אז מי פנוי באיצטדיון רג?

גרנט בפורטסמות', קשטן מחזיר את המשרוקית, ובקרוב יצטרך אבי לוזון למנות מאמן לאומי. אז מי יזכה בתפקיד? ארבעה אושפיזין, עסקן, פרשן, אוהד ובעלים של קבוצה, מנסים לענות ומספקים ארבע תשובות שונות לחלוטין

יום חמישי 08 אוקטובר 2009
שלמה חסיד
חתימתו של אברהם גרנט על חוזה בפורתסמות' האנגלית לשלוש שנים, מבטלת את האפשרות שימונה מחדש למאמן נבחרת ישראל, כפי שפינטזו באזור איצטדיון רמת גן. וכעת, עם סיום הקמפיין של הנבחרת, כשכמעט ברור שדרור קשטן לא ימשיך בתפקידו נוכח הכישלון המתהווה, ניתן לשאול מי בכל זאת יזכה להדריך את הנבחרת מכאן והלאה? אנחנו לא התעצלנו והעמדנו ארבעה אושפיזין שחיוו את דעתם בסוגיה.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל לשעבר, גברי לוי, היה זה שמינה את גרנט בפעם הראשונה למאמן, תוך שהוא מסכל את מועמדותו של קשטן. ומה הוא חושב כעת? אליך, גברי: "דבר אחד צריך להיות ברור לנו, בשביל שלא ניכשל שוב ושוב: אף מאמן זר בעל שם לא יסכים לבוא לאמן את הנבחרת שלנו, ולכן צריך להפסיק לפנטז על מועמד כזה, כי מי שכן יסכים לבוא ייקח הרבה כסף ולא יקדם את המצב במאומה".

 גם גרנט וקשטן לא יאמנו. אז מי כן?

"אני לא רוצה להגיד כי יש לי אינטרס, אבל יש לי מועמד".

אתה בטח מתכוון לבן שלך, גיא?

 "אני אגיד את זה ככה: את הנבחרת צריך לאמן מאמן צעיר שיביא איתו רוח חדשה. גם גיא הוא מועמד ראוי לתפקיד, לאור הצלחתו עם הנבחרת הצעירה".

דני נוימן, פרשן הערוץ הראשון, חולק על לוי: "הנבחרת שלנו צריכה להביא את לואיס פרנדדז. הוא מאמן בעל שם, מקצוען, שהצליח פה בגדול ורק אליו צריך לפנות. עכשיו שגרנט וקשטן מחוץ למשחק, ונשארנו עם כמה מועמדי סרק בעיקר מטעםן עצמם, אין למי לפנות חוץ מלפרננדז, שאני בטוח שירצה לחזור הנה ולהוביל את הנבחרת".

 למונדיאל וליורו לא נעלה. מה ייצא לנו מפרננדז?

ת: "הוא יקפיץ את הנבחרת בשני מספרים ויכין עתודה. פרננדז לא יישב בבתי קפה עם כל מיני מקורבים, לא יקרא עיתונים ולא ישמע את האוהדים. הוא יבוא למשחקים, יראה בעיינים את השחקנים ואז יחליט. הכול יהיה אצלו ענייני ובלי אינטרס. זה בול מה שאנחנו צריכים".

דני רופ, חזאי ערוץ עשר ואוהד בית"ר, אמר ל-TELESPORT: "אני בעד אייל ברקוביץ', כי אני חושב שהוא יכול להכניס רוח חדשה לנבחרת. יש לו 'פשן' (להט - ש.ח), הוא מדבר אל הדור הנוכחי של השחקנים בשפה שהם מבינים, ואין לו את הריחוק של קשטן. הוא מת להצליח ומוכן להתמסר לג'וב התובעני ואני חושב שהגיע הזמן שלו".

 הוא לא קצת מזכיר את מראדונה?

 "לי הוא דווקא מזכיר את המאמן של הבן שלי בילדים של מכבי פתח תקווה. למאמן שלו קוראים ג'וודאת עודה, שגם הוא עד לא מזמן שיחק, אין לו ניסיון רב באימון אבל הוא מבין כדורגל ורוצה לקדם את הילדים. הבן שלי מאוד נהנה, וזה מה שיקרה גם לשחקני הנבחרת עם אייל".

אז אתה סומך עליו לגמרי?

 "האמת, הייתי שם מתחתיו איזה מאמן יותר שמרן ועם ניסיון, מישהו כמו אלי גוטמן שאייל מסתדר איתו. גם רוני לוי מאמן ראוי לעבוד תחת אייל, אבל הם ברוגז ולא יכולים לעבוד ביחד".

ואילו ג'קי בן זקן, שיש לו ניסיון רב במינוי מאמנים במ.ס אשדוד אמר לנו: "זו בכלל לא השאלה את מי נמנה כמאמן, כי אם נמשיך לחשוב שהמאמן הבא ייקח אותנו למונדיאל או ליורו אנחנו נתבדה. לא משנה את מי שלא נמנה, הכי חשוב שנבין שנצטרך לתת לו שמונה שנים של עבודות תשתית. הוא צריך לקחת חבורת צעירים ולרוץ איתה, לגדל, לחנך ולטפח, ככה שאולי למונדיאל שייערך ביורו ב-2016 יההיה לנו סיכוי להגיע".

 אז מי בכל זאת צריך לזכות בג'וב?

 "אני הייתי הולך על מאמן מדור הביניים. יוסי מזרחי ראוי, וגם אלישע לוי אחרי ההצלחה שלו בחיפה יכול להצליח. מאמן זר זה פנטזיה יקרה שאין לה קיום במציאות, ואייל ברקוביץ' יכול להיות מאמן ראוי אבל הוא צריך עוד קצת שפשוף"
  

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק