בית המוות

בתום שני משחקים כבר מובן כי בית א' שבו מכבי חיפה נמצאת, הינו בוודאות "בית המוות" של ליגת האלופות. גם לאחר שני הפסדים, מכבי חיפה עדיין בתמונת העלייה

יום חמישי 01 אוקטובר 2009
אייל כהן
הנה גם לאחר ההפסד המרגיז והכל כך מעצבן, רוח האופטימיות נושבת באויר - עד כה, שני בתים בלבד  בליגת האלופות, בו נמצאת הקבוצה המוליכה  עם 4 נקודות. אחת זוהי ברצלונה, אלופת אירופה הנוכחית, בבית ו', שקצת קשה להאמין שתמעד בהמשך והבית היותר מעניין ומשמעותי עבורנו, זה בית א' שבו גם בורדו וגם באיירן מינכן עם 4 נקודות במקום הראשון והשני.

הנתון היותר קריטי, זהו מספר הנקודות של יובנטוס האיטלקית, שלאחר פתיחה גרועה נמצאת עם 2 נקודות בלבד, ובמשחק הבא היא תארח את הירוקים מהכרמל, כנראה למשחק העונה שלה באירופה, ואם וכאשר האיטלקים כן יאבדו נקודות אז הגברת הזקנה תמשיך כנראה אל בית האבות ואפילו המקום השלישי לא בטוח עבורם.

אז הנה למרות כל הביקורות, כל תחושות הפיספוס, מכבי חיפה עוד יכולה להמשיך לשלב הבא, אם לא בליגה הטובה בעולם, בהחלט אצל סגניתה - הליגה האירופית. בל נשכח נתון חשוב, בית א' הוא לא סתם בית, הוא נחשב לבית מהקשים בתחרות אם לא הבית הכי קשה בכלל ואות לכך התיקו המאופס בין באיירן מינכן ליובנטוס אמש ב'אליאנס ארנה'.


ארון רובן מול יובנטוס ב'אליאנס ארנה' - הכל פתוח בבית א' (gettyimages)

אפשר להגיד זאת בריש גלי, מכבי חיפה שווה גול ואפילו ניצחון בבית א'. זו לא יהירות זו מציאות - היכולת שנראתה אמש בבורדו לא הייתה מביישת אף קבוצה באירופה, במיוחד שמשחקים מול אלופת צרפת, שהשילה את תואר האליפות מליון לאחר כמעט עשור ששלטה בו ללא עוררין, בסוף העונה שעברה ומאמן אותה הבלם לשעבר, שנחשב בזמנו כשחקן ההגנה הטוב בעולם - לורן בלאן.

בקרית ספר בכרמל בהחלט יכולים להרגיש תחושות פיספוס, אבל צריך למחוק את המשחק מהראש ולעבור לשלב הבא דיי מהר. ניצחון על יובנטוס בטורינו, יעלה את מכבי חיפה למקום השלישי ויסבך משמעותית את הבית. צריך להבין זאת חד וברור, כל קבוצה שתאבד נקודות מול הקבוצה הישראלית, תאבד את הסיכוי כמעט בוודאות לסיים במקום הראשון בבית א'. 

אז מה שנותר למאמן המחוייט, אלישע לוי, זה להמשיך באותו קו כפי ששיחקה מכבי חיפה בבורדו, כי עם יכולת כזו ספק אם קבוצה בליגת העל , תצליח לעצור את הקטר הירוק בדרך לתואר אליפות נכסף נוסף בדרך כנראה שוב לשלב המוקדמות בליגת האלופות וכמובן לשלוח זר פרחים ענק ויין טוב שנקנה אמש בשוק המקומי בבורדו למייסד השיטה ובעל הבית החדש, מישל פלאטיני. 

תמונות: גטי אימג', האתר הרישמי מכבי חיפה.

 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק