נעצרו ב-53 הפרש

מכבי תל-אביב במבחן ההכנה השני בטורניר בצרפת, הביסה את קבוצת שולה בתוצאה 47:100, משחק שהסתיים כבר בדקות הפתיחה. אנדרסון אינו נכלל בסגל בעקבות פציעה. דרוקר: התנפלנו עליהם מהרגש הראשון

יום שישי 25 ספטמבר 2009
מערכת TELESPORT

מכבי תל-אביב המתחדשת של פיני גרשון ושרון דרוקר, לראשונה העונה על מסכי הטלוויזיה, הביסה את קבוצת שולה הצרפתית בתוצאה העצומה, 45:100. המשחק הסתיים כבר בדקות הפתיחה, כאשר במחצית שולה קלעה 14 נקודות בלבד, 4 ברבע השני.

דווקא אחד מכוכביה החדשים של מכבי תל-אביב, אלן אנדרסון, נפצע קל במשחק האימון אתמול מול נאנסי ואינו בסגל למשחק ההכנה הערב.

בסיום המשחק אמר גל מקל: "השיטה הנוקשה של פיני גרשון הוכיחה את עצמה. אם זה עבד ושיפר אחרים זה יעבוד גם עליי, איבוד כדור ואתה בחוץ. אני מאמין בעצמי והחלטתי להישאר במכבי, לטווח הארוך זאת החלטה נכונה".

רבע ראשון:

מכבי תל-אביב פתחה בחמישיה הבאה: ווישנייבסקי, איידסון, פניני, פישר ולאזמה. כבר בדקות הפתיחה ניתן היה לראות את יכולת הריצה של מכבי תל-אביב עם פישר ולאזמה והצהובים ביתרון 2:9. גיא פניני המשיך את הריצה שקלע מהשלוש ולאזמה סחט סל ועבירה, הצהובים ביתרון 2:14.

איבוד כדור של ווישנייבסקי בדקה השביעית במשחק הוביל לסל השדה השני של שולה במשחק, 4:17 למכבי. לאחר מכן צ'אק איידסון התייצב על קו העונשין ודייק בשתי הזריקות. חטיפה של לאזמה בהתקפה לאחר מכן הסתיימה בעבירה בלתי ספורטיבית ומכבי תל-אביב אחרי 7 דקות של משחק ביתרון 4:21.

פניני החל במסכת החילופים כשלאזמה פינה את מקומו לטובת הפולני מצ'איי לאמפה.  גם רביב לימונד עלה לפרקט במקומו של צ'אק איידסון ודורון פרקינס החליף את אנדרו ווישנייבסקי.

רכבת החילופים של פיני גרשון הביאה למספר איבודי כדור, אולם עם הבאזר פישר מקבל כדור נהדר מפרקינס ומסיים את הרבע בתוצאה 10:29

רבע שני:

דריק שארפ, קפטן מכבי תל-אביב, עלה בחמישיה עם פתיחת הרבע השני בצוותא עם פרקינס, לאזמה, לימונד ולאמפה. אסיסט נהדר של פרקינס. מצ'איי לאמפה קלע את 2 הנקודות הראשונות שלו במשחק כשהעלה את מכבי ליתרון 10:33. בהתקפה לאחר מכן הצטרף לרשימת הקלעים גם שארפ עם שלשה אופיינית.

ארבע דקות ברבע השני נכנס גם גל מקל לדקות ראשונות הערב כאשר מכבי ביתרון של 32 הפרש, 10:42.  שולה מתקשה מאוד מול מכבי, מרבה לאבד כדורים ועדיין לא נקודה ברבע השני. רביב לימונד בליי-אפ נהדר העלה את מכבי ליתרון 10:46.

רק בסיומה של הדקה השביעית השכילה לקלוע שולה נקודות ראשונות ברבע וצימקה את התוצאה ל-12:48. לאמפה זוכה לקרדיט רב בהתקפה וזורק מבחוץ אבל עדיין ללא נקודות מהשלוש.  ריבאונד של לאזמה לאחר זריקת שלוש של הפולני ומכבי מגיעה ל-50 נקודות.

סיומה של המחצית הראשונה: שולה 14 - מכבי תל-אביב 57

במחצית המשחק: סטפן לאזמה 11 נק' (5 ריב', 3 חט'), לאמפה 10נק' (4 ריב'), איידסון 7, לימונד 7, פניני 7, ויישנייבסקי 4 (3 אס'), פישר 4, דריק שארפ 3 (3 חט'), פרקינס 2 (4 אס') ומקלע השלים עם 2 נקודות.


רבע שלישי:

מכבי עולה למחצית השנייה עם איידסון, פישר, לאמפה, לימונד ופניני. גרין עדיין ללא דקות משחק. הצהובים של פיני מכניסים כמעט את כל הכדורים אל מצ'איי לאמפה ששיפר את אחוזיו גם מבחוץ. מכבי ביתרון 18:67, ארבע דקות ברבע השלישי. הצרפתים הגיעו ל-20 נקודות בהתקפה שלאחר מכן, אחרי יותר מ-24 דקות משחק.

ריצה צרפתית של 10:4 נקטעה אחרי חדירה יפה של גל מקל והתוצאה 28:73 לטובת מכבי. מכבי תל-אביב הורידה הילוך במהלך הרבע השלישי ואף ניכרים סימני עייפות, אולם מדובר במשחק שהסתיים כבר בדקות הרבע הראשון.

הרבע השלישי הסתיים בתוצאה 34:77 כשדיאור פישר קולע בשניית הסיום לאחר אסיסט של גל מקל. בסיכום הרבע התוצאה 20:20.

רבע רביעי: 

יניב גרין עולה לדקות ראשונות הערב בחמישיה הפותחת ביחד עם לאמפה, מקל, ויישנייבסקי ולימונד. שתי דקות ברבע הרביעי קלעה מכבי את הנקודות הראשונות שלה ברבע כאשר יניב גרין סחט בנוסף את העבירה והשלים שלוש נקודות. גרין המשיך ביכולת הטובה והוציא לפניני כדור נהדר אל מחוץ לקשת, האחרון לא התבלבל והעלה את מכבי ליתרון 36:83.

מצ'איי לאמפה, ששיחק לכל אורך המחצית השנייה, הוחלף על-ידי שוטבין לארבע דקות הסיום. אמנם הפולני הינו הקלע המוביל של מכבי הערב, אבל אין ספק כי כמות הזריקות מחוץ לקשת אינה תחזור על עצמה במשחקים הבאים. שולה עברה את ה-40 נקודות כאשר מכבי תל-אביב כבר קלעה 100.

סיום המשחק: שולה - מכבי תל-אביב - 47: 100

למכבי: לאמפה 20 (7 ריב'), פניני 12, איידסון 11, לאזמה 11 (5 ריב'), גרין 10, פישר 8 (5 ריב'), מקל 8 (6 אס'), לימונד 7 (4 חט'), ויזנייבסקי 4 (4 אס'), פרקינס 4 (5 אס'),שארפ 3, 
שוטבין

בסיום המשחק אמר עוזר המאמן, שרון דרוקר: "באנו הערב יותר חדים, התנפלנו עליהם מהרגע הראשון. מגיעות מחמאות לבחורים שלא הסתכלו על לוח התוצאות, וגם בהפרש עצום התייחסו לכל פוזשן בשיא הרצינות ושיחקו כדי להשתפר. כולם היו שותפים לניצחון וזה מוסיף כמובן לאווירה הטובה".

 2.

צילום: MaccabiFans

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק