פקרמן מאמן מהצמרת העולמית

הידיעה הבלעדית ב-telesport על מועמדותו של חוסה פקרמן לאימון נבחרת ישראל, עוררה הדים רבים סביב הנבחרת. מי שבוודאי מייחל למינוי הזו הוא רוברטו קולאוטי שאמר: "פקרמן יכול להצליח פה"

יום שלישי 29 ספטמבר 2009
שלמה חסיד
 הידיעה הבלעדית, שהופיעה ב-telesport במוצאי כיפור, על מועמדותו של חוסה פקרמן לנבחרת ישראל, הפכה לנושא השיחה המרכזי סביב הנבחרת. 

מי שבוודאי מייחל ומקווה למינוי הזה הוא חלוצה הארגנטינאי של הנבחרת, רוברטו קולאוטי שלא זומן למשחקים של הנבחרת מול לטביה ולוקסמבורג והטיח ביקורת קשה כלפי המאמן הנוכחי, דרור קשטן.

קולאוטי התייחס לאפשרות שפקרמן יתמנה למאמן החדש ואמר: "פקרמן שייך לצמרת המאמנים בעולם, יש כלפיו הערכה רבה בכל יבשת דרום אמריקה ובכל אמריקה הלטינית. מדובר באגדת כדורגל ואם אכן הוא יבוא לאמן את הנבחרת, הוא יכול להצליח פה מאוד.

הוא מכיר אותך?

"הוא יודע מי אני. קולאוטי זה שם מוכר, שיחקתי בבוקה ג'וניורס. אני לא יודע כמה זה רציני אבל זו בהחלט אפשרות מעניינת".

נדב יעקובי, פרשן ערוץ הספורט ומומחה לכדורגל הדרום אמריקאי, לא שולל את האפשרות שפקרמן אכן יאמן את הנבחרת בעתיד: "אני לא חושב שאפשר לפסול את המועמדות של פקרמן לנבחרת ישראל. מן הסתם היו דיבורים, אחרת זה לא היה כתוב בעיתון. פקרמן זה מאמן בעל שם עולמי, להיות מאמן בנבחרת ארגנטינה זה אומר הכול. מה גם שהיתה הערכה כלפי העבודה שלו שם, הוא מאמן עם ניסיון שיכול לקדם את הנבחרת שלנו. אין ספק שהשם שלו מוזכר בשורה אחת עם מאמנים מהצמרת העולמית".

סלבה ברזילאי, הוא מומחה דווקא לכדורגל הברזילאי, אבל מכיר היטב את פקרמן ואמר על הידיעה הזו: "אי אפשר לזלזל בידיעה כזו, פקרמן הוא יהודי עם לב חם שאין לו עבודה כרגע. יכול להיות שלא רק האתגר המקצועי קורץ לו, אולי גם הלב היהודי מדבר פה. אין בכלל ספק שהוא יכול לתרום לנבחרת שלנו ולקדם אותה. השאלה אם בצד שלנו יהיה מי שמוכן ללמוד, כי לפעמים אנחנו חושבים שאנחנו יודעים יותר טוב מכל המאמנים הכי גדולים. פקרמן ידוע בחוכמה היהודית שלו, הוא מאמן שחי את המשחק, מנהל אותו יוצא מהכלל ויש לו יחסי אנוש טובים. הוא מקדם צעירים ואם הוא יגיע זו תהיה ברכה לכדורגל שלנו".

האם פקרמן שווה כרטיס למונדיאל?

"גם אם ישראל תביא את מראדונה כשחקן זה לא מבטיח לא מונדיאל. הכדורגל צריך להפסיק ימי התום שלו, מי שרוצה מונדיאל צריך לשחק כדורגל מגיל אפס 24 שעות ביממה ולהתרכז רק בזה. אני לא רואה את זה בישראל, כאן זה לא ארגנטינה ולא ברזיל וזה שפקרמן יבוא יכול לשנות פה כמה דברים, אבל בנאדם אחד לא יכול לשנות יסודות רופפים, אולי הוא יכול לעזור לשנות את הגישה ולקדם כמה דברים מרכזיים".

מרטין יונה, מהאוהדים הבולטים של ריבר פלייט בארץ מסכם: "מדובר בשם גדול מאוד. פקרמן היה המאמן של נבחרת ארגנטינה במונדיאל האחרון ועשה עבודה מצויינת בחלק מהמשחקים. צריך לחטוף מאמן כזה. לא כל יום מאמן כזה מוכן לשקול את האפשרות לשקול אימון נבחרת ישראל. הוא עבד עם מסי, טבס מסצ'ראנו וכל הכוכבים הגדולים והצליח. מאמן כזה יקבל ריספקט גדול מהאוהדים והתקשורת בארץ ויכול אפילו לקחת אותנו למונדיאל".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק