ניצחון על יובה לא יפתיע

מכבי חיפה הבינה שאסור לה לתת כבוד לקבוצה שהיא אלופת צרפת. חבל שדקה אחת מקולקלת, השאירה את הנקודות על הדשא בבורדו. אלישע לוי, גולסה, דוידוביץ', קטן, קולמה והירוקים, יכולים לחלום על מהפך בהמשך

יום רביעי 30 ספטמבר 2009
אשר גולדברג
 מכבי חיפה כבר מעבירה ערוץ וחושבת על המשחק בשבת בקרית-אליעזר, אז תפגוש את מכבי פ"ת של רוני לוי. האלופה הירוקה לא מתלוננת על עומס, ולא על עייפות. היא מתנהגת בדיוק כמו הגדולות של אירופה, שגם הן ישחקו בשבת בליגות שלהן.

אלפי אוהדי בורדו הריעו דקות ארוכות לשחקני קבוצתם, שחגגו על כר הדשא את הניצחון על הישראלים. תושבי בורדו ידעו לכבד בתשואות נימוס גם את האורחים הירוקים, שהותירו זיעה של כבוד על המגרש. מכבי חיפה התבגרה, ושריקת הסיום לא הזניקה את איל גולסה להחליף חולצה עם הברזילאי וונדל או עם פרננדו. גולסה ויניב קטן, כמו חבריהם, הבינו כי הם היו קרובים מאוד לסנסציה, אך בכדורגל, כמו בכדורגל, זה נראה כל כך רחוק וכל כך שובר.

אלישע לוי ושחקניו ינתחו, ידברו וישחזרו שוב ושוב את הדקה ה-83, בה נגח ציאני את שער הניצחון לבורדו, ואת הדקה ה-78,  בה החמיץ רפאלוב מול השוער קארוסו.

מכבי חיפה לא היתה חדה והיה חסר לשחקניה שבריר של שניה כדי שכדור ישכון ברשת של קארוסו ולא בזאת של דוידוביץ'. היתה חסרה החדות על מנת למנוע מציאני את הנגיחה הרועמת מכדור הקרן. היה חובה ללמד את רפאלוב, אשר ניצב על קו השער, איך מרחיקים כדור בעמידה נכונה.

מול באיירן מינכן לפני שבועיים היתה הרגשה של כישלון מקצועי. מול בורדו העמיד אלישע לוי קבוצה ישראלית שהיא הכי אירופאית שיש. ההגנה הגנה על שערה וגם תקפה, הקישור חילץ ויצא קדימה, ראינו את הירוקים על מגרש זר משחקים טוב יותר מאשר בקרית אליעזר. מגיעות מחמאות לילדון איל גולסה שהוכיח כי צומח לנו שחקן שהוא שילוב של ברקובי'ץ', בניון ועטר.

גולסה יעביר עוד שלוש או ארבע שנים בכדורגל הישראלי, יעשה שרות צבאי ויתפוס מקום בנבחרת ישראל לפני שיבחר לעצמו מועדון גדול באיטליה, ספרד, אנגליה או גרמניה.

רציתי, רצינו שמכבי חיפה תנצח, או לכל הפחות לא תפסיד. אבל ישנם כבר מקטרגים שיגידו שעולם כמנהגו נוהג. הניצחונות הם לא בזמן אמת ונותנים דוגמא לצמצום פערים כלל אירופאים על ידי הישגים של קבוצות מדרג שני או שלישי באירופה כמו באזל משוייץ, אוניראה מרומניה, אפועל ניקוסיה, סטנדרד ליאז' ורובין קאזאן שגם הן לא מתבטלות מול הכסף הגדול של מועדוני הפאר.

בשבת יש מחזור ליגה, בהמשך נבחרת ישראל מול מולדובה ושוייץ ובעוד שלושה שבועות ימריאו הירוקים לעוד מבחן בגרות בטורינו נגד הגברת הזקנה, יובנטוס. אני מאמין כי כל הלקחים הופקו וניצחון על יובנטוס לא יפתיע. אותי לפחות.

צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק