לא עברו משניידר לגולדהאר

שחקני מכבי ת"א אינם מבינים את השברון שגרמו לעצמם ולאוהדים. נמני העלה הרכב שהיה חייב לנצח בקלות את הפועל חיפה, אבל שחקניו לא חיברו את הראש לרגליים. המעבר בחשיבה מעידן שניידר לגולדהאר תקוע

יום ראשון 27 ספטמבר 2009
אשר גולדברג
עוד חלום בצהוב התנפץ לו. מי שחלם שמכבי ת"א החדשה תביא תואר אליפות היישר לידיו של הבעלים החדש מיטשל גולדהאר, יכול להתעורר מה"פאטה-מורגנה".

מכבי ת"א - והחץ שלוח אך ורק לכיוון שחקני הקבוצה - "ביישו את המדים הצהובים". ההופעה הפרימיטיבית בשידור חי של הבועטים מקרית שלום לא יכולה לעבור לסדר היום.

מי שצפה בבעלים מיטשל גולדהאר, במהלך המשחק הכושל של מכבי בקרית אליעזר, יכול לנחש שהאיש הרציני, הנראה קודר ומוטרד, לא ייתן לעסק של מכבי ת"א להיות כושל.

נכון, זה רק הפסד ראשון העונה ! אבל, הכיוון כבר הוטבע אמש על הדשא, והקבוצות האחרות מהדרג של הפועל חיפה, יכולות להריח חולשה צהובה.

מכבי ת"א, אותתה בקרית אליעזר, ע"י חבורת שחקנים לא רציניים, שהיא לא בליגה העליונה של ליגת העל. מכבי ת"א היא קצה הזנב של מכבי חיפה, בית"ר ירושלים, הפועל ת"א ובני יהודה. חבורת שחקנים שלא עשו את ההפרדה בראש, במעבר מהעידן התמים והלימודי של אלכס שניידר, לעידן הנוקשה ובעל הדרישות הבלתי מתפשרות להצלחה של מיטשל גולדהאר.

כששחקן בקבוצה אומר: "מכבי תקועה עדיין בחשיבה של גביע הטוטו", זה אומר שלאבי נמני ישנה עוד עבודה רבה לפניו. אבי נמני לא צריך לקחת על עצמו את האחריות על ההפסד בחיפה, אבי נמני לא צריך להסכים וליישר קו עם פרשנים הזויים אשר טוענים שההרכב הפותח בלי ישראלביץ' ויבוריאן היה טעות מקצועית. 

גיז'רמו ישראלביץ' לא תורם כלום למכבי ת"א, מלבד ריצה ממקום לשום מקום לרוחב המגרש. איליה יבוריאן, שלבטח יבקיע במחזור הבא מול דודו גורש מהפועל עכו, אינו ממלא את ההוראות המקצועיות של המאמן ובורח כל הזמן לצד ימין, שם הכי קל לשים ידיים על המתניים ולהראות אחרי חצי שעה של משחק כמו שחקן קבוצת הותיקים של עמוס זולטולוב.

נכון שגם צ'לסי הפסידה ושלא חסרות קבוצות גדולות בארץ ובעולם שנוצחו ועוד ינוצחו בידי סינדרלות, אך לפי הצורה הקלילה בה ערן לוי וירו בלו הביכו את הגנת מכבי ת"א בכל נגיעה בכדור או פריצת עומק פשוטה, יש לעשות בדק בית רציני לגבי הרוח הנושבת במכבי ת"א.

אסור לתת לרוב השחקנים עוד הזדמנות, כי שוב יחזרו במכבי לשנים האחרונות, בהן חיפשו המאמנים אלי כהן, רן בן שמעון וניר לוין את החיבור עם שחקניהם ונענו ביריקה נגד הרוח.

רק מי שחד עין ובאמת אוהד את מכבי ת"א, ראה את מהלך השער השני לזכות הפועל חיפה, ממש כפני הקבוצה: מסירה כפולה פשוטה של שחקני האגף החיפאי, המגן יובל שפונגין מחוץ לתמונה, כאשר יובל אבידור המהיר שנחלץ לעזרה, מוותר במהלך ההגנתי שלו על בלימה רצינית ועל כל מחוייבות לקבוצה ולעצמו. הבלמים שהיו אמורים לסגור (טומסיץ' וז'אן) נראו חוזרים לרחבת ה-16 כמו בעיצומו של ריקוד בלט.

ולכולם, גמר חתימה טובה !

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק