העיקר שגולדהאר מרוצה

מכבי תל-אביב מודל 2009/10 מזכירה את אותה הקבוצה של השנתיים האחרונות: אותן הציפיות משחקני הבית, אותה התקווה שהעונה זה קורה. בפועל מדברים על סבלנות כבר במחזור החמישי

שבת 03 אוקטובר 2009
ארז דיקפלד

כל מערכת מכבי תל-אביב ובראשה המנג'ר, אבי נמני, נזהרו בלשונם במשך כל הפגרה. הקבוצה שמרה על מאזן מושלם בגביע הטוטו תחילה, הסגל החל להיבנות ונמני שמר על שתיקה. הוא דיבר רבות על דרך ועל תהליך שצפוי להתקיים במכבי תל-אביב. מהלך לטווח הארוך.

גם ללא אורן זריף הקבוצה כמעט ולא ספגה. תמיר כחלון כבש את לב הקהל והצמד של איליה יבוריאן במחזור פתיחת ליגת העל כבר הכתיר אותו כמלך השערים של העונה. אבל הבלון התפוצץ מוקדם מהצפוי. אם בשבוע שעבר בקריית-אליעזר אפשר היה לתרץ את היעדרותו של לירן שטראובר, מול עכו כבר נשארו הצהובים בפה פעור.

אבי נמני בוחר מדי שבוע לקחת עליו את מלוא האחריות. בנצחונות הוא מרעיף בשבחים על שחקני הסגל, בהפסדים הם נקיים מאשמה. אבל אסור לשכוח שלמרות הצערת הסגל והנמכת הציפיות, אבי נמני לא קיבל את ההזדמנות האמיתית לבנות את הסגל שהוא רוצה במכבי תל-אביב. גם לא אחרי שנתיים בתפקיד המנג'ר.

ברז המזומנים היה סגור לכל אורך הקיץ. ישראלים בכירים ושחקנים זרים סיכמו עם המנג'ר וחיכו למעמד החתימה. חיכו שבוע, חיכו שבועיים. בסוף גם הם ויתרו. מכבי תל-אביב נשארה עם ברירות מחדל, הנמכת הציפיות וזרים דרג ב'. שנבחרת סלובניה וליגת הבונדסליגה לא תטעה אתכם, שחקנים ברמתם אינם נשארים ללא חוזה עם תום מועד חלון ההעברות.

אנדריי קומאץ' הוא דוגמא לכך. אי אפשר לצפות מקשר אחורי בעלות בה הגיע הסלובני לניסים ונפלאות. קומאץ' הגיע מנועלת הטבלה בליגה השבדית. הוא הסכים להגיע למבחנים במחנה האימונים בהולנד ואחר-כך המתין כחודש ימים למעמד החתימה על החוזה. גם הבלם הגיע ברגע האחרון, אחרי חמישה מחזורים והבוליביאני של מכבי תל-אביב עדיין ללא דקת משחק. אילייב? הוא בעיקר הולך על המגרש. לפעמים צועק ומדבר בעזרת תנועות ידיים. חסר רק סרט הקפטן על הזרוע בכדי להיראות אותו השחקן לו מתגעגעים כל-כך אוהדי מכבי תל-אביב. 

אבל העיקר שיש למכבי תל-אביב דרך. גולדהאר צפוי להשקיע סכומי עתק במחלקות הנוער והילדים בתקווה שבטווח הרחוק תוכל מכבי להתבסס על תוצרת הבית. ובנוגע לטווח הקצר? אם מכבי תיכשל העונה, כנראה שבסוף העונה יוחלפו חמשת הזרים ויגיע חיזוק קל. אם שיטת חילוק הנקודות לא תישאר, לא נשמע את נמני מדבר יתר על המידה על תארים. אולי תצוץ המילה צמרת. ובמקום אבי נמני? לא הייתי נשאר להציל את המערכת. אולי כשהסבלנות של גולדהאר תשתלם.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק