הנבחרת קטנה על קטן

יניב קטן ביקש שלא להיות בנבחרת ישראל. לא שמענו שום ביקורת מהקפטן והחבר שלו, יוסי בניון שמתייצב לכל משחק. קטן עדיין חושש לשוחח עם קשטן. האיש שמעדיף קבוצה על נבחרת

יום שלישי 06 אוקטובר 2009
אשר גולדברג
נבחרת ישראל תשחק בשבת וברביעי את משחקיה האחרונים במוקדמות המונדיאל בדרום אפריקה. בקיץ 2010, יהיו שם כל הנבחרות הגדולות ורק נס עוד יכול להגשים את החלום של אבי לוזון להעפיל למונדיאל ראשון מאז 1970.

אנחנו נזכור מהקמפיין הזה רק את החלום ושיברו. את המצגת של נבחרת ישראל ואת האמירה להשכיח את גיבורי מונדיאל 1970 במכסיקו.

ההתנהלות של כדורגלן אחד אינה ברורה לי, ואני כותב על קפטן מכבי חיפה, יניב קטן. במקום להיות הציר המרכזי אצל אברהם גרנט ודרור קשטן, קטן נראה כמי שהנבחרת הלאומית, הדגל והסמל אינם מחוברים לראשו וליבו.

קטן זועק בשתיקתו הרועמת, שהוא אינו רוצה להיות בנבחרת ישראל, אבל בתקשורת המגוייסת יש מי שחושב שהוא משדר בקודים ששייכים לעידן המחתרות.

בזימון הלפני אחרון של קטן, כשהנבחרת היתה באוויר במטוס למשחק חוץ בקמפיין הנוכחי, קטן נשמע שואל מה הוא עושה בכלל בטיסה הזו, ושהזימון אינו ברור לו. זימון שרק לקשטן הפיתרונים.

בעבר, כשהיינו שייכים לאוקיאנייה, למשחקים מול אוסטרליה וניו זילנד אהבתי יחד עם חובבי ישראל את השחקנים משתי המדינות הללו. לאוסטרליה וניו זילנד היו שחקנים בשוויץ, שקבוצותיהם סירבו לשחררם למשימה המונדיאלית של שנות ה-80.

אבל שחקני קצה היבשת החמישית עזבו את קבוצתם, עלו על טיסות טראנס אטלנטיות והתייצבו לדגל ולשירות המולדת. קטן חייב היום (שלישי) להתראיין ולספר את האמת, מדוע בחר לעזוב את נבחרת ישראל, מיד אחרי הכישלון מול לטביה בר"ג.

הוא חייב לענות על השאלות ש"פחדני התקשורת" לא שואלים אותו. כמו למשל, "אם מכבי חיפה היתה משחקת בשבת מול יובנטוס, האם היית מבקש להשתחרר?".

חבל שקולו של הקפטן יוסי בניון לא נשמע כאן בפרשה. חבל שקטן בחר לטלפן לעוזר המאמן, משה סיני ולדבר איתו ביום חמישי לפני כשבועיים, ולא לדבר ב-4 אוזניים עם קשטן.


בניון בנבחרת. הוא דווקא כן התייצב

נ.ב: הערב כולנו נשמע על הגעתו של יוסי בניון לחדר ההלבשה של נבחרת ישראל בר"ג. נשמע שוב את רוב אוסף השחקנים החלש מנטאלית, מספר עד כמה נוכחותו של האיש מליברפול, משנה את המוראל וההתלהבות בנבחרת הכושלת הזו.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק