נסים ונפלאות, גרסת מרמורק. ועכשיו בת ים

את התקפת הפועל מרמורק הוביל עד לפני שבועיים נסים בן דוד, חלוץ בן 39. האוהדים משווים אותו לטוני שרעבי האגדי, והצ'ילבה אייל גולן מפרגן. צעיר לנצח. עכשיו הוא ינסה לעזור למכבי בת ים

יום ראשון 27 דצמבר 2009
שלמה חסיד
אם אתם עוקבים אחרי משחקי הליגה הלאומית, אולי יצא לכם להיתקל בשמו של נסים בן דוד, חלוץ הפועל מרמורק, עד לפני כשבוע וחצי,  שכבר הרשית השנה שלוש פעמים. לא היינו נזכרים בו אלמלא היה "בנדה" כישרון צעיר בן 39, שעדיין מתרוצץ במגרשים כאילו שלפני העליה למגרש חנן עדני האכיל אותו בכמה צנצנות של סחוג תימני אסלי. 

אוהדי מרמורק כינו אותו "הנסיך" בשנה האחורנה לאחר הששיר "תיזהר ממנה", זכה לכבוד בתכונית "האח הגדול, המציאו אוהדי מרמורק שיר עבור בן דוד: "תיזהר מבנדה, הוא כמו דבורה מיד עוקצת, והכדור נושק לרשת, וכל השכונה עולה אל השמיים...תיזהר מבנדה...."

השבוע הוא עבר למכבי בת ים המתמודדת על העלייה לליגת העל. ראשיה חושבים  שהוא יוכל לעזור במרום גילו להשתלב בליגה הבכירה. אז מה הסיפור של נסים בן דוד? יצאנו ובדקנו.

אלון  סגל, סקאוטר ואוהד מרמורק, אמר: "מאז הימים של טוני שרעבי, החלוץ האגדי שלנו משנות השבעים, שהעלה את מרמוק לליגה הראשונה, לא היה לנו חיבור כמו זה שיש לנו עם בנדה. זה חיבור יוצא דופן. בנדה הוא מלך השערים של מרמורק בכל הזמנים עם 94 שערים. הוא שיחק במרמורק 4 וחצי עונות. מדובר בכישרון בקנה מידה מאוד גבוה. חלוץ שיודע לתת שערים מכל מצב, שחקן מאוד חכם ששומר על הגוף שלו ומהווה דוגמה להרבה מאוד חלוצים. בשנה שעברה שהיתה שנת השישים למועדון, למרות שהוא היה בגיל מאוד מתקדם, ושיחק בליגה ב', האוהדים רצו שהוא יסגור מעגל ויפרוש אצלנו. בנדה באמת חזר ותרם שמונה שערים שהיו מכריעים לעליה של מרמורק לליגה הלאומית, וכנגד כל הסיכויים גם השנה הוא ממשיך לכבוש".

 איך הוא עושה את זה?

 "יש לו קסם מיוחד. הוא כבר שיחק בליגה הראשונה במכבי פתח תקווה, אבל יש לו קשר מיוחד עם האוהדים והמגרש שלנו. זה החלוץ הכי טוב שהיה למרמורק בכל שישים השנים שלה. נכון שטוני שרעבי נחשב לאלוהים והוא גם בן השכונה, אבל נסים בן דוד זה משהו יוצא דופן. זה היה יכול להיות  מאוד סמלי אם דווקא השנה, בשנת השישים שלנו, הוא היה כובש את שער המאה שלו בקבוצה והיה עוזר  לנו לשרוד בלאומית".

ספר משהו שמאפיין את הקשר המיוחד שלו לקהל?

"בשנה שעברה, נפרדנו ממנו באירוע השישים של הקבוצה והענקנו לו גביע. בסוף האירוע הוא עמד מולנו וכל היציע שר לו 'שתישאר צעיר לנצח', לפי המגינה המוכרת, והוא עמד ובכה. גם בגיל  39 הוא הרבה יותר חכם מהרבה חלוצים שלא מפסיקים לדבר עליהם בתקשורת, וקוראים להם כוכבים". 

 

הזמר אייל גולן, ששיחק עם בנדה במרמורק, מפרגן: "בנדה הוא אחד החלוצים הטובים שהיו בהפועל מרמורק. בכל עונה הוא מוכיח את זה. לשמחתי יצא לי גם לשחק איתו קצת, ואני מפרגן לו. מרמורק זכתה בחלוץ ענק. הוא מבקיע כמעט בכל משחק וזה יפה מאוד. אני כרגע לא הולך למשחקים, אבל אני מסתכל באינטרנט, ואני מאחל לו להמשיך ולהבקיע. הוא גולר יוצא מהכלל, מספר 9 אמיתי, ואני מאוד מאוד מעריך אותו".

זה נכון שלא הסתדרתם במגרש?

 "אי אפשר לומר שהסתדרנו ביחד. לי יש את האגו שלי ולו יש את האגו שלו. אבל צריך להגיד את האמת שהוא חלוץ ענק. אני רוצה לציין שהתאקלים בינינו היו רק במגרש, ומחוצה לו אנחנו חברים.  כולם ראו שאנחנו לא מסתדרים, כשהוא לא מסרי לי ואני לא מסרתי לו. היו חילוקי דיעות".

מה זה אומר על הכדורגל שלנו שחלוץ בן 39 מצליח בלאומית?

 "ברור שהכדורגל שלנו לא מהמוצלחים בעולם, אבל אי אפשר לקחת מניסים את זה שהוא בכושר, בן אדם שבגיל 39 לא מפסיק לרוץ על המגרש".

 אולי הוא אוכל סחוג?

 "נסים לא תימני, אבל אולי הוא לוקח רד בול".

חנן עדני, היו"ר המיתולוגי של מרמורק, אמר: "כבר בשנת 2001 כשהבאתי אותו למרמורק, כשהיינו בליגה א', ידעתי שהוא שחקן טוב. מעונה לעונה הוא נתן לנו ביצי זהב. בשנת 2003 אייל גולן רב איתו, והוא ציפה שאני אתן לו גיבוי מול בנדה, אבל לא הסכמתי ואייל עבר לשעריים. עובדה שצדקתי כי עד היום בנדה משחק היטב".

עד מתי הוא ישחק?

"כבר נפרדנו ממנו כמה פעמים.  אני לא רוצה לפתוח פה לשטן אבל בינתיים הוא שווה כל אגורה".

אלון חזן, פרשן הכדורגל וגיסו של בנדה, מסכם: "זו תעודת כבוד לכדורגל שאחד כמו ניסים, בגיל כמו שלו, משקיע ועושה את הכול כמו ילד צעיר, ועובד קשה כל השבוע בשביל להגיע מוכן למשחק. שכל אחד מהצעירים יסתכלו עליו וילמד את הדרך האמיתית להצליח בכדורגל. הוא מוכיח שכשאתה אוהב את המשחק ורוצה להצליח הגיל לא משמעותי. הוא גם ניחן בנתונים שיכולים לאפשר לו לשחק ברמה גבוהה גם בגילו. הוא משחק היטב, ועדיין בורג מרכזי בקבוצות שבהן הוא משחק, ואני מאחל לו שימשיך עוד כמה שנים, כל עוד הוא נהנה. אני אישית מאוד נהנה לראות אותו משחק". 
.
 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק