שיעשה צחוק. רק שייתן כסף

גומא אגייאר עוד יבין שמבחינת האוהדים, הוא לא יותר מכרטיס אשראי מוזהב. השגעונות שלו יובילו אותו לרכוש את בית"ר ירושלים, אבל ספק אם יעזרו לו בעת משבר. שלמה חסיד, ירושלמי בדם, בעצה לרוכש המיועד

יום חמישי 24 ספטמבר 2009
שלמה חסיד

 גומא אגייאר, כך נראה, עשה השבוע עוד צעד לקראת רכישת בית"ר ירושלים.

נזכרתי השבוע בהתנהגותו השכונתית של גומא אגייאר במשחק פתיחת העונה בטדי. היא  הפתיעה אפילו ירושלמי כמוני, אחד שחשב שכבר ראה הכול בעיר הבלתי קונבנציונלית הזאת. "מה הוא קופץ?", שאלתי את עצמי כשאגייאר רקד עם המעודדות של בית"ר.

דמויות ססגוניות תמיד היו חלק מהתפאורה בבית"ר, ולא הוחבאו מאחורי הקלעים. דדש נהג לפתוח שלושה כפתורים בחולצה ולחשוף את השערות הלבנות על החזה, אברם לוי נהג להיכנס למגרש בריצת אמוק ולרדוף אחרי השופט בשביל להדליק את הקהל, לפניג'ל היו יציאות מהשרוול, למיכל זאבי היו הזיות, קורנפיין החליף את דעתו הפוליטית משמאל לימין בשביל להתחבב על האוהדים וארקדי תמיד עשה אהבה עם הפלאשים של הצלמים. אבל גם לעומתם אגייאר נחשב חריג, שונה, אפילו תמהוני.

ולא שהפוזה של אגייאר לא מתאימה לבית"ר. אולי אפילו להיפך. מבחינת האוהדים, אין שום רע בבעל בית שמסתובב ביניהם, ומבקש להצטלם איתם. זה בהחלט עדיף על מי ששומר דיסטנס ומקיף את עצמו בסוללה של יחצ"נים.

מבחינת האוהדים, המבחן של אגייאר איננו בהתנהגותו. לא אכפת להם שהוא עושה מעצמו צחוק בשידור חי, ומול 12 אחוז רייטינג, ובלבד שבית"ר שלו תהיה טובה יותר מהפועל ת"א השנואה, ותגרום לה לשחק זהיר ולהתחנן לתיקו, כמו שקרה ביום שני.

מבחינת האוהדים, אגייאר הוא לא יותר מכרטיס אשראי מוזהב. תפקידו לממש פנטזיות. אחרי עידן ארקדי אין בירושלים רעב גדול מדי לאליפות, והמטרה היא קודם כל לגלות עליונות על הפועל ת"א, בטח בטדי. את זה בינתיים אגייאר מצליח לעשות.

ומה יקרה ביום שבית"ר תרד בכושר? אגייאר יגלה שהאוהדים לא משתגעים על השיגעונות. גם בתקשורת יגבירו קצב אש. עד עכשיו סלחו לו על השטויות כי הוא הציל את בית"ר ומנע מהליגה להפוך לבדיחה יבשה. ביום שהוא יעצור את שטף המזומנים, כשהוא ירד למגרש לקפוץ עם הרקדניות יקדם את פניו מטח עגבניות.

צילום: בית"ר.נט

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק