנו צריכים להמשיך בקו הזה מבחינת ההתקפה גם מול אנגליה".

שמעון גרשון התייחס למערך העתידי שקשטן יעלה בשבת כשעשוי לפתוח עם אריק בנאדו בקישור: "גם Ӡגד אוקראינה שיחקנו עם בנאדו בקישור, וזה לא גרם לאוקראינה לצאת קדימה יותר מידי. אני לא חושב שיש מה לחשוש מהמערך הזה".

על השביתה במשק שצפויה להיפתח מחר אומר אוואט: "האוהדים האנגלים יגיעו בסופו של דבר, אני מאמין. דברים כאלה קורים לא רקĠבישראל, אלא בכל העולם. אני אפילו לא יודע על מה השביתה".

גרשון אמר בנושא: "בכל מקרה תהיה פה אווירה ביתית. אני לא יודע עד כמה זה יעזור לנו, אבל אני מקווה שהאוהדים האנגלים יוכלו להגיע גם בשביל הבארים פה בת"א שהכינו את עצמם ובכלל".

על אי זימונו של מיכאל זנדברג לסגל אמר גרשון: &quoɴ;אני לא רוצה להיכנס לנושא הזה. כל כך הרבה דובר בנושא הזה ביומיים האחרונים, כך שאני לא מרגיש צורך להיכנס לזה. הוא שחקן נפלא ומעבר לזה אין לי מה להגיד".

אוואט מסכם ואומר כי הוא לא חושש משחקן ספציפי באנגליה, גם לא מווין רוני כשאמר: "אנӗנו לא צריכים להתייחס רק לווין רוני. אנחנו צריכים מבחינתנו להיות מרוכזים לכל אורך המשחק ולעשות את הדברים על הצד הטוב ביותר. זו נבחרת גדולה בפני עצמה, למרות שהיא לא נמצאת בתקופה הכי טובה שלה".

בינתיים נודע כי טל בנין, קפטן הנבחרת לשעבר שרשӝ 78 הופעות בינלאומיות וכבש 12 שערים, יהיה פרשן המשחק בשידור הרדיו בקול ישראל ביום שבת.

תגובות

טלספורט בפייסבוק