רביעייה עם כבוד

הליגה האירופית: האדומים של גוטמן הפסידו 4:2 להמבורג המקומית. ברג בצמד, אלייה וזה רוברטו כבשו לגרמנים. יבואה ושכטר צימקו בצד הישראלי. באדיר הורחק. באותו הבית, נפרדו סלטיק וראפיד וינה בתיקו

יום חמישי 01 אוקטובר 2009
אייל כהן

תבוסה? השפלה? ביזיון? ממש לא. הפועל תל אביב של אלי גוטמן עמדה מול המכונה המשומנת הגרמנית בגאווה רבה והפסידה אומנם בתוצאה גבוהה 4:2 מול המבורג, אבל יכלה לחזור ולאזן את התוצאה, במסגרת המחזור השני בליגה האירופית.

אין ספק, המבורג קבוצה חזקה וטובה מאוד. הגרמנים משחקים כמעט עם 9 שחקנים בתוך מחצית המגרש של היריבה, ומצרפת המון שחקנים לחלק ההתקפי, זה אומנם עולה לה בשערי חובה, אבל מכפיל לעיתים גם את השערי זכות, כפי שראינו במשחק היום.

הפתיחה הגרועה של האדומים ב-12 הדקות הראשונות, היו בעיקר בגלל ההרכב ההגנתי שהעלה גוטמן בשילובו של הגיאורגי מנטשאשווילי. לאחר שהשחקן הוחלף ושכטר נכנס במקומו הרבה השתנה. ההרחקה של ואליד באדיר סגרה סופית את הסיכויים של הפועל לנסות ולחזור ואז הגיע זה רוברטו שחתם את התוצאה.

עדיין, המבורג במספר רמות מעל הפועל תל אביב, שתנסה את מזלה במשחק הבא בבלומפילד מול ראפיד וינה.

מהלך המשחק: 

לא כך ציפו בהפועל תל אביב לפתוח את המשימה הגרמנית. המבורג פתחה באופן רצחני כאשר כבר בדקה החמישית, כדור נהדר הוסט לעברו של ברג, שבעט מצויין לפינה והכניע את אניימה - 0:1 מהיר להמבורג. 

האדומים נותרו בהלם וראו עוד גול בשער - בדקה ה-12 שוב הגבהה מצויינת מאגף שמאל, מצאה הגנה שערוריתית, ברג היה ללא כיסוי ונגח ללא בעיות לשער. צמד אדיר לחלוץ הצעיר השוודי  - 0:2 ענק להמבורג. 

בעקבות הפיגור המוקדם במשחק, החליט אלי גוטמן לבצע חילוף מהיר כאשר מנטאשווילי יצא ובמקומו עלה לשחק איתי שכטר. 


באדיר לפני שהורחק מלטף את ראשו של מרכוס ברג (gettyimages)

גוטמן יכול לסמן בינגו! - כדור נייח של ביבראס נאתכו בדקה ה-37, הוגבה לתוך הרחבה ואיתי שכטר עלה הכי גבוה ונגח מדוייק לפינה - 1:2 להמבורג. 

דווקא בזמן המומנטום של האדומים, הגיע שער לא מחייב המציאות, טעות של בן דיין שהסית כדור לרחבה, מצאה את אלייה (40)שעשה תנועה והכניע שוב את אניימה - 1:3 להמבורג. 

המחצית השנייה הייתה רדומה מעט בהשוואה לקודמתה עד לדקה ה-62. כדור הגבהה ענק של אניימה לאיתי שכטר, שעצר על החזה, פרץ באגף שמאל עבר את דמל כאילו לא היה ושיחרר רוחב מדוייק לסמואל יבואה שמקרוב דחק פנימה - 2:3 להמבורג. 

שוב פעם הפועל חוזרת ושוב פעם מאבדת את הראש רק לאחר ארבע דקות! כדור חוץ גרוע של דדי בן דיין לתוך הרחבה, נחטף על ידי המבורג, וואליד באדיר הכשיל את ברג בתוך הרחבה לעיני השופט, ששלף עבורו כרטיס אדום מוצדק.

את הפנדל בעט זה רוברטו בדקה ה-66, אולם וינסנט אניימה עצר בצורה הירואית את הכדור לקורה. 

הכדורגל הוא פשוט וכך המבורג הציגה אותו בשנית בדקה ה-78, כאשר דאבל פס פשוט בין פטריץ' לזה רוברטו, הסתיים אצל האחרון עם כדור ברשת - 2:4 להמבורג.

הפועל תל אביב: וינסנט אניימה, דני בונדר, וואליד באדיר, דגלאס דה סילבה, דדי בן דיין, אביחי ידין, זוראב מנטשאשווילי (איתי שכטר, 28), ביבראס נאתכו, גילי ורמוט, נמנייה ווצ'יצ'ביץ' (דואני68), סמאול יבואה.

המבורג: פרנק רוסט, גי דמל, יוריס מאתייסן, דויד יארולים, מרכוס ברג, ג'רום בואטנג, דויד יארולים, דניס אאוגו, טונאי טורון, זה רוברטו, אלג'רו אלייה (קסטלן, 46), מלאדן פטריץ'.

חי: סלטיק - ראפיד וינה 1:1

פתיחה מדהימה לאוסטרים בגלאזגו - התקפה נהדרת כבר בדקה הרביעית, מצאה את ילאביץ' פנוי, שלא טעה והכניע את בורוץ' - 0:1 לראפיד וינה. 

הסקוטים חזרו מההלם המהיר רק בדקה ה-21, כאשר מקדולנד השווה את התוצאה - 1:1 בסלטיק פארק.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק