בלאט שביעי, יוון שלישית

יורו: רוסיה והמאמן הישראלי ניצחו 66:69 את טורקיה בקרב על המקום השביעי. יוון סיימה את הטורניר במקום השלישי לאחר ניצחון 56:57 על סלובניה

יום ראשון 20 ספטמבר 2009
שלמה חסיד
 מאמן נבחרת רוסיה, הישראלי דיוויד בלאט, מסיים את אליפות אירופה בטעם טוב בפה, אחרי שנבחרתו גברה הערב על טורקיה 66:69 בקרב על המקום השביעי. 

המשחק לא קבע דבר לשתי הקבוצות, והוא אינו מבטיח לבלאט מקום באליפות העולם, אולם לרוסיה יש הזדמנות להיכנס לאליפות העולם בטורקיה בשנה הבאה, דרך הווילד קארד.

הטורקים פתחו היטב והוליכו 2:9, אבל כאן הם נעצרו ואיפשרו לרוסים ליטול את היוזמה. נבחרתו של בלאט עלתה ליתרון ראשון 12:13 ומאז המשיכה להוביל עד הסיום.

פרידזון הוביל את רשימת הקולעים הרוסים עם 26 נק', פונקרשוב וזוילין קלעו 16 כל אחד. אצל הטורקים בלט אסייק עם 24 נק', והיה היחיד עם דאבל פיגרס.


שחורציניטיס עולה הכי הכי גבוה

מדליית הארד הוענקה לנבחרת יוון, שגברה בנקודה בלבד 56:57 על נבחרת סלובניה המצויינת. במשחק על המקום השלישי הצליחו חניכו מחק ענק של שחורצניטיס שסיים עם 23 נק'. מי שהוסיף זהו בורוסיס עם 9 נק'. אצל הסלובנים  היה זה לאקוביץ' עם 16 נק' שלא הספיקו.
במשחק נוסף גברה צרפת על קרואטיה 62:69, והבטיחה את המקום החמישי. שתי הנבחרות כבר הבטיחו לעצמן קודם את הכרטיס לאליפות העולם. צרפת שיחקה היטב וביטלה לחלוטין את הקרואטים. 

דיאו הצטין בצרפת עם 18, דקולו הוסיף 15. קוס הקרואטי קלע 18.   

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק