סהר אל תגיע

מחול הרוחות והשדים סביב חלוץ אספניול, בן סהר, מציג את דור העתיד של הכדורגל כבוגד במדינת ישראל. אייל כהן בפירוש נגד מופע הפאשיזם והלאומנות שמפילים על הנער

שבת 03 אוקטובר 2009
אייל כהן

כדורגל הוא מקצוע אכזרי, אתה יכול להיות שחקן מופלא במספר משחקים ואז משחק אחד לא טוב, אתה הופך לקורבן ומתחילים  דיבורים של הרס וחורבן. ממש כך הרגיש בסוף השבוע  בן סהר, חלוץ העתיד של נבחרת ישראל ושחקן אספניול בליגה הטובה בעולם, הליגה הספרדית.

אז על מה בעצם המהומה? האירגון הצבאי, צה"ל החליט באופן דמגוגי, פרטני וחסר חשיבות לזמן את החלוץ לטירונות בת 25 ימים, דווקא כעת בתקופה נהדרת כשבן סהר פורח בספרד ומתחיל לקבל קרדיט אצל המאמן.

סהר, שכנראה נבהל סביב מחול השדים שהדביקו לו את הכינוי "בוגד", "לא נאמן" למורשת הצה"לית קיבל פיק ברכיים ועלול שלא להופיע למשחקי הנבחרת האחרונים בקמפיין.  במדינת המיליטריזם נוצרת לך דימוי שלילי אם וכאשר החלטת לפרוש מתרומה למערכת, שיכולה אף לקלקל לסהר קריירה חסרת תקדים במונחים בינלאומים, כדי לא לפגוע באגו הצבאי ובפקידים האטומים והחסרי רגישות והבנה.

קל להיזכר בצמד השחקנים המחונן עמוס סאסי ושלומי דהאן, שהיו ילדי הפלא של הכדורגל הישראלי, בגיל כל כך צעיר והרשימו את מועדון הפאר הגרמני, בורוסיה דורטמונד שטיפח וגידל אותם במטרה להופכם לממשיכים בקבוצה הבוגרת. הצמד המחונן  נעצר איך לא על ידי השירות הצבאי הלא יעיל לצה"ל. שני השחקנים, שהיו חביבים בקבוצת פאר בבונדוסליגה, חזרו לביצה המקומית ונעלמו מהבימה העולמית, בגלל חוב קטן שהרס קריירה שלמה ולדורטמונד לא שבו לעולם.

הגיע הזמן שנשים סוף לעניין פרוייקט הצבא לספורטאים מוצלחים. הגיע הזמן שניתן להם לבחור מה כדאי עבורם והאם ישנה אפשרות לשדרג את השירות בדבר מועיל יותר, כגון תרומה בבתי חולים, בתי ספר, ימי עיון והרצאות לספורטאים צעירים. 

תבינו, נגמרו ימי הג'בלאות, ימי הוד והדר והווי הצבאי שכל כך אופף ומסרב להתנתק מהערכה העצמית של החברה הישראלית ולהוביל אדם משכמו ומעלה כמו בן סהר, שירגיש בוגד או נפשע בחטא שהוא לא רצה בכלל לבצע ולהיות קשור אליו. בטוח כי סהר כן רוצה למלא את חובתו למען מדינת ישראל, אבל איך אומרים, העיתוי גרוע. 

צה"ל צריך לרדת מסהר ולא להיגרר לפופליזם זול ונחות מול שחקן יקר ערך, שמככב ומעניק שירות טוב לארץ הקודש,  ומרוויח סכומים נאים. ההתאחדות גם כן צריכה ללכת לקראת השחקן, שפתאום מרגיש שכל עולמו חרב עליו ובאופן תמוה לא עומדים הוחלט לא לעמוד להגנתו. לדעת רבים, המהלך איבד פרופורציה, וכעת בן סהר כנראה יקבל החלטה קשה וקריטית ולא יופיע לצמד המשחקים הקרוב של הנבחרת. 

הצעה לגורמים בצה"ל - אולי תסתכלו על סדר המשחקים של השחקן במקום להזמינו בשיא הלחץ. פגרת החורף בספרד תעניק זמן מתאים לחלוץ להגיע ולהעביר את ה"טירונות", אבל מסתבר שהשנה זה לא זמן מתאים, כי יש מונדיאל בקיץ והפגרה מתבטלת, ומה יקרה אם ישראל תגיע למונדיאל? חשבתם על זה?

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק