כתב אישום חמור נגד גאידמק

כתב אישום חמור במיוחד, הוגש הבוקר נגד הבעלים של בית"ר ירושלים, ארקדי גאידמק, בחשד שהלבין הון בסך 650 מיליון שקל. בפרשה הואשמו חמישה אנשים נוספים. גאידמק שוהה ברוסיה

יום חמישי 01 אוקטובר 2009
אשר גולדברג
כתב אישום חמור במיוחד, אחד החמורים בתולדות מדינת ישראל, הוגש הבוקר (חמישי) בבית המשפט המחוזי בת"א נגד איש העסקים ארקדי גאידמק.

גאידמק, הוא עדיין הבעלים הרישמי של בית"ר ירושלים ולרשותו נכסים של הקבוצה, כולל הזכויות על חלק מכרטיסי השחקנים. כתב האישום כולל הלבנת הון בסך 650 מיליון שקלים שנעשו באמצעות חברת "פועלים שירותי נאמנות".

מכתב האישום עולה כי החברה ויו"ר הדירקטוריון שלה, פעלו יחד עם גאידמק על מנת לאפשר לגאידמק לרכוש במירמה חברה הולנדית בשם "טרמופוסט" תוך הסתרת זהותו כרוכש החברה וכבעל הכספים ששימשו לרכישתה.

על פי כתב האישום, איש הקש מטעם גאידמק, נחום גלמור, הציג את עצמו כרוכש החברה והוא הציג סכום של 50 מיליון דולר, שהיו למעשה שייכים לגאידמק.

כתב האישום החמור נובע גם מהעובדה שמדובר בתאגיד עזר בנקאי ושבעליו השתמשו במוניטין של בנק הפועלים על מנת להכשיר פעולות מירמה ופעולות הלבנת הון. יש לציין כי כתב אישום הוגש נגד חמישה אנשי עסקים נוספים שקשורים בפרשה.

ללא ספק, מדובר באחד מכתבי האישום החמורים ביותר שהוגשו אי פעם נגד אדם הקשור לספורט הישראלי. כתב האישום החמור ביותר עד כה, הוגש נגד איש העסקים נחום מנבר, שהיה בעבר הבעלים של הפועל ירושלים והפועל חולון בכדורסל, בדבר מכירת נשק לאיראן. על כך נשפט מנבר לעונשי מאסר ארוכים.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק